Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Muszlimok! Mik azok a hétközna...

Muszlimok! Mik azok a hétköznapi élelmiszerek, amiket nem tudtok megvenni normál boltokban, mert nem halal?

Figyelt kérdés

A húsokon kívül gondoltam. Mik azok az élelmiszerek (te, tejföl, margarin, sajtok, fűszerek...bármi) ami nem ehető számotokra?

Muszlim barátom van és szeretném meglepni egy saját készítésű ebéddel, vagy sütivel, de nem tudom mi az, amit biztosan nem tehetek bele. Még sosem főztem/sütöttem neki, így nem tudom pontosan, de nem szeretném így konkrétan megkérdezni tőle, mert akkor nem lenne meglepi! :D


Előre is köszönöm mindenkinek! :)



2016. jan. 7. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

A hús ami fontos. Ha biztosra szeretnél meni, akkor vegetáriánus ételt készítesz. Persze ha tudsz venni halal húst, akkor az ok.

Figyelj az olyan dolgokra amiben zselatin van, az gyakran disznóból van.

Alkohol sem lehet az ételben.

Én nem vagyok muszlim, de a munkámban gyakran készítek ételt muszlimoknak. Sajnos sokszor gond hogy ha nem muszlim készíti, akkor a biztonság kedvéért nem eszik meg. Azt is hallottam már, hogy a nem muszlim csinálja, akkor az nem halal 😨. De ez emberfüggő van aki simán megeszi a nem halál húsból készült ételt is. De szerintem alkoholt és disznót adni a nagyon illetlenség, még akkor is ha az illető fogyaszt ilyen ételeket/italokat.

2016. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Egyetek egy dönert, azzal nem lesz gond. :D
2016. jan. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy ez ez esetben nem segít, de a muszlim ismerősöm mindent megeszik a húson kívül, és nagyon vallásos. Menzán ebédel vega fogásokat, süteményből mindent kérdés nélkül (a zselatinon kívül).


[link]


Itt azt írja, hogy egy muszlim mindent fogyaszthat, amit nem muszlim készített, még ha nem is tudja, hogy helyesen készítették el a húson, zsíron és kivonataikon kívül.


Kerüld el az alkoholt és adott esetben pl. a rumaromát is, mert az elv is számíthat.

2016. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

A dinamitosra nem reagálnék, mert nem lenne jó vége.

2016. jan. 8. 09:20
 5/6 Bob the builder ***** válasza:
7%
Miért robbanásig feszülne a hangulat?
2016. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy színezék is, ami haram, ez az E-120 a kárminsav azaz a piros színanyag, ami ugyanolyan rossz, mint a zselatin vagy az alkohol. Számos joghurt alapszínezéke, pl a görög epres joghurt is ilyen meg csomó ilyen van még, de pl sima virsliben is találni. A kármint egyébként másnak sem ajánlom, nem csak muszlimnak nem. Hiszen ez maga az élénkpiros tetű kiszárításából és őrléséből keletkező színanyag. Nekem nem lenne gusztusom tetűt enni. Még por alakban sem... elég az a sok poratka ami a levegőben van... Ja! meg az aromák. Pl rumaroma a gesztenyepürében - az is tiltott, hiába csak aroma mert az is tartalmaz egy minimális szintű alkoholt, aki nem hisz nekem, meg lehet nézni a címkén. Pl tiramisu stb csomóban van alkohol így ezek közül is csak kevés süti jöhet szóba.

Én halételt ajánlanék. Kiadós, finom és mégsem csak salátaféleség.

2016. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!