Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan készítesz házilag...

Hogyan készítesz házilag Tahini-t (szezámkrémet)?

Figyelt kérdés
Olyat bevált receptet szeretnék, amiben van római kömény, koriander... ahogy az arabok fűszerezik.
2010. febr. 1. 04:12
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Tudtad, hogy ezt készen is lehet kapni? :D

Én nagyon megörültem, amikor felfedeztem a Mammut1. hátsó (Fény utcai) bejáratánál levő egyik kis egzotikus élelmiszerboltban.


Előtte mindig Egyiptomból hoztuk (elég gyakran kiutazunk a munkáink miatt).

2010. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kedves kérdező!megkérdezhetem hogy milyen íze van? régóta tervezem hogy veszek és megkósolom de ha otthon is lehet csinálni az még jobb lenne. a zezámot ugy magában nagyon szeretem,pörkölve is krémesítve nem tudom milyen lehet
2010. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Veszel a szezám magot, az kávé darálón megőrlöd, ízesíted citrom levével, sóval, őrölt római köménnyel, korianderrel, én szoktam bele rakni inaktív sörélesztőtő is. Vizet annyit adj hozzá, hogy sűrű krém állaga legyen.


De elkészíthető különböző zöld fűszerekkel is!

2010. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy lehet készen kapni, de jobb szeretném magam csinálni :)

K*linarisban is kapható, ha érdekel.


érdekes ízű, én még nem ettem boltit, ezért nem tudom mennyire hasonlít rá a házi. joghurttal kikeverve pitába szoktam kenni a zöldségek és a falafel golyók mellé. :D


megírnád a pontos arányokat? köszönöm.

2010. febr. 1. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!