Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Onigirit csinált már valaki...

Onigirit csinált már valaki itt? Normál rizzsel is meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Mert ilyen különleges rizseket nem tudok itt beszerezni.

2012. febr. 7. 22:54
 1/6 tetro ***** válasza:
sima rizsből nem fog menni
2012. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor milyen rizst vegyek? Ami megtalálható szinte bárhol?
2012. febr. 7. 23:41
 3/6 tetro ***** válasza:
Ha a bárhol alatt pl tesco-t érted, akkor sajnos nincs ötletem. Én sushi rizst vennék hozzá. Budapesten sok helyen lehet kapni.
2012. febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze meg lehet, csak jó ragacsosra főzd. Ezt úgy érheted el, hogy főzés előtt átmosod hideg vízzel, cserélgesd a vizet amíg az nem fehéredik be többé. A kék SOS rizs megfelelő a célnak egyébként, persze nem egy sushi rizs, de jó lesz. Keverj össze egy kis ecetet és cukrot, ha kész a rizs akkor keverd bele, hogy finomabb legyen. Sok sikert :)
2012. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha elég pocsékul főzöl rizst, akkor lehet. :D:D

Amúgy nagyobb tescokban (extra, hipermarket) szokott lenni többféle rizs, nem a rizsek közt, hanem a keleti meg speckó ételek között. Basmati, meg jázmin pl szinte mindig szokott lenni, de rémlik még 1-2 fajta, hátha találsz megfelelőt.

2012. febr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, meg lehet, én is normál rizsből csináltam. A múltkor vettem "sushi rizst" a SPAR-ban, na azt senkinek nem ajánlom. Ha már sushi rizs kell, akkor vásárcsarnok, keleti fűszeres bolt.
2012. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!