Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen három fogásos magyaros...

Milyen három fogásos magyaros menüt készítsek, ami nem túl bonyolult?

Figyelt kérdés

Angol barátaimat fogom vendégül látni, ettek már magyar ételeket, de nem nagyon jött be nekik, a gulyást kifejezetten nem szeretik. Én szeretném őket meggyőzni, hogy a magyar-konyha igenis jó, és nem merül ki a pörköltben és a gulyásban.

Köszönöm a segítséget!



2015. febr. 5. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Húsleves

Vadas/bakonyi szelet/rakott krumpli (opcionálisan választható)

Gesztenyepüré

2015. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Csinálj finom húslevest, töltött káposztát és rétest.
2015. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Halászlé, túrós csusza, császármorzsa.
2015. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Levesnek ne húslevest fözz, mert az mindenhol ismert, és nem különbözik lényegesen amegzsokott otthonitól, csak a füszerezés más - emiatt garantáltan nem fog izleni. (képzeld el a pörköltet paprika helyett curryval, és pörkölt néven tálalva - kb hasonló lenne a hatás)

Gyümölcsleves, tárkonyos raguleves, zöldborsóleves, vagy más zöldségleves inkább beleillene.


A vadas, bakonyi jó ötlet, de zöldborsós vagy majorannás tokány, lecsós hús, töltött paprika, Pálfi szelet, brassói, betyárfalatok is szóba jöhetnek. (recepteket tudok küldeni, ha nem ismered valamelyiket). De ne fözz semmibe erös paprikár, legfeljebb az asztalra tegyél.


Desszertnek somlói galuska lehetne, vagy Gundel palacsinta, vargabéles, rétes - túrós-káposztás.

2015. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hálás köszönetem :) most már sokkal előbbre vagyok, még nem tudom mi lesz pontosan, jövő héten jönnek, de ha túl leszek rajt megírom mit főztem, és hogy hogy ízlett nekik :)

Köszi

2015. febr. 5. 17:31
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem bírják ezeket, a paprikás ételeket mellőzd inkább. Levesnek tyúkhúsleves csigatésztával (daragaluskával), vagy tejszínes-gombás raguleves. Főételnek: kacsacomb (vagy csirke) párolt káposztával és krumplival, hortobágyi palacsinta. Desszertnek meg mindenképpen mákosguba! :D Ital meg csak jóféle magyar bor. Pálinkát nem ajánlom, mert úgy tudom nem nagyon bírják a piát.
2015. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha a gulyas es a porkolt nem izlik nekik, akkor az ilyen jellegu eteleket hanyagold.

Levesnek gyumolcskremlevest vagy zoldsegkremlevest keszits. (Pl.brokkoli parmezanforgaccsal)

Foetelnek en szarnyast keszitenek (Pl.

Rozmaringos kakukkfuves egeszben sult csirke), koretnek hercegnoburgonya,

steakburgonya vagy burgonyapure. Salatanak valamilyen konnyu, ecetes,ledus, semmi esetre sem majonezes vagy tartaros salatat!

Pl.paradicsomsalata, uborkasalata, fejessalata mustaros mezes martassal.

Desszert... mindenkeppen turos edesseg, mert rajtunk kivul alig eszik edesen a turot. Turogomboc, pite vagy megvan! Retes! Turos retes lenne a legjobb.

Egyik fogas sem ordongosseg, sot.

2015. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs ha off vagyok, de magyaros étel a brokkolileves parmezánforgáccsal?
2015. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Imádom a véleményeiteket, mit miért és miért ne - annyi ötit adtatok, hogy lehet minden héten meghívom őket :) imádni fogják a magyarkonyhát!

2015. febr. 5. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
A mákosgubát nem ajánlom, mert a mákot nem eszik meg, szerintük mérgezö, mert ópiumot tartalmaz!!!!
2015. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!