Mucus98 kérdése:

Milyen a kínai kaja?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Én szeretem.Pénteken voltam kínaiban,ahol sorba mennek a tányérok,és azt veszed el amelyiket szeretnéd.Ettem sushit,rákot minden formában,tojásos rizst,savanyúságot,édességet,gyümölcssalit,stb,jó tele is lett a hasam:) Egyedül a levesüket nem szeretem annyira.
2012. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Első te japánt ettél. Én szeretem a kínait és a japánt is.
2012. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

1. az japán étterem volt.....te butus


Ja,akínai kaja jó,egészséges. Én is szoktam itthon csinálni...

2012. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
finom
2012. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Első vagyok: ha ki van rá írva hogy kínai étterem,akkor az nem lehet japán:)Még ha van ott esetleg japán kaja is:D
2012. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Japán kaját ettél Kínai étterember Magyar módra. :P

A Kínai ételekre jellemző az édes íz (na nem mindre).

2012. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Akínai kaja, hasonlít a magyarhoz: fűszeres, sok disznóhús, kacsahús.


Általában csípős. Sok féle zöldség,apróra vágva, a hús is felvágva, fűszeres szaftos lében. Minden húsétel nagyon finom. Ehetsz üvegtésztát hozzá, rizst vagy olyan kis zsírban sütött tésztaféléket. Minden fényes mázzzal be van vonva.


Nagyon finom atavaszi tekercs is, Illatos, omlós csirkemell, édes-savanyú mártás, pirított dió...

[link]

a magyarok általában szeretik a kínai ízeket is.

2012. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

A tésztát feltesszük sós, lobogó vízben főni.

Egy wokban 1 ek felforrósított olajon a két felvert, sózott tojást hirtelen megsütjük, de csak annyira, hogy megszilárduljon, majd vágódeszkára tesszük.

A wokban 1 ek olajat hevítünk, és beledobjuk a zöldségeket, melyeket nagyjából egyforma csíkokra felszabtunk. Hozzáöntjük a szójaszószt, sózzuk, borsozzuk, és 2- 3 perc alatt megpirítjuk, erre szedjük rá a kifőtt tésztát, amivel még egy percet összepirítjuk. Egy nagy tálba öntjük, és a már kihűlt tojáslepényt is rácsíkozzuk.

A wokba újabb kanál olajat forrósítunk, amibe bedobjuk a húst, a fokhagymát, a mézet, a fűszereket, szószokat, végül a kifacsart citrom-, illetve narancslevet. Összesen kb. 3 percig sütjük erős tűzön, és már kész is. A tésztakupac tetejére tálaljuk.

2012. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Arra a kínai kajára gondolsz amit itthon lehet kapni a kínai éttermekben, vagy a hagyományos kínai konyhára?
2012. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!