Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tortát készítsek ha...

Milyen tortát készítsek ha még kezdő vagyok és azt szeretném ha nem lenne túl bonyolult illetve nem kéne hozzá nagyon sok minden?

Figyelt kérdés
Nem szülinapra lenne vagy ilyesmi csak megjött hozzá a kedvem. :)
2013. márc. 4. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit szólnál egy finom gyümölcstortához ? egyszerű, olcsó, ha van forma nagyon gyorsan kész. leírom szívesen:)
2013. márc. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tortaformám van. Bár a gyümölcsök még elég drágák,már amelyik. Nagyon örülnék ha leírnád a receptet. :)
2013. márc. 4. 08:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Már írom is. hidd el nagyon könnyű és finom.

hozzávalók: 2 tojás, 14 deka liszt, 14 deka cukor, fél csomag sütőpor, fél deci olaj, fél deci melegvíz.

a tojások fehérjét kemény habbá verjük. a sárgákat a cukorral kikeverjük, hozzátesszük az olajat, a melegvizet és a sütőpapíros lisztet.a kemény habot lazán belekeverjük.

a tortaformát alaposan kikenjük zsiradékkal és be is lisztezzük, hogy mindenhol egyenletes legyen. ekkor a közepébe öntjük a masszát, hagyjuk szépen elterülni.

előmelegített sütőbe először 5 percig kb 180 fokon sütjük, majd mérséket lángon még kb 15 percig. egy villapróba nagyon ajánlatos, hogy átsült-e.

ha kiveszed a sütőből tedd egy vizes konyharuhára. egy tálat/tányért kenj át olajjal vagy margarinnal és borítst a torta tetejére. most a gyümölcstortaformáról írok, a kapcsos más. szóval, ha a bordás tortaforma, akkor a tetejére a vajazott tányér és ügyesen megfordítani. a formára is teszünk jó vizes konyharuhát, és hagyjuk gőzölögni, párszor meg is ütögetjük. reményeink szerint pár perc hűlés után szépen leemelhető a forma.a kapcsosban bennehagyjuk, nem kell vele csinálni semmit.

3 deci tejben megfőzünk egy csomag van. pudingot, amit a torta mélyedésébe (kapcsosban a tetejére ) öntünk.

nem kell sok gyümöcs hozzá, pl fél doboz őszikonzervből már nagyon szépet lehet készíteni, de két narancs. egy kivi is szép és finom. gyakorlatilag bármilyen gyümölccsel ki lehet rakni, szép ízléses legyen. pl a szeleteket egymás mellé szépen legyezőalakban. a közökbe lehet mazsolát, kis diódarabot is tenni. pirosbogyósokból is nagyon finom (fagyos jelenleg )

a végén egy tortazselét elkészítünk előírás szerint, és azzal vonjuk be a tetejét.

hamar kihűl, így hamar fogyasztható is.

Remélem nem bánod meg, ha kipróbálod.

2013. márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nem bonyolult és nem kell hozzá sok minden, ráadásul millió képpen variálható:


Olcsó csokis süti vagy torta alap:

1 tojás,

2,5 dl tej

25 dkg liszt(5 evőkanál)

20 dkg cukor(4 evőkanál)

1 cs sütőpor

1 evőkanál kakaópor


A hozzávalókat egyszerűen csomómentesre összekevered,kivajazott, lisztezett tepsiben, vagy formában kb 20-30 percig sütöd.

Ez a süti elronthatatlan, nagyon gyors, olcsó és finom.

Különféleképp variálhatod, félbevághatod és töltheted lekvárral, vagy csokikrémmel, de úgy is finom, ha apróra tördelt csokoládét keversz még sütés előtt a tésztájába.

Lehet úgy is, hogy nem felezed, csak a tetejét vonod be csokiöntettel, ami lehet tortabevonó csokiból, vagy magad is egyszerűen tudsz csokiöntetet készíteni(1 evőkanál kakaópor, fél margarinkocka, 1 evőkanál tej, 3 evőkanál cukor.Addig hevíted, míg a vaj meg olvad és még melegen a tortára öntöd).

Vagy nutellával is díszítheted, vagy vajkaramell öntettel, ami szintén filléres és egyszerűen elkészül.Az öntetre még szórhatsz kókuszreszeléket, szeletelt mandulát, darált diót, grillázst, vagy tortadíszítő "színes hangyát".

Én ezeket a variációkat próbáltam, de persze bármilyen egyéb ötlet jó lehet.

2013. márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy ez a tészta mennyiség egy közepes tepsire vagy formához elegendő, kb.Ha nagyobb tortát szeretnél, vagy nem akarsz félbevágásával bajlódni, akkor vagy dupla mennyiséget rakj a hozzávalók közül mindenből, vagy süss két lapot, ugyan ezekkel a mennyiségekkel.Tehát ugyan ez, 2x

Még így is hamar kész van, mert ez csak egy gyorsan sülő, keverős süti.

2013. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4.!

Semmi zsiradék nem kell bele?

2013. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ezt a kakaós lepényt úgy ismerem, hogy 10 deka vaj /margarin kell bele. a többi majdnem stimmel.

Szóval a recept 25 deka cukor, 25 deka liszt, 2,5 deci tej, 1 tojás, egy sötőpor, kb 4 deka keserű kakaópor.

a zsíradékkal kell a tojást, a cukrot kikeverni, hozzá apránként a tej, a sötőporos liszt, majd a kakaó.

amúgy tényleg egyszerű finom süti, de azért tortaalapnak én nem használnám. ahhoz nem elég légies:)

de mazsolával, meggyel, valóban egy tepsi finom sütink lesz.

lekvárral is megkenhető, porcukorral megszórva is finom.

2013. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a recepteket,nyugodtan írhattok még,ebből sosem elég. :) 4-es hozzászóló: Keverjem össze mindet vagy akár turmixgéppel is felverhetem csomómentesre?
2013. márc. 4. 11:54
 9/12 anonim ***** válasza:
A 4-st ne csináld meg zsiradék nélkül, mert hatalmasat fogsz csalódni. valószínűleg kifelejtette. legalább egy deci olajat tegyél bele, és az egészet géppel összekeverheted.
2013. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam a 4-est.

Nyugodtan csináld zsiradék nélkül, én már csak tudom, hogy jó lesz így, hiszen rengetegszer sütöttem már ilyet.Nem véletlenül hagytam ki a receptből, az-az igy van az eredeti recept írva!Én a tepsi alját olajozom,annyi zsiradék elég neki.De aki nagyon szkeptikus, ám tegyen bele zsiradékot, de nem garantálom, hogy úgy is jó lesz!

2013. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!