Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van eredeti angol teám amit...

Van eredeti angol teám amit még Londonból kaptam úgyhogy tuti eredeti. Ki szeretném próbálni tejjel de nem tudom hogy álljak neki. Hogyan kell? Tippek, ötletek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!:);)
2014. nov. 17. 18:56
1 2
 11/16 bumbi02 ***** válasza:
83%

Filteres...minőségi..tea..


Elég paradox nekem..: )


Kicsit úgy érzem, hogy a kérdező úgy fog járni a minőségi teával, mint egy minden héten whisky kólát vedelő egyetemista, mikor kap egy minőségi whiskyt. Nem fog neki ízleni jobban, mint amit hétvégente iszik, de úgy fog tenni, mintha igen, és sznoboskodik vele, hogy ő azt iszik. Hisz a kérdező máris leszólta a magyar kereskedésben kapható teákat, miközben megkockáztatom, hogy minőségibb teát lehet venni az Demmersben.


Sajnálom, de egy tea azért mert angol, még nem lesz minőségi, ahogy pálinka se azért minőségi, mert magyar, és a sör se azért finom, mert német.

2014. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Először is bocsánat ha megsértelek ,de csak a családom tudja hogy kipróbáltam mert nem fogok azzal menőzni hogy majdnem kihánytam és egy szóval sem szóltam le a magyar teákat és most se fogom ezzel a mondatommal leszólni az angol teákat csak a véleményemet mondom meg: így ahogy kipróbáltam szerintem a magyar teák sokkal finomabbak (szerintem. Nekem ez másnak az ízlik).
2014. nov. 19. 20:04
 13/16 bumbi02 ***** válasza:
56%

Nem akarlak én se megsérteni, de leszóltad a magyar teákat, mikor valaki megkérdezte, hogy a magyar teának is ugyanolyan-e az íze tejjel, mint az angolnak, és közölted hogy nem, mert ahhoz minőségi fekete tea kell. (magyarul: ami magyar, az már nem is minőségi)



Amúgy várható volt ez a reakció, aki nem ehhez van szokva, nem tudja értékelni, ahogy én se tudnék értékelni egy 25 éves skót whiskyt, mert kommersz márkákat iszok. De megint csak megjegyezném: csak azért, mert angol márkájú a tea, még nem lesz minőségi. Ott is vannak tucat teák. És itthon is kapni minőségibbeket.

2014. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
"Minőségi feketetea" ezt írtam azért mert nem mindegyik magyar minőséges. De ne vitázzunk rajta:) és köszönöm a válaszokat;)
2014. nov. 20. 17:39
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

Miért lenne sznob amiért meg akarja kóstoni a teát tejjel?

Én is így iszom évek óta, akkor most sznob vagyok?

Véleményem szerint az a sznob aki leszólja a filteres teát mert szerinte az szutyok, és nem érdemli meg hogy minőséginek hívják.

2014. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
72%

"Véleményem szerint az a sznob aki leszólja a filteres teát mert szerinte az szutyok, és nem érdemli meg hogy minőséginek hívják."

De hát ez nem vélemény és sznobság kérdése, egyszerűen a filteres teákba nem a legjobb levelek legjobb részeit vagdossák. és ha veszel egy rendes, leveles teát, és összehasonlítod, te is érezni fogod a különbséget. Ettől még én is iszok rendszeresen filteres teát is, mert sokszor gyorsabb, kényelmesebb stb.

De ettől még nagyjából tudom, hogy hol helyezkedik el az adott filteres tea a teák "hierarchiájában".

2014. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!