Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mennyire szeretik a külfőldiek...

Mennyire szeretik a külfőldiek a magyar ételeket?

Figyelt kérdés
2016. dec. 30. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés melyik külföldiek.

A németek amennyire én ismerem őket, szeretik. Legalábbis van kint egy Magyar étterem, vacsorára általában már jó előre kell foglalni, mert mindig tele vannak.

Ebédnél be lehet csak úgy esni, akkor kevesebben vannak.

De azt is mondják hogy túl fűszeres, szóval ízlések és pofonok.

A magyarokról Sem tudod elmondani, hogy szeretik-e a steaket, mert van aki igen, van aki meg undorodik tőle.

Ugyanez a mettel is.(hasonló mint a tatárbifsztekünk, csak nyers disznóból, és tojás nélkül és más főszerekkel)

2016. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Én felszolgálóként rengeteg féle külföldi vendéggel találkozom. Azt lehet mondani hogy szeretik, sok környékbeli ország vett át magyar ételeket is, ez sem véletlen. De találkoztam már mexikóiakkal is akik áradoztak a marhapöritől. Talán a skandináv országok lakóinak kicsit fűszeres a magyar konyha.
2016. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A külföldiek nem nagyon ismerik a magyar ételeket. Száz emberből, ha megkérdezed őket, kilencvenvalahány garantáltan egy magyar ételt sem fog tudni mondani. Az egy-két tájékozottabb esetleg megemlíti a goulash-t, aminek persze semmi köze a gulyásleveshez, Nyugaton általában valami pörköltszerű ételt adnak el ezzel a névvel.


Ha viszont úgy érted a kérdést, hogy amikor direkt megkóstoltatják velük, akkor a többségüknek általában nincs problémája a magyar ételekkel:

[link]

2016. dec. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

3: az igaz hogy az első a goulash vagy Gulasch, de pl. a németeknél van bográcsgulyás, bár ahogy írod, a pörkölt is Gulasch náluk. A gulyáslevesük pedig finom, ha nem tesznek bele gombát. Kicsit más mint a milyenk, de finom. Csak néhol az a perverziójuk hogy gombát raknak bele, na attól a falnak megyek.


Van pár német villanyszerelőm, ők azért eléggé képben vannak, mert páran román feleséget szedtek össze, és ők rendszeresen mennek magyarországon keresztül és sokszor magyarországon szálnak meg.

De más kolegák is eléggé képben vannak, mert közel van az ex-DDR és azok meg még emlékeznek a balatoni étkekre.

2016. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Amerikai tanárom rosszul lett, amikor elkezdem neki mondani, hogy milyen jó hurka savanyúsággal, vagy a velős pirítós, vagy a hagymás vér, vagy a zsír szalonna hagymával, és a tepertőnél megkérte, hogy ne beszéljek neki többet kajáról.

Úgy alapból egy teljes kultúr-sokk szerintem egy külföldi embernek a disznóvágás. Pedig jó hagymány és szuper hangulata van.


De a gulyás, paprikás krumpli tetszett neki. A rizses rakott cuccoktól óckódott, de megette (egyszer).

2016. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

A tatár beef steak, mint ahogy a neve is mondja, marha húsból van.

Disznót ne akarj angolosan, vagy nyersen enni, kedves #1!

2016. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

6# Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.

Azt írtam hogy a mett hasonló módon készül, mint a tatár, csak épp disznó, és annak megfelelően van fűszerezve.

Ismerem a tatárt, az egyik kedvencem, nem írtam sehol hogy az sertés lenne.


Viszont németeknél ínyec reggeli fogás a mett-tel megkent vajas zsemle megborsozva, sózva és vöröshagyma kockákkal.

6 éve eszem a kollégákkal, és még egy némete Sem láttam aki belehalt volna. Sőt még beteget Sem láttam.

2016. dec. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5# a 90-es években én is dolgoztam olyan cégnél ahol a főnökünk amerikai Volt.

Hozta a pereputtyát, csináltunk bulit, főztek a kollégák, paprikáskrumplit meg gulyást. Ők csak belekóstoltak, hümmögtek majd elmentek inkább hamburgert meg hot dogot enni. Azt mondták nekik az túl zsíros.

2016. dec. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki igen, van aki nem. Németországban élek, itt a legtöbben szeretnek 1-1 ételt pl gulyás, paprikás krumpli, pörkölt. Megint másoktól mint a főzelékek vagy a pirospaprikás egykaptafára készült levesek ők is ódzkodnak. Más ismerőseim pl. svédek kifezetten gusztustalannak tartják a magyar ételeket.
2016. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
9-es, nagyon gyenge lehet a leves repertoárod...
2017. jan. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!