Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miert egeszsegtelen a pizza?

Miert egeszsegtelen a pizza?

Figyelt kérdés
Tulajdonkeppen egy vekony tesztabol elkeszitett pizza, paradicsomos feltettel, sajttal, soldsegekkel, oliva bogyoval esetleg tonhallal, nagyon is egeszsegesnek tunik!MI ezen egeszsegtelen? es nem azt kerdem hogy hizlal, mert nem hizlal jobban mint egy tanyer rizs salataval meg hussal...pl.. de ez nem kerdes most.. csak az egeszsegessege
2012. márc. 17. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
sok sok fehér liszt zsíros sajttal..:D
2012. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne!

Szerintem jó feltéttel nem olyan egészségtelen!

2012. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
nem egészségtelen...
2012. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Valamit mindig kitalálnak ami éppen nem egészséges . Bezzeg light cola az - mindig tuti . Pedig mérgezöbb mint bármi ..
2012. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
nem egészségtelen,ha nem ezt eszed minden nap. A szénhidrát/fehérhje arány jó benne,csak a zsír túl sok.
2012. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Vékony tésztával és sok feltéttel,zöldségek húsok,sajt egyáltalán nem egészségtelen.

Az más kérdés,hogy bazisok kalória van benne a fehérliszt és a sajt miatt,de nincs olyan,hogy valami hízlal meg nem hízlal.Az ember akkor hízik,ha átlépi a kalóriaszükségletét,tehát többet visz be,mint amennyit elhasznál.

Aki fogyni szeretne,annak azért ajánlják inkább a rizst salátával meg hússal,mert jobban telít,mint egy szelet pizza ami jól felbassza az egekbe az inzulinszintet,1 óra múlva meg megint éhes vagy mikor lezuhan.

és hát 1-2 szelet pizzával (persze attól függ mekkora és mi van rajta) 10 perc alatt meg tudsz enni vagy 500-1500 kalóriát,és az 1500 az már majdnem az egész napi szükségleted. tehát,hogy a deficiten belül maradj,ehetsz még kb 10 deka csirkét meg egy joghurtot,aztán szevasz.És még csak délután 3 óra van pl.

2012. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem egészségtelen,csak ma divat mindent egészségtelennek tartani! A fehérliszt,a zsiradék sem egészségtelen. A pizzán pedig nincs is zsír. A sajt,a zöldségek mind egészségesek.

A csirkemell sem egészséges,sőt elég ízetlen. De ezt sokan egészségesnek tartják. Lehetne sorolni,hogy ma mit nem szabad enni. Ha mind betartod,akkor éhen halhatsz. Vagy a szervezetednek hiánybetegségei lesznek.

2012. márc. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!:-)
2012. márc. 17. 18:19
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó már bocs,én nem folyttaod bio életmódot,pizzát is elég gyakran eszem,de azért hüyleségeket nem kell beszélni.

A fehérliszt a legegészségtelenebb,leghaszontalanabb alapanyag az étrendünkben,semmi szükség nincsen rá egyébként.

A pizzán pedig nincs is zsír..a sajtban szerinted nincs? Dehogynem,méghozzá jó sok. De alapvetően a zsírral nincs gond. Inkább a cukorral és a fehérliszttel.Persze mértékkel mindent lehet,de kifejezetten egészségesnek nem kell titulálni a fehérlisztnek nevezett ipari hulladékot ami elhízást,trombózis,érelmeszesedést,és cukorbetegséget okoz.

A csirkemell meg hogy lenne egészégtelen? Maximum az nagyüzemi állatartás körülményei miatt lehetne egészségtelen,de ennyi erővel semmit ne egyél.Tele van fehérjével ami a szervezet fő épitőeleme ,eszenciális zsirsavakkal stb. Az hogy ízetlen,hát meg kell tanulni főzni és akkor nem lesz az.

2012. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem egészségtelen

én figyelek a súlyomra mert baromi könnyen hízok én így csinálom

fele graham-fele tönkölyliszt így nem lesz olyan nehéz, vékony tésztát csinálok, majd paradicsomszósz(ez házi) oregánó és bazsalikom, majd kukorica, sonka, tarja(ami nem olyan zsíros) darált sovány sertéshús, majd sovány mozzarella sajt majd rá paradicsomkraika, hagymakarika, olivabogyó, lilahagyma, és 1-2 főtt tojás

hús helyett szoktam natur lében tonhalból is készíteni és fetasajtot tenni rá

2012. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!