Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Németországban miért nincs...

Németországban miért nincs fagyasztott gyalult tök?

Figyelt kérdés

Sokminden nincs németországban amit Magyarországon viszont lehet kapni és nagyon szeretünk. Pl. Túró rudi, igazi túró, normális kenyér vagy zsemle, kifli, stb.. ezek sztem mind OTTHON (Magyarországon) a legjobbak.

De a tökfőzeléket is nagyon szeretjük,de kénytelenek vagyunk otthonról kihozni. Miért nem lehet kapni németben szerintetek? Tudom h a rendes tököt amit le kell reszelni az kapható..



2017. febr. 11. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Na ezt en is szeretnem tudni... De en meg frisset se lattam, Ami olyan Mint az otthoni tök... En hianyolom Meg a gesztenyepüret is...
2017. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na igen. A gesztenyepürét is csak otthon tudjuk enni. Ahol én lakom ott van 1-2 "cukrászda", de az sem olyan mint a rendes otthoni.. Meg a péksütik tetejét telinyomják olyan cukros mázzal, de olyan sokkal h már ropog az ember foga alatt. Ezek a németek nem tudják mi a jó. :)

Nincs olyan sok sütiválaszték mint otthon a cukiba.

2017. febr. 11. 20:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. igazi, darabos túró is van, csak a csomagolása más. Nem az az ótvar átlátszó zacskós, hanem normális, dobozos.

2. a túrórudi egy szovjet termék, nem csoda hogy nincs... a szovjet utódállamokban van csak.

3. normális kenyér, zsemle kifli????? EZERSZER finomabb a német pékárú, még az utolsó sz*r, amit a Netto-ban veszel is jó puha, finom 2 nap múlva, nemhogy a rendes pékségben vett! Nem ócska, vizes zsemle van, hanem óriási választék rozs, korpás, teljes kiőrlésű, magvas, stb. cuccokból...

4. Tökfőzeléket FRISS tökből kell készíteni, nem fagyasztott gyalult szarból. Jelenleg még mindig kapható hokkaidó és sima sütőtök is kb. minden áruházban igen kedvező áron. Isteni finom a friss tök. Azt a szar főzőtököt amúgy Spaghettikürbis néven találod. De sokkal finomabb fajtákat is lehet kapni - főleg ősszel, amikor minden falu szélén bódékban árulják a jobbnál jobb tökfajtákat!


De ha ennyire a gyalult fost keresed talán a kockázott mélyfagyasztott egy alternatíva lehet:

[link]

[link]

2017. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

gesztenyepüré is van... komolyan, ti hol éltek?

[link]

[link]


nem mindenhol kapni, de van.

2017. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Konzerves gesztenyepüré?? Köszi,erre tuti nem kerestem volna rá. 2. válaszolónak is köszi.
2017. febr. 11. 22:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát konzerv...:D de ugyanúgy gesztenyepüré, nem értem mi a gond vele.


Amúgy nyilván azért nem lehet bizonyos dolgokat ugyanolyan formában kapni, mert nincs igény rá. Pl. a reszelt tök... mivel semmilyen hagyományos német ételbe nem kell, minek gyártsanak? A tököt sokan szeretik, de akkor már valamilyen finom, aromás tököt választanak, pl. hokkaidó, és látod abból van is választék.


Ez kb. olyan kérdés, minthogy Magyarországon miért nincs Leberkäse (persze, van, csak ez megint olyan hogy nem az az igazi, a német áruházláncoknak van ilyen olcsó verziója otthon is) vagy Bienenstich Torte vagy éppenséggel Götterspeise. Alternatíva biztos van mindre otthon is, csak mivel nincs hagyománya ezért ezt sem találod meg könnyen vagy ugyanilyen formában.


Ha más országba költözünk szerintem hülyeség ezen filozofálni, nincs aztán nincs.

2017. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A német párom pont ilyeneket kérdez, amikor hazalátogatunk. Amit németben eszünk, nem található meg otthon. Ha meg van is, nem ugyanolyan mint németben. Ez teljesen normális. Más ország, más kultúra, más ízlés.
2017. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Fagyasztott tök azért nincs, mert friss sincs, ezt nem ismerik itt meg nem is termesztik. Viszont igen jól helyettesíthetö zucchinival, és az egész évben kapható frissen is.

HA fagyasztva akarod, akkor nyáron veszel, otthon lereszeled és fagyasztod.

2017. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6-os Igen ezt a Hokkadio-t kockázott tököt láttam már,de számomra nem olyan guszti. És érdekes mikor a németek főznek (mi felettük lakunk) olyan büdös jön, ők nem tudom hogy főznek de nincs vmi jó szaga.. Bezzeg a magyar konyha.. Ezért szeretnek a németek is Magyarban lenni...


8-asnak köszönöm. Akkor értem már, itt nem termesztik azért nincs.


Meg ott a lecsókolbász.. Az is csak otthon az igazi. A virsli mondjuk jobb minőségő németben,de drágább is, nincs az az ocsó 600FT-os mint a Lidl-ben vagy Pennyben.

Azért minőségben jobb a német kaja,de akármiből is van a magyar kenyér csak jól esik az embernek. :) Friss melegg illatos kenyér.

2017. febr. 12. 10:21
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Istenem, kiköltözöl egy relatíve kultúr országba, amelyik ugyan gasztronómiában nem egy nagyágyú, de lehet emberi fogyasztásra alkalmas dolgokat kapni a boltban és a LECSÓKOLBÁSZT sírod vissza? Zsírral megkent ipari hulladék, amit nem akart átvenni a szeméttelep. A gesztenyepüré hasonló, balatoni büfék flakonos tejszínhabbal súlyosbított rettenete, ami helyett lehetne akár rendes desszerteket is enni. A magyar konyha csak Magyarországon világhírű, amúgy az isten nem kíváncsi az undorító lacikonyháinkra.
2017. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!