Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen magyar édességek...

Milyen magyar édességek vannak, amit egy külföldinek vihetnék hungarikumként vagy érdekességként?

Figyelt kérdés

Például a Túró rudi meg a ropi szerintem nincs máshol.

De még mi?


2013. ápr. 16. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
szamos marcipán, konyakmeggy
2013. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Konyakmeggy külföldön is van, sőt finomabb, mint az itthoni.
2013. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

szamos marcipán és a kézzel készített konyakmeggy.


túró rudit nem vinnék ajándékba... az angolok nagyon furcsán néznek rá. És a fogadtatás is vegyes szokott lenni.

Ropi van mindenhol

2013. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

isler


Rigó Jancsi


dobostorta


Rákóczi túrós


somlói galuska

2013. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
80%
Balaton szelet,sport szelet,pilóta keksz,vanilias karika,én akár magyar szalámit is szoktam vinni,az olaszok meghalnak érte.Vagy nyáron üdítőkét ami itt nincs pl fanta vadmálna vagy bármilyen cappy.itt ezek közül egyik sincs pl.
2013. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
mármint kolbászra gondoltam.
2013. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Én is most vittem így külföldre. :) Nálam ezek voltak:


- Pilóta keksz

- Sport szelet

- Szamba szelet

- Kapucíner

- Szamos Marcipán

- Dunakavics

- Francia drazsé

- Negro

- Macskanyelv


Persze sok más magyaros édesség is van, de sajnos a repülőn eléggé behatárolt, hogy mit tud magával vinni az ember. Amit még szívesen megmutatnék külföldieknek az a Túró Rudi és a kürtőskalács. (Meg persze a fentebb valaki által felsorolt torták.)

2013. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A túró rudi lesz szinte az egyetlen, ami nincs (ha európáról van szó).


Ropi van máshol is, pilóta keksz jellegű dolog és vaníliás karika is.


A szamos marcipán nagyon finom, bár csak egy marcipán. Ha csoki akkor szerintem stühmer csokoládé, piros mogyorós. Konyakmeggyet ne vigyél, mert a magyar konyakmeggy az egyik legroszabb a világon, ótvar alacsony százalékú töltelékcsokiból készül.


Ami szintén nincs az a förtelmes krumplicukor és a télifagyi. Francia drazsé és dunakavics is van mindenhol.


A rigó jancsi, somlói, zserbó, stb. remek ötletek, ezek tényleg csak itthon ismertek (én mindenképp sütemény irányba mennék el, a süteményeink 10.000x jobbak, mint az előregyártott nassolnivalóink).


Sonka, kolbász, szalámi - attól függ, hova mész. Az angoloknak vagy franciáknak lesz olyan, ami újszerű (nem maga a húskészítmény, hanem az ízhatása, ők máshogy fűszerezik), de a németeknek, osztrákoknak, svájciaknak megszokott lesz.


A túró rudi valóban elég vegyes fogadtatású, de egy próbát megér.


Kár hogy lángos, kürtőskalácsot nem lehet vinni, az nálunk eddig minden külföldi ismerősömnél nagy sikerű volt.


Ha alkohol is szóba jöhet, egy üveg házi pálinkát és bort ne felejts el vinni...:) Ha bolti a pálinka, akkor viszont pálinka legyen, és ne fütyülős szintű kommersz sz*r. A bor lehet tokaji vagy egri ha ragaszkodunk a megszokottakhoz, de választhatsz különlegesebbet is, pl. somlói juhfark, stb.


Cappy hogy ne lenne máshol basszus? MEg fanta vadmálna...ilyen hülyeséget. (cappy kapható: Austria, Azerbaijan, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Georgia, Hungary, Italy, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Macedonia, Palestine, Malta, Moldova, Palestinian Authority, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Sudan, Nigeria, Turkey and Egypt.) fanta vadmálna is van/volt sok helyen, de sok országban már kivonták a forgalomból mert szezonális termék volt, ennyi.

2013. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
én odakint magyar-hetet tartottam a barátnőimnek és mindent sorra főztem, amit csak anyukámtól meg a nagyitól megtanultam, a legnagyobb sikere talán a vargabélesnek volt, azt mindannyian meg is tanulták, és azóta is rendszeresen készítik a családnak (persze kicsit másfajta tésztából...)
2013. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

De ilyenek, hogy szamba, kapucíner, úr isten! Egy külföldi köpi vissza élből ezeket a tejporos, cukros műkészítményeket. Tőlünk nyugatabbra simán megengedheti magának mindenki, hogy lindt csokoládét meg ferrero gyártmányokat nassoljon minden nap, ne kínozzuk már az embert ezekkel. csokoládétartalmuk és élvezeti értékük kb. mínuszos, csak égeti az országunkat...


macskanyelv is van mindenhol.


a negro jó, bár olyan jellegű cukorka is van, de a negrón maga a neve és a koncepciója az érdekes...bár négerekkel teli országba (anglia v. fr.o.) lehet nem a legnyerőbb, mert volt már, aki rasszizmusnak értelmezte ugye.

2013. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!