Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 fő részre mennyi kell...

1 fő részre mennyi kell mindenből? Palacsinta 2-3 dbra gondoltam

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem 2-3 db palacsintát nem lehet sütni. Mint ahogy a serpenyőben szerintem az egy szelet hús sütése sem kifejezetten jó, mert mellette megég. Ha csak egy főre kell főzni, akkor célszerű 2-3 napra elegendő mennyiséget készíteni.
2011. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Amennyit megeszel, azt mi nem tudhatjuk. Én egyszerre 4-6 szelet húst sütök magamnak, de pl tegnap 1 kiló darálthúsból csináltam fasírtot, és 1.5 óra alatt elrágcsáltam, mikor néha a konyha felé mászkáltam.
2011. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ti betegek vagytok, fúú de betegek, én nem hust irtam hanem palacsintát, vakok vagytok vagy hülyének teszitek magatokat. amugy rájöttem magamtól miből mennyi kellett, nem volt időm a hülye válaszotokra várni.
2011. júl. 2. 17:19
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
"Kedves" kérdező, vegyél vissza az arcodból...
2011. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez attól is függ, hogy mi van előtte, pl. ha egy jó sűrű. laktató leves, akkor 2-3 db is elég, de attól is függ, hogy milyen a palacsinta, vastagabb vagy hajszálvékony, mert a vékonyból 5-6 db is elfogy személyenként.
2011. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1 tojás, kb 10 dkg liszt, csipet cukor-só, és annyi tej vagy víz, amennyivel palacsintatészta-állagú masszát kapsz...

De Lehet, hogy kevesebb liszt is elég, még sosem sütöttem 2-3 palacsintát, és még egyáltalán nem sütöttem palacsintát receptből, mindig csak érzésre.

2011. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Gyökér.
2011. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
jó lenne, ha lehetne a kérdező kommentjét is pontozni....
2011. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1 tojáshoz kb. 6-8 deci tej, + liszt (ezek nálam is ráérzésre mennek) ekkor 10-12 db. palacsinta lesz belőle.


Hogy egy evésre mennyi fogy el, nemcsak attól függ, hogy milyen leves van előtte, hanem attól is, hogy mivel töltöd meg a palacsintát. Pl. én a túrós palacsintából kevesebbet tudok megenni egyszerre, mint pl. a lekvárosból, vagy a kakaósból.


Jó étvágyat!

2011. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

:D Bocsi, de lemaradt: ha egyszer valaki rászorul más ember segítségére, akkor azt köszönje meg! És semmi esetre se essen neki modortalanul annak, aki jószándékkal van irányodba és megpróbál segíteni, csak ez valami miatt nem sikerül. Legközelebb előfordulhat, hogy az ilyen viselkedés miatt még akkor sem fognak az emberek segíteni, ha tudnának!

2011. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!