Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elegendö fehérjebevitel...

Elegendö fehérjebevitel vegánként?

Figyelt kérdés

Gondom van a fehérje mennyiség bevitelével, egyszeüen nem tudom összehozni a napi minimumot.

Ami probléma, hogy szójára, hüvelyesekre túlérzékeny vagyok, (fehérjeporra is), gluténérzékeny vagyok és édes ízü élelmiszereket nem birok megenni.

Ma eddig sikerült 15 g fehérjét foygasztani, vacsorára még minimum 30-35 g kellene.

Keresgéltem különbözö növényeket, amikben van több fehérje, de ez sem tünik megoldhatónak.

200g gomba 6g fehérje és 44kcal

200g fodros kel 9g fehérje és 100 kcal

200g spárga 5 g fehérje és 40kcal

200g brokkoli 6g fehérje és 60kcal

200g karfiol 4g fehérje és nem egész 50kcal

200g kelbimbó 7g fehérje és 80 kcal

Ha ezeket megnézem, akkor közel egy kiló zöldségfélét kellene megenni ahhoz, hogy keöö mennyiségü fehérjét egyek, ami képtelenség, másrészt meg rengeteg kalória lenne, ami szintén nem túl jó.


Ha valaki segítene tippekkel, nagyon örülnék neki. Elöre is köszönöm a segítséget!



2019. júl. 26. 17:16
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb segítö válaszokat, az utolsó által említett fehérjéket ki fogom próbálni!
2019. júl. 28. 21:44
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszokra reflektálnék.

A csicseriborsó hüvelyes, a kérdező érzékeny rájuk.

A fehérjeporokat meg kell nézni, miből vannak. Borsó, szója nem jöhet szóba. Rizsfehérje még jó lehet, de ha nincs benne plusz lizin, akkor az még kellene mellé. Az olajos magvakban (mandula, pisztácia, tökmag, mák) viszonylag sok a fehérje, de a kalória is, és nagyobb mennyiségben ezek is okozhatnak emésztési problémákat.

Kérdező, milyen konkrét vizsgálatokat végeztek a bélflórád, gyomorsavad tekintetében? Csak kíváncsiságból kérdezem, nem tudtam, hogy ezeket is szokták/tudják vizsgálni az orvosok.

2019. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező ne az összfehérjén aggódj, mint írtad is 1 kg a fenti zöldségekből fedezné a szükséges fehérjét mindössze 400 kcal bevitel mellett. Nem is értem miért mondod, hogy az rengeteg, 400 kcal az semmi, életmódtól függően 1300-1800 kcal között van a napi szükséglet. Ha nem cukorból és zsírból fedezed az energiaszükségletedet akkor nem is nagyon értem honnan a mindössze 15 gramm fehérje, ha csak fejessalátát ennél egész nap abból is meglenne a szükséges összfehérje bevite!.

Ha pedig nem ehetsz gluténtartalmú gabonát, hüvelyest és állati eredetűt akkor bizony marad a zöldség, gyümölcs kilószámra, az olajosmag és a rizs/zab/hajdina. Én jobban aggódnék a megfelelő aminosav összetételen, hiszen a növények másodrendű fehérjeforrások, önmagukban hiányosan tartalmazzák az eszenciális aminósavakat erre van kitalálva a fehérje komplettálás. Esetedben a sok megkötés miatt szinte biztos, hogy limitált valamelyik eszenciális aminósav. Csak ennek ismeretében lehetne eldönteni mit is kellene enned.

2019. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"1 kg a fenti zöldségekből fedezné a szükséges fehérjét"

Nem, ahhoz kellene nagyjából 2 kg, ami kb. 600 kcal.

2019. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!