Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen magyar édességek...

Milyen magyar édességek vannak, amit egy külföldinek vihetnék hungarikumként vagy érdekességként?

Figyelt kérdés

Például a Túró rudi meg a ropi szerintem nincs máshol.

De még mi?


2013. ápr. 16. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Elfelejtettem, hogy persze vittem még Boci csokit is. :)

2013. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
33%
8as cappy nincs olaszban és fantábol is csak narancs citrom!
2013. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Biztos a cappy tudja rosszul, hogy ő forgalmaz olaszországban, és te, bölcs magyar bevándorló tudod jól...


Viccet félretéve, azért mert a te régiódban esetleg nincs, 300 kilométerrel délebbre/északabbra még lehet, olaszország elég nagy

2013. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne olyasmit vegyél, amit a tescóban meg üzletekben vehetsz, mert ahogy már írták, a kész nassolnivalókban a magyarok már nemigen tudnak egyedit felmutatni. Inkább menj el egy fesztiválra vagy búcsúba (pl. etyeki kezes-lábos meg hasonlók, mindig vannak ilyenek), és ott kézművesektől vegyél vagy mézet, vagy kézzel készített édességet. Ezek mindig érdekesek, egyediek és finomak is. Esetleg vehetsz még speciális ízesítésű bonbont a Keserédestől (www.keseredes.hu), vagy hasonló kisebb manufaktúráktól, vagy nézz szét a Cserpes honlapján, vagy az ezmagyar.hu-n, hátha találsz valami érdekeset.

Amúgy én a lengyel meg a szlovák barátaimnak is Boci bonbont vittem, mert annak legalább magyar a neve, plusz finom is, viszont nem Magyarországon gyártják, ami elég gáz. De nem ismerték egyik helyen se.

2013. ápr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
grillázs?
2013. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Sthümer termékeket ajánlom, nagyon finomak és minőségiek, nekem pl jobban izlik a lindtnél. Bor az mindig nyerő, főleg mert sokan nem is ismerik a magyar borokat külföldön, pedig igazán remek boraink vannak, pálinka is jó ötlet de a hangsúly a minőségen van! Túrórudival lehet próbálkozni, az tényleg nagyon egyedi. Kürtöskalácsi is nagyon jó, biztos imádni fogják.
2013. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
En Hollóházi es Zsolnay porcelánt vittem! Pilóta termékeket vaníliás karikát, meg a kétszínű osszeragasztottat, nem tudom mi a neve, meg a pilóta csokis perec, valamint negro Classic, házi pálinka, karácsonykor szaloncukor, azt rengeteget, dianás cukrot, házi kolbászt, kb ezeket vittem mikor mentem vagy születésnapra ilyeneket vásároltam!
2013. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Szaloncukor

Zserbó

A túrórudi Szerintem is jó

2013. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Ez a kérdés nemrég nálam is aktuális volt. Gyakorlatilag semmi olyan nincs itthon, ami kint nem lenne. Előttem már írták, hogy Kapucíner, Szamba, Lottós... na, ezeket senki ne vigye ki a határon túlra, szerintem tényleg kiköpnék.


Túró Rudit meg sajnos nem lehet szállítani normálisan, hűteni kell, vigyázni, hogy ne törjön el.


Egyetlen olyan csoki van, amit találtam, ami jó minőségű és talán egyedi is, az a Tibinek a túrós-citromosa.


Ja, illetve a Negro cukorka a neve miatt. Félvér ismerősöm nagyon örült neki :D

2015. jan. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Jaja, Szamba-Lottó-Eperjó mocskos szocreál trágyák kérdésében igaza van az előttem szólónak, de ami angoloknak v. lengyóknak is bejött:

- Boci v. Tibi csoki különböző kint nem kapható ízei

- Balaton tejcsokis (egyszerű, de nagyszerű)

- Sport szelet, bár a Duomax már megszűnt 4 éve, pedig az bitangjó volt külföldi szemmel is

- Tokaji Aszú

- Pálinkát megisszák, csak mikor mondták, hogy kólával hígították, akkor legszívesebben fejberúgtam volna őket

- Negró az jó, ás ne foglalkozz a nevével, bármit mondanak ilyen dilis túlzott-antirasszisták... a negro feketét jelent a latin nyelvcsalád több nyelvében

2015. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!