Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen a jó sushi íze?

Aron2004HU kérdése:

Milyen a jó sushi íze?

Figyelt kérdés
Nemrég kostóltam sushit és engem igazából az zavart hogy a rizs nagyon édes volt, és nem is voltam biztos abban hogy friss/jól elkészített volt. Tehát a sushinak alapból édes az íze vagy ha nem akkor milyennek kellene lennie?

#sushi #rossz sushi #sushi íze
2019. júl. 9. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon sok mindentol fugg. Mi volt a szusi kozepen, amit kostoltal?
2019. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlanék jó minőséggel dolgozó Sushi éttermet

De Pesten mert itt mindent megkóstoltam :)

2019. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
47%

Nem annyira az íz más, hanem a minőség érezhető a jó szusin. A rizs talán attól volt édes, hogy megszívta magát a töltelékkel vagy a pácolt gyömbérrel. Esetleg a rizsecet helyett valami olyat használtak, ami édeskés.


Szóval alapból a rizs inkább ízetlen, mint valamilyen.

2019. júl. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokatt a pontos nevét nemtudom de kostóltam azt amin csak hal/garnéla és rizs van és a rollt azt viszont nemtudom megmondani hogy mi volt benne mert előre elkészített volt. De mindegyiknél a nagyon édes íz zavart.
2019. júl. 10. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem írsz, hogy hol kóstoltál és milyen sushit?


Mert ha a szomszédasszony (vagy akárki más) készített valamit, vagy olcsó, netán fagyasztott valamit ettél, annak semmi köze az igazi sushihoz.


Menj el egy igazi japán sushibárba, és ott próbálkozz vele.

A sushinak édes íze nem kellene, hogy legyen, az egyáltalán nem jellemzö

2019. júl. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rizsnek natúr ízűnek kell lennie. Arra gondoltam, hogy ha tojásosat ettél, az picit édeskésebb lehet. A halas viszont nem.
2019. júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A "sushi" alatt igazából mit értesz? A rizzsel felszolgált halszeletet (nigiri, maki stb.) vagy a sima halszeletet (sashimi)?

Nem tudom, hol etted te ezt a sushit, de az biztos, hogy maga a rizs nem volt megfelelően elkészítve.


A sushinál elsősorban az fontos, hogy mennyire friss és jó minőségű a hal, ill. az egyéb tengeri herkentyű, amit feltálalnak. A második maga a rizs.

Az igazi jó sushi rizsnek nem szabad se túl sós, se túl édes, sem túl savanyúnak lenni, a négy alapíznek egyformán kell benne érvényesülni - ezt jelenti az "umami" fogalma.


Állagra a jó "sushi rizs" kellően homogén és "ragacsos" (nem széteső), többnyire rövid rizsszemekből áll és természetesen az átlagosnál jóval magasabb keményítő tartalommal rendelkezik.


A sushi rizs egyik fő alapanyaga a rizsecet, de az igazi sushi rizsnek tökéletesen kell a friss halszelet ízéhez illeszkednie. (Ez az igazi jó alapja a jó sushinak; ehhez jön még aztán a szójaszósz, a wasabi és a gyömbér.)


(Én már ettem igazi japán séf által készített sushit és ő is tanított meg engem a "sushi készítés" legfontosabb alapjaira - hal és rizs.

2019. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az étterem neve: Liu's cooking Wok & Grill

Győrben

2019. júl. 10. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: Én már ettem ott egyszer (mondjuk ennek már 10 éve) és akkor kifejezetten jónak volt mondható a sushi(persze ilyen alsó-közép kategóriában - ez kb. a Wasabi étterem színvonal). Bár én csak a sushi miatt biztos nem ezt az éttermet választanám célpontnak, ugyanis a "látványgrill" sokkal jobban megéri - feltéve ha azóta még nem szűnt meg ez az "all you can eat" lehetőség.


(Minden esetre nekem minden vágyam évek óta, hogy újra ott ehessek. 🙂)

2019. júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én győri vagyok. Mi a Liu's-ba járunk sushizni ha megkívánjuk. Ott finom, friss és jól van elkészítve a sushi. A tepanyaki pedig isteni. Rák, tintahal, zöldségek, mangó szósszal a kedvencem. :)
2019. júl. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!