Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Magyarországon ha valaki...

Magyarországon ha valaki vendégséget tart miért csinál mindenböl nagy mennyiséget?

Figyelt kérdés
Máshol a világon kapsz 1 adag ételt mindenböl. Nem ismerik a szabad merités fogalmát :: Igaz azok az adagok ugy vannak kiszámolva ,hogy pont jól lakik vele az ember...
2012. okt. 2. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%

Én, ha vendég jön, mindig annyit készítek, ami pont elfogy. Pl. kiszámolom, hány szelet hús kell, ilyesmi.

De volt olyan is, hogy (akkor csak egy ember jött) megkérdeztem, hány szelet húst eszik és annyit vettem.

2012. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele,hogy inkább maradjon,mint kevés legyen.

Merítsenek csak amennyi jól esik!

2012. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a vendégszeretet megnyilvánulása, amivel nincs semmi gond. Az a gáz, ha valaki ezzel nagyképűsködik, vagy utána felhánytorgatja, vagy azt számítgatja, h amikor őt várták, kevesebb volt a kaja.
2012. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is bőségesen főzök, nem tudom és nem is akarom előre megszabni a vendégeim étvágyát. Ha marad, megeszi a család másnap, kárba nem vész, de kellemetlenül érezném magam, ha elfogyna az étel, amikor lenne, aki még szívesen enne belőle.

Külföldön valóban ki van számolva a mennyiség, huszonévvel ezelőtt pl. Hollandiába ebédidő után érkeztem, egy hosszú vonatút után fáradtan, éhesen. Kaptam egy csésze taát 2, azaz kettő szem kb. 50 Ft-osnyi édessüteménnyel... ennyi! Legközelebb vacsora volt, fejeként 1 szelet hússal, igaz, legalább a köret nem volt szemre kiszámolva :D

Más szokások vannak, mi magyarok igencsak kajaorientáltak vagyunk :)

2012. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nagy mennyiségű ételt szokott csinálni anyukám, mikor vendégek jönnek. Körülbelül dupla mennyiségű ételt szokott csinálni, mint amennyi elfogy. De másnap pedig még lehet ugyanezt tálalni.

Mamám úgy csinálta, mikor több vendéget vár, megcsinálja 2 napra, és 1.nap mi és unokatesómák szoktunk menni, a 2. nap pedig a többi rokon.

2012. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább maradjon minth ne legyen elég. Ami marad azt még meg tudjuk enni a családdal másnap is.

Viszont ezt írod h pont jól lehet lakni azzal az adaggal amit kiszámolnak. Hát nemtudom. Lehet h te jóllaksz vele, de más meg nem. Párom pl birkapörköltből megeszik 2 nagy tállal ha NEM éhes annyira

2012. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Nálunk is bőség jóság van több fajta étel illetve sütemények van amikor cukrászdába vesszük mindig marad másnapra is mindenből. Szeszes italból sok fajta kerül az asztalra különböző borok jó minőségből meg a rövid italokból sok fajta van abból is szokott maradni. Szerintem ezt így kell csinálni, hogy legyen ne éhesen menjenek el a vendégek! Éhesen jönnek mert ugye mindenki tartogatja a hasát ne az legyen, hogy semmi nem kell, mert az sem illik, hogy nem fogadunk el semmit mert mit hisz a házi gazda, hogy finnyás?! Éhesen jönnek és éhesen mennek el az most milyen gáz! XDD
2012. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hónapja elek Hollandiában. Itt valóban az a szokás,hogy csak annyit készítenek, ami biztosan elfogy. Személyenként egy szelet hús,maréknyi köretek. Kávéhoz meg kínálnak egy darab keksszel, többet venni nem illik. Nem kedvelem eztva szokást. Inkább maradjon masnapra is. Bár itt, ha valami nem fogy el, megy a kukába....
2012. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok. Inkább a kaja maradjon az asztalon, mint én maradjak a szégyenben! :)))


Egyébként szerintem ez onnét ered, hogy valamikor régen, a távolra szakadt rokon hazament látogatóba, akkor jól megkajált, de a háziasszony (általában a mama), még főzött annyit, hogy a vissza-menőnek tudjon csomagolni "útra-valót" is.

Ma már, hogy gépjármű, meg vonat, busz közlekedés van, a távolságok lényegesen lerövidültek, így "útra-valót" csak a koleszos gyermek visz magával, de a vendégvárásra megfőzött mennyiség nem csökkent.

2012. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert tényleg nem tudjuk előre, kinek mi mennyire ízlik, és mennyire éhes. A magyarok jó vendéglátók, szeretjük megadni a módját. Ha valami megmarad, másnap úgyis elfogy.


Mi egyszer voltunk úgy ebédre híva, hogy kiporciózták a kaját, úgy tették elénk.

Hát roppant megalázónak éreztük...!

2012. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!