Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Külföldön van olyan, hogy...

Külföldön van olyan, hogy pogácsa?

Figyelt kérdés
2018. jún. 7. 07:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Drága barátaim! Persze, le lehet pontozni, de a tudatlanság vezeti a kezeteket. Tessék olvasgatni!


[link]

2018. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 mustafa33 ***** válasza:
Lemkó ruszin szobatársam nem ismerte a tepertős pogácsát, megkente mustárral és úgy ette.
2018. jún. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
59%
Görögországban elterjedt olyan rétesszerű, sült tészta, aminek neve kiejtve "bogáca". Gondolom, innen ered török közvetítéssel a pogácsa szó. És a rétes maga is. Csak azt nem tudom, hogy akkor miért nem a rétest hívják nálunk pogácsának.
2018. jún. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Korrekt választ adtam a kérdésre, a szó eredetét is leírtam. Lelet pontozva. De ettől még igaz, hogy más országokban is fellelhető, igaz, hogy a neve a latin focusból ered, s az is, hogy a "fokacsa" többszörös elhallásából lett pogácsa.

Azt viszont nem írtam, hogy a két étel ugyanaz.

A gírosz és a döner is édes testvérek, de nem ugyanaz.

A pizza, a kenyérlángos, a bodag stb. is rokonok,

2018. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
OK. Biztos a görög "bogáca" is a latin "fokácsából" ered, bár úgy tudom, inkább görög -> latin irányban "áramlott" a nyelv.
2018. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!