Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Epertortát szeretne a párom...

Epertortát szeretne a párom szülinapra. Egy piskótát meg tudok sütni, de nem tudom milyen krémet készitsek bele. Pudingos, tejszines, epres krémet szeretnék, semmiképp sem vajkrémeset. Az sem baj, ha nem túl bonyolult. Milyen eperkrémet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha epertorta, akkor kizárólag joghurtos krémet tennék bele. Pudingosat biztos nem. Ilyen dög melegben a kissé savanykás íz a nyerő.
2011. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A pudingos is jó ötlet, joghurtos is (esetleg zselatinosítva), tejszínes, mascarponés... illetve nálam méga túrós krém a nyerő.


Még tejberizseset is láttam

[link]


Az jó, hogy nem vajas krémet szeretnél, én se szeretem :)

2011. jún. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. jún. 7. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam készíteni a gyümölcsös krémeket, hogy 4-5 dl tejszínt habbá verek, belekeverek óvatosan 2 kis doboz gyümölcsös joghurtot (ez esetben epreset), és 1 csomag zselatin fixet a csomagoláson található leírás szerint. Ha szükséges, akkor kevés porcukorral vagy folyékony édesítőszerrel még ízesítem. Ennyi. Egyszerű és nagyon finom! Ez a mennyiség egy 26-28 cm-es kerek tortaforma megtöltésére és bevonására elég. A krémbe keverhetsz feldarabolt eperszemeket, a torta tetejét is kirakhatod vele, és esetleg leöntheted piros tortazselével vagy gyümölcskocsonyával.
2011. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon jó az utolsó recept, de inkább a tortát töltsd meg és vond be, ne a tortaformát:))
2011. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Upsz! :)

Utolsó, teljesen igazad van. A tortát jobb vele megtölteni. :)

2011. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!