Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kinai levestől rémálom?

Kinai levestől rémálom?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy körülbelül 2-3 hónapja elkezdtem egy bizonyos 80Ft-os kinai levest enni heti 2-3x, márkát most így hirtelen nem tudok. Megfigyeltem, ha este lefekvés előtt eszem meg, tuti, hogy rémálmom lesz, az utóbbi időben direkt figyeltem is és mindig beigazolódott, az mindegy, hogy este vagy délután a lényeg, hogy lefekvés előtt. Mással is volt már ilyen ? Mi lehet benne ami ezt váltja ki ? 19/f

2012. máj. 15. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nincs abban semmi extra, max egy kis nátrium-glutamát. Attól nem kell félni.

Szerintem ez ilyen önbeteljesítő jóslat nálad, és már előre készülsz a hatásra mikor megeszed.

Rám nincs rossz hatással a Vifon leves. Persze napi szinten nem érdemes enni.

2012. máj. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ne egyél lefekvés előtt semmit,és nem lesz rémálmod.Ha én is eszek előtte,nem alszok jól.
2012. máj. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Még mertek enni, inni akármilyen kínai-készítményt?
2012. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha csípős, akkor benne van a pakliban.

Vagy főleg, ha lefekvés előtt eszel, én is így vagyok, nekem mindig rémálmom van

2012. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es:

Én a helyetekben óvakodnék a nátrium-glutamáttól.

[link]


Kérdező: szerintem hanyagold az ilyen mű, adalékanyagokkal telezsúfolt "kajákat"...

2012. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Kb. fél évvel ezelőtt szedették le az üzletek polcairól valamelyik bébi-ételt, (kínai termék) mert olyan anyagot találtak benne, amely egészségre káros.


Utána jött a hírekben, hogy kínában gyermekek haltak meg, mert tejbe raktak olyan tartósító-szereket, melyeket a gyermekek szervezete nem tudott feldolgozni.


Pár nappal ezelőtt (szintén híradóban), hogy kínai eredetű táplálék-kiegészítőként árult kapszulákban találtak oda nem való anyagot (emberi testszövet jelenlétére utaló összetevőket).


No ezek után még azokat a kínai eredetű teafüveket is kihajigáltam a szekrényemből, amelyek levél formában, és nem őrölve voltak a dobozban.

Jó lenne, ha a hírekre is odafigyelnél, nemcsak a reklámra, amelyik a pénzt akarja a zsebedből kivarázsolni.

2012. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csak mikor az ember haza ér fáradtan olyan jó gyorsan ellehet készíteni meg finom is.

Szoktam mást is enni lefekvés előtt sőt általában mindig eszek lefekvés előtt és azoktól nem.

Az csípős miben befolyásolja ? Mert amúgy az.

Ezekben semmi kinai nincs már nagyon szerintem, ugyan az az instant tészta mint amit például a Knorr is árul vagy a repülőn adnak.

2012. máj. 15. 11:01
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez már inkább az ezotéria részbe illene. :)


Nyilván nem a gonosz kínaiak okozzák a rémálmaidat, bármennyire is kézenfekvőnek tűnik a dolog. :)


Ahogy az esetleges mérgezéssel, vagy csípősséggel sincsen összefüggésben, mint ahogyan számtalan mérgező anyagot viszünk be a szervezetünkbe, mégsem okoznak rémálmot. Az álmoknak semmi köze az ételekhez amiket megeszünk, a tudatalatti feszengéseinkhez annál inkább. (Az más kérdés, hogy a lefekvés előtti zabálás miatt a testünk nem kerül nyugalmi állapotba, ami több álmot vált ki. De az álmok mivoltját nem befolyásolja. Tehát más az ok-okozati kapcsolat.)


És akkor arra a kommentre reagálnék még, hogy a kínaiak megölik a világot. Az emberek gyakorta hajlamosak elfelejteni, hogy Kína akkora, mint Európa 2x kb. Tehát ha levetítjük a sajtóvisszhangot kapott káros termékeket km2-re, akkor nem vagyok benne biztos, hogy Kína máris olyan nagy gonosz lepratelepnek tűnne. Ha Magyarországon 5.000 cég közül évente 1 készít káros terméket, Kínában pedig 5.000.000 cégből évente 3, akkor láthatjuk hogy nem is biztos, hogy Kína a fertő melegágya.


Nem szeretem amikor országokra sztereotípiákat aggatnak. Egyébként meg nyilvánvalóan Kínát nem a nyugathoz kell hasonlítgatni.

2012. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak túl sokat ettél belőle. Én akkor szoktam hülyeséget álmodni, ha lefekvés előtt kenyeret eszem. Máshol meg azt olvastam, hogy a zsíros ételek okoznak néhány embernél lidérces álmokat.
2012. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
0%
Kísértenek a kutyák, kígyók és fecskék lelkei?
2012. máj. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!