Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen egy vasárnapi ebéd a...

Milyen egy vasárnapi ebéd a székelyeknél?

Figyelt kérdés
Én Nyíregyházáról származom, és ott vasárnap tyúkhúsleves mindig volt az asztalon. Ma már persze megváltozott a helyzet, a szüleim sem feltétlen tartják be, de érdekelne hogy a székelyeknél van-e egy megszokott étel, amit vasárnaponként esznek?
2017. máj. 29. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Bocs az offért, de úgy érted, hogy minden egyes vasárnap ugyanazt ettétek? Évekig?
2017. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is bocs az offért, első válaszoló, barátoméknál a mai napig van majdnem minden hétvégén tyúkhúsleves (is). Van ilyen. :)
2017. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
2-es, köszi :) Nem semmi.
2017. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Baromság. Én székely vagyok és mi teljesen változatosan eszünk, nincs vasárnapi menü. Ünnepekkor természetesen töltött káposzta, véres-májas. Ne a TV- ben látott székelységet képzeljétek el, az mese.
2017. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#5

Mi az a "töltött káposzta, véres-májas"? Ilyenről még nem hallottam.

2017. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
59%
TV-ről jut eszembe...TV-be (Dunán) múltkor az volt hogy ott még kemencében sütik a kenyeret és csak a háznál nevelt állatokat eszik meg. Túrós puliszkát meg meg tárkonyos báránylevest mutattak.
2017. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tyúkhúsleves csak egy fogás a sok közül, de igen, szinte minden vasárnap volt. Ma már ez változott, mert ritkán eszek levest, ha igen, azok max krémlevesek, vagy van egy vietnámi csirkés-gyömbéres leves, ami ha náthás vagyok, mindig eszek, mert egy nap alatt kikúrál.


A kérdést valószínűleg rosszul tettem fel. Arra lennék kíváncsi, hogy melyek azok a tradicionális székely ételek, amelyek a vasárnapi asztalra gyakran felkerülnek? Vagy ha már nincs ilyen, akkor melyek voltak régen?

2017. máj. 29. 18:04
 8/9 anonim válasza:
95%

Székelyudvarhelyi vagyok.

És igen, szinte minden vasárnap húsleves vagy csorba van.

Aztán általában rántott hús vagy pörkölt petrezslymes krumplival vagy pürével.

Desszertnek gyakran van almástészta, ordás palacsinta.

2017. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
54%

Ezek szerint ez nem szekely hanem csaladfuggo.

Nalunk vagy barmelyik kozeli romonomnal sosem volt fix vasarnapi menu. Rosszul is lennek ha minden heten ugyanazt kellene enni.

2017. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!