Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elegendö fehérjebevitel...

Elegendö fehérjebevitel vegánként?

Figyelt kérdés

Gondom van a fehérje mennyiség bevitelével, egyszeüen nem tudom összehozni a napi minimumot.

Ami probléma, hogy szójára, hüvelyesekre túlérzékeny vagyok, (fehérjeporra is), gluténérzékeny vagyok és édes ízü élelmiszereket nem birok megenni.

Ma eddig sikerült 15 g fehérjét foygasztani, vacsorára még minimum 30-35 g kellene.

Keresgéltem különbözö növényeket, amikben van több fehérje, de ez sem tünik megoldhatónak.

200g gomba 6g fehérje és 44kcal

200g fodros kel 9g fehérje és 100 kcal

200g spárga 5 g fehérje és 40kcal

200g brokkoli 6g fehérje és 60kcal

200g karfiol 4g fehérje és nem egész 50kcal

200g kelbimbó 7g fehérje és 80 kcal

Ha ezeket megnézem, akkor közel egy kiló zöldségfélét kellene megenni ahhoz, hogy keöö mennyiségü fehérjét egyek, ami képtelenség, másrészt meg rengeteg kalória lenne, ami szintén nem túl jó.


Ha valaki segítene tippekkel, nagyon örülnék neki. Elöre is köszönöm a segítséget!



2019. júl. 26. 17:16
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
16%

Hús, tojás, hal.


Felejtsd el ezt a vegán baromságot

2019. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%
Nem mindenkinek való a vegán életmód. Ezek szerint neked se
2019. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Burjan Szafi pont ilyen etelerzekeny, vegan termekeket gyart, nezz utana a blogjanak. Pl o foleg hajdinaval viszi be a napi feherjet, meg van ilyen rizscsira feherje pora.
2019. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Az elsö kettönek üzenem, hogy mivel a hústól, tejterméketöl meg tojástól - ha csak egyszer is eszem belölük - egy hétig hasmenésem van, ezért kénytelen vagyok nem enni ilyeneket. (Éppen ezért nem ragaszkodom az ilyen idióta válaszokhoz)

Ugyanis nem sok hiányzott ahhoz, hogy belehaljak ezekbe, mert a folyamatos hasmenés miatt már csak 35 kiló voltam, hiába ettem elvileg rendesen mindenfélét.

Amióta csak növényi élelmiszereket eszem, azóta sokat javult az állapotom, már CSAK vékony vagyok, de nem betegesen sovány, csak a fehérjével vannak problémáim.

2019. júl. 26. 18:37
 5/24 A kérdező kommentje:
Ma 18:00-as: neked köszönöm az értelmes és hasznos választ!
2019. júl. 26. 18:38
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Kukorica, búza, rizs, zabpehely, földimogyoró.
2019. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos ez már nagyon sok megszorítás, ha semmi állati eredetűt, semmi hüvelyest és glutént sem ehetsz, nem egy sima vegán étrend. Ott a hüvelyesekre szoktak támaszkodni elsősorban.
2019. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

ma 20:01-es: tudom, éppen ez a problémám, ezért is keresgélek valami megoldást vagy ötleteket.

Szerencsére azért kapok tippeket is, hogy mi fér bele, illetve hol érdemes keresgélni.

2019. júl. 26. 20:26
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Vegánként is a teljes értékű gabonafélékre kellene támaszkodni fehérjebevitelre, és nem a hüvelyesekre. Azok csak mellékételek és kiküszöbölők.

Tehát maradnak a gluténmentes gabonák: zab, köles, amaránt, hajdina, quinoa, barna rizs, vadrizs (esetleg még cirok és teff, de ezek elég drágák, illetve ritkán kaphatók). A kukoricát nem igazán javaslom rendszeresen, mivel a többi gabonához képest B vitaminokban kifejezetten szegény.

2019. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%

A halhúsra is érzékeny vagy?

Fehér húsú tengeri hal szóba jöhet?

Húsból, tojásból próbáltad a bio változatot? Lehet, hogy a nagyüzemi húsokban található vegyszerektől, hormonoktól voltál rosszul.

2019. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!