Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A magyar éttermek többsége...

A magyar éttermek többsége miért a hozzávalókon és az ételeken spórol?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom nem éri meg már étterembe menni.

Minek nyit valaki éttermet, ha utána a kaján spórolnak a legtöbbet?


Mikre értem:


~ sosincs friss hozzávaló, mert az étterem max 5-6 tisztességesen elkészített fogás helyett 8 oldalas étlapot tart fent


~ disznónak sem való mirelit krumpli, mellé az 50-szer használt olajban kisütött szalvéta vastagságú hús


~ ha valaki desszertet kér (pl palacsinta), akkor előkapják a mélyhűtőből, berakják a mikróba, és ezért képesek pénzt elkérni


~ forró csoki néven adnak egy bögre mikróban megmelegített olcsó tesco-s kakaót (600FT sok helyen ez a forrócsoki névre keresztelt borzadály)


~ sokszor már az étlapon szereplő ételnevekből kiderül, hogy tanulatlan olcsó szakács főz


~ hozzávalókkal, körítéssel ott spórolnak, ahol tudnak, minél kevesebbet adni


stb.


Oké, hogy ami minőségi, az drága, de például simán jobban mehetne az üzlet úgy, ha tisztességesen, frissen készítenek el max 5-6 ételt, és nem 10 oldalas étlapot tartanak fent.


Mi a fenének nyit valaki éttermet, ha utána meg a kaján akar a legjobban spórolni? Mert étterembe nem hiszem, hogy az emberek többsége a hely kialakítása miatt megy....


Nektek mi a véleményetek erről?

Mit tapasztaltatok?


Milyen "élmények" vannak?



2014. aug. 28. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem III. osztályú, és osztályon aluli étterembe kell menni.
2014. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én sok étterembe voltam már, és mindnél ezt tapasztaltam. És nem 1 városon belül.
2014. aug. 28. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle helyen ettem már, Gundel, Mátyás pince, ilyenek is voltak benne, de aztán mindig a saját főztömet találom a legjobbnak. :))

Személy szerint étterembe én kalandvágyból járok. Néha kipróbálok szándékosan nagyon lepukkant helyeket is és a végkonklúzió az, hogy mindenhol van valami izgalmas, érdekes vagy meglepő. Annak, hogy az ember megtalálja azt a szakácsot, aki pont a saját ízlése szerint főz, kb. annyi az esélye, mint a lottó ötösnek. Jó, a rántott húst mindenki frissen szereti, közepesen vastagon, de nem is a rántott húsért megyünk étterembe. Nekem ugyanolyan élményt szerzett a drága és az olcsó hely is, utólag nem tudok különbséget tenni.

2014. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az adagokkal vitába szállok veled, mert azt látom. Hogy a konyhában mi folyik, azt nem tudom.

Magam, s ismerőseim véleménye is az, hogy az adagok indokolatlanul nagyok. Én rendszerint a felét otthagyom még az egyfogásos vacsorának is.

Egyébként az ételfélék számában egyetértek veled. Készítsenek csak néhányat, de azt jobban, mint máshol, s finomabban, mint anyukám.

A minőségről (megint csak a konyha ismerete nélkül): leginkább a III. és IV. osztályú helyek házias ételeit szeretem. Persze nem mindegyikét. II. és I. osztályon sokkal többször csalódtam. Igaz, a mércém is más ott.

2014. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 rda85 válasza:
52%

Mert nem kényeztetni akarják a vendéget, hanem kaszálni - tipikus kelet- európai jelenség.


Szombathely _ Gödör


Akarattya _Degesz


Veszprémvarsány_Korona


Ebben a sorrendben.

Nagyon kellemesen meg fogsz lepődni.

2014. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A Pozsonyi kisvendéglő a Pozsonyi úton, Újlipótvárosban például kifejezetten jó, s nem is drága, s meg is éri odamenni. Mondjuk a desszertek nem a legjobbak, de még azokat is érdemes kipróbálni, pl. a Somlóit.
2015. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szintén akarattyán a hangulat étterem
2018. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!