Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Krumplisteszta kenyerrel? :-D

Krumplisteszta kenyerrel? :-D

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ez tenyleg igy szokas?

Nemreg rokonoknal voltunk latogatoban. Kicsiket egyszerubb / szegenyebb emnerkek de nagyon kedvesek. Mindenkepp, krumplisteszta volt az ebed. Nagyon ledöbbentem amikor azt latom hogy apam unokatestvere ketto nagy szelet feherkenyeret vag maganak a krumplis tesztahoz es avval eszi.


en mar eleve falra maszom a krumplistesztatol....a tesztat mindig kerülöm, a krumplit sem eroltetem sokszor de ezeknek a kevereke plusz meg az a feher kenyer...


mikor lattak hogy nagyot nezek, elmmagyaraztak regen ez igy volt szokas..


ti is igy eszitek?



2018. márc. 27. 01:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én kenyér nélkül. Nem láttam még embert a környezetemben krumplis tésztához kenyeret enni.
2018. márc. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim így ették. Gyárban dolgoztak, nehéz fizikai munkát, csórók voltunk, de kellett nekik az energia... hát kenyérrel ettek mindent. Még a görögdinnyét is, a leveseket, a főzeléket, szó szerint mindent. Ők így bírták a 10-12 órás cipekedést.
2018. márc. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor igen, máskor meg kiflivel ill. savanyú uborkával, de néha csak magába. Amúgy szeretem laktató ennivaló, anya igen finoman elkészíti az egyik kedvencem.
2018. márc. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel régen a legtöbb embernek nem sok pénze volt, viszont fizikai munkát végeztek, csak olyan módon tudtak elegendö energiát bevinni, ha gyakrolatilag mindenhez még sok kenyeret is ettek. A több kalóroát eleve föként szénhidrátokból tudták bevinni, mert az volt elérhetö áron, húst csak vasárnap meg esetleg egyszer hét közben tudtak enni.
2018. márc. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon zavar? Mindenki úgy eszi, ahogy megszokta, ahogy ízlik neki! Remélem, valahogy túltetted magad az élményen!
2018. márc. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, a krumplistészta keményítő keményítővel (attól még jó, én szeretem :) de mivel nekem tipikusan nem ad energiát a szénhidrát, sőt, legfeljebb csak éhesebb és enerváltabb leszek tőle, soktól pedig kicsit rosszul is, ritkán eszem ilyesmit), s ehhez kenyeret enni érdekes kombó, de igen, sok ember MINDENT kenyérrel eszik, még ezt is.

Engem a fehérje laktat jól (ami elég tipikus) s ha ennyi szénhidrátot ennék, elég fura napom lenne. De akinek sok kalória kell, annak persze ez sem gond.


Ízlésről pedig kár vitázni :) Én már fel se veszek semmilyen kombót, annyi mindent láttam már. Bár a cukros lecsó elég durva volt a szomszédoknál...

2018. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Apum a tartalmasabb levesekhez evett mindig kenyeret. Mondjuk gulyásleveshez, ami nem babból készült, hanem krumpliból. Az is majdnem ugyanaz. Szerintem szokás kérdése. Ráadásul ő nem dolgozott kemény fizikai munkát, postán dolgozott főpénztárban. Amit megszokott gyerekkorában, attól nem lehetett eltántorítani. Szegénykém már az angyalokkal van. De nem ezért, hanem mert idős volt. És a dinnyét ő is kenyérrel ette. Heves megyéből származott.

Vannak fura dolgok, amik már csak nekünk furcsák. Ők így nőttek fel.

Kérdésed utolsó mondatára: nem, én nem így eszem. Savanyúsággal. De kolléganőm mesélte, hogy fiatal srác barátja cukrosan ette a krumplistésztát. :) Akkor néztem nagyot, de azóta itt már olvastam nemegyszer, úgyhogy ez sem ritka.

2018. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a nagymamám a mai napig kenyérrel és savanyú uborkával eszi, a bolognai spagettit szintén kenyérrel szokta :) Pörkölt, nokedli, saláta mellé is kenyér, meg még van pár ilyen.

Én nem így eszem, de nem is "csak úgy" natúran. Száraz serpenyőben nagy lángon lepirítom, végül jó adag Erős Pistát rakok rá, és megkoronázom egy még nagyobb adag fokhagymás tejföllel. Mennyei finom :)

2018. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!