Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kanadaban lakok, es egy...

Kanadaban lakok, es egy prezentaciot kell csinalni, barmilyen temaban, es en Magyarorszagot valasztottam. Segitenetek? Tobbi lennt.

Figyelt kérdés
3 pontot kellett osszeszedni,en elsonek a kulturakat,masodiknak az etelt,harmadiknak a nepviseletet.Mit irjak az etelrol,es a nepviseletrol?Tudom,hogy en valasztottam ezeket,akkor tudjam is megcsinalni,de otletem sincs. Segitenetek?

2017. jan. 31. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Népviseletről találsz infót a Google-ban. De ma már csak különleges alkalmakkor viselik, a mindennapokban nem. Ételről elég nehéz, mert sokan nem hagyományosan főznek, hanem valamilyen aktuális divat szerint, vagy más nemzetek ételeit főzik.
2017. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

GOOGLE!


Nem fogjuk helyetted megírni.

2017. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Masodik valaszolo! Senki sem mondta,hogy ird meg helyettem,csak hogy ha lehet,adjatok meg egy par kulcsszot,hogy miket lehetne irni.
2017. jan. 31. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Eteleknel kiemelnem a bogracsozast Mint különlegesseg. Tipukus Magyar eteleket is pl. palacsinta (pl hortobagyi), pörköltöt (nokedlivel es ubisalival😂), halaszle stb... A belsösegböl keszült eteleket is belevennem. Sok külföldinek fogalma sincs rola (Pacal, zuza, velö). Nepszerü borokat esetleg. Sok Magyar a csipöset is szereti. Azt is belevennem. Nepviseletröl fogalmam sincs, mit lehetne irni...
2017. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ételeknél .. Elsősorban a magyar ételekről írnék. Aztán az étel témába bele venném ,hogy milyen sok féle nemzetiség van ebben az országban pl Svábok ,Székelyek, Tóthok. és ezeknek nemzetiségnek köszönhetően milyen ételekkel gazdagodod az ország kulniáris világa.. Ebbe már bele tudod vonni kulturális dolgokat . Pl melyik nemzet mit hozott magával. Búsójárás stb..
2017. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Írd be a yahoo-ba a "népviselet"-et. Az első részben nagyon jó általános dolgokat ír. Abból kiválaszthatod, ami tetszik. Úgyse fog senkit érdekelni, csak neked kredit.


A hungarikumokat is beleveheted, ugyanúgy megtalálod, válogathatsz belőlük.


Belevehetsz híres magyarokat is, mint Jedlik Ányos. Bartók Béla.


Ennyi már túl sok is.


Ha nem ékezet nélkül írtál colna, még azt is javasoltam volna, hogy beszélhetnél a magyar ábécéről, és hogy G.B.Shaw mit mondott a magyarságról és nyelvéről.

2017. febr. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Bár nem ez volt a kérdés, de a híres magyarokat én is belevenném.

Írnék elsősorban Neumann Jánosról, Szent-Györgyi Albertről, Rubik Ernőről és Bíró Lászlóról.

2017. febr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

A híres magyaroknál megmaradnék a hungarikumoknál, a páratlanoknál, összehasonlíthatatlanoknál.

Jedlik és Bartók ilyen. Ők külön kategória.


A többiek híresek; Jedliket, Bartókot rajtunk kívül csak az elit műveltségű emberek ismerik, ezért kellene nekünk beszélni róluk.


És ők olyan tipikusan magyarok voltak, annyira jól jellemeznek bennünket. A többi felsorolt pedig nem.

2017. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kell rögtön fikáznod, én nem tettem ezt a tiéddel, pont, hogy egyetértettem veled.

Nem hinném, hogy a kérdezőnek túl komoly szintű prezentációt kell csinálnia, gondolom kb. 14-15 éves lehet, és ennyi idősen simán belefér, ha az alapból híres emberekről ír, nem pedig azokról, akiknek híresebbnek kellene lenniük.

2017. febr. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

04,04.


Félreérted. Éppen, hogy nem a "hírességről van szó, vagy hogy ki mennyire lett híres vagy nem.


Hanem, hogy MAGYAR témájú bemutatót kell csinálnia. A felsorolt,ismert emberek nem tipikusan magyarok, a sorsuk, az életpályájuk sem tipikusan magyar.


Viszont mint Jedlik, mind Bartók tipikusan magyar sorsot, magyar mentalitást mutat. Ha valakinek be akarom mutatni, hogy milyenek vagyunk, nem az említett 4-et mutatnám be. És még nagyon sok elismert más embert sem, de Jedliket és Bartókot mindenképpen.

2017. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!