Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tudjatok mire jottem ra a...

Tudjatok mire jottem ra a nemzetkozi konyhaban kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hogy van csomo olyan etel, amit ha szemfules magyar elelmiszeripari (pekek, cujraszok, savcanyitouzem tulajok...) szakemberek meglatnanak( kulfoldi utazasok alapjan) es elkezdenek csinalni Magyaro.on nagyon sikeresek lennenek. Pl ma lengyel sweet cheese bun (lengyel nevet nem tudom leirni, mert cirill)t viszek munkaba, valoszinu az otthoni turosbukkta a megfeleloje, de ennek a formaja nagyon praktikus (lehet vakuumcsomagolni) es nagyon puha omlos tesztaja van (a polish bakery gyartja) vagy pl tegnap vetem tokmagos teljes kiorlesu kenyeret, amibe belevolt sutve narancshej es cranberry (afonya) vmi mennyei volt magaban ettem meg teaval, fenseges volt multheten dios kenyeret ettem kecskesajttal, azis Isteni volt. Van egy torok edesseg diovan felfuzve egy zsinorra es zselatinnal bekenve, ugynezki mint a sz..r, de isteni. Szoval get creative!!!

2015. febr. 12. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen furcsa, az ételek receptjét is szabadalmi jog védi. Tehát nem lehet csak úgy nekiállni koppintgatni.
2015. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nü, hát a lengyelek áttértek a cirill betűs írásra? Nem gondoltam volna róluk!
2015. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Te egy zseni vagy!
2015. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én nem vagyok benne hogy nagyon sikeres lenne. ha elolvasod hogy miket írtál akkor rájöhetsz hogy azért elég drága alapanyagokra lenne szükség. és hiába rohadtjó a péksüti ha van egy ugyanúgy nagyon finom de olcsóbb is...
2015. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A szövegírás, a tartalom a "népszerű" kérdezőt minősíti...
2015. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%

Vannak keleteurópai kultúrális hasonlóságok, pl:


-hús sok hagymával és fűszerpeprikával elkészítve

-savanyúságot mindenből, mindenhez

-túró, kefír használata

-mákot ha kell ha nem, mindenbe (pl. bejgli)


Ezek csak egy országra kisajátíthatóak, mert több száz éve el van terjedve és népszerű, csak kis változtatásokkal.

2015. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!