Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az USA-ban miért adnak ilyen...

Az USA-ban miért adnak ilyen lehetetlenül nagy adagokat mindenből?

Figyelt kérdés

(Oké, hogy Mo.n is sok a kövér, de itt leginkább a minőségtelen ételek miatt híznak el az emberek.)


Ismerősöm többször járt Amerikában, és egyszer nekem is volt lehetőségem kimenni. Több étteremben is voltunk, tehát nem Meki.

Először furcsálltam, hogy az ismerősök gyerek-adagot rendeltek, gondoltam nem éhesek. Aztán amikor kihozták nem hittem a szememnek. A gyerekadag akkora, hogy nálunk 2-3 gyerek tudná csak megenni, ott 1 gyerek megeszi majdnem az egészet. (láttam)

1 személyes felnőtt adagból nálunk 2-3 szebély biztos jól lakna, és ahogy elnéztem, rendesne meg is ették, tehát nem vitték haza.


VOltunk cukrászdában is, ott palacsintát kértem. Nem lehetett méretet választani, de akkora volt, hogy lelógott a tányéról, ráadásul jóval vastagabb a mi általunk megszokott palacsintáknál. Finomnak finom volt, de bevallom őszintén iszonyatosan lehetett érezni hogy tocsog az olajban, vagy inkább zsíros volt, nem tudom. Persze a felét bírtam kb megenni, pedig nem vagyok kis étkű.

Akárhova mentünk (persze nem ettünk mindenhol), mindenhol ezt láttam. Hatalmas adagok, még a gyerek adag is óriási, és mégis képesek 1 személyben megenni az egészet. Sokszor láttam olyan akciót, hogy a jóval nagyobb (egészségtelen) üdítő vagy kaja olcsóbb volt, mint a kis méretű. Persze ez csak marketing, de akkor is.


Hogyan képesek ennyit enni? Bár beismerem, néha nekem az itthoni gyerekadag is elég, de azért elképedtem, hogy ami ott gyerekadagnak számít, az itt simán elmenne 1 termetes felnőtt ember adagjának.

Ráadásul az édességeik többsége olyan iszonyatosan és émelyítően cukros és édes, hogy rosszul lettem tőle. Mintha egy tömény, nutellával megkent mézkockába haraptam volna bele.

Mondta a család, akinél voltunk, hogy az epres pite milyen egészséges, mert mennyi friss eper van benne. Az lehet, de az a szirup, ami az epreket összetartotta, ehetetlenül cukros volt, a gyerekeik viszont úgy ették, mint egy éhező a kenyeret.


Mire jók ezek az adagok? Azért nem csodálom, hogy az USA az élmezőnyben van a mennyiségi elhízás kategóriában.


Mire jók ezek az adagok, amit az átlag ember megenni se képes, és fix, hogy a kukában végzi?



Nektek van tapasztalatotok? Vagy mit gondoltok erről?

(Tudom, itthon is vannak hasonló éttermek, de annyira nem érzem azért vészesnek és eltúlzónak a mennyiséget, mint ami Amerikában van)



2015. febr. 8. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha nem találkoztam olyan adaggal, amit ne tudtam volna megenni. Amerikában szerintem inkább a gyors éttermekre jellemzők a nagy adagok. Nem gondolom, hogy ha rendelsz egy steaket, akkor a szokásos 3-400 gramm helyett 2 kilósat hoznának. Ez nonszensz. Szerintem csak olyan helyen ettél.. De nem jellemző egyébként hogy akkora adagok lennének amit nem lehet megenni. (mondjuk az írásodból kitűnik, hogy te extrémen kis adagot eszel)

A cukros dolgokban nem látok semmi meglepőt, az a világon mindenhol így van. Egy pite amerikában és itthon nem igen különbözik semmiben. Ráadásul a gyors éttermi pronyó réteget leszámítva az USA-ban az embereknek van igényük és pénzük az egészséges étkezésre is. Tehát az hogy milyen egészséges, és mekkora adagot kapsz, az csak attól függ hogy hol eszel.

2015. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"miért adnak ilyen lehetetlenül nagy adagokat"?

Mert mindenben a "bigger the better" mentalitast kovetik.

Amugy jol irta elozo, szamit hogy hol eszel. En itt elek, es kb. 40-60%ban vannak azok a helyek ahol olyan sokat adnak, vagyis nagyobb szam normalis meretu a kaja, es kisebb szamban oriasi adag. Ezt szoktak meg. De ez mindenben igaz. Minek vezet egy lany 1800kg-os, 5.7 literes autot, amikor csak dolgozni meg neha boltba jar (napi max 30 km), mikor vezethetne Suzuki meretu kisautot? Mert lehet, mert itt nem szamit, mert 'the bigger the more fun' ;)

2015. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!