Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Érvek a vegánság mellett? Mi...

Nightlover kérdése:

Érvek a vegánság mellett? Mi köze van a környezetvédelemhez?

Figyelt kérdés
én is vegán vagyok, csak érveket keresek :)

2019. júl. 14. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
A vegán divat miatt nagyon sok vadon élő állat elpusztul. :/
2019. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez a vegánság "hülyeség". Nem lehetsz teljesen vegán, mert mindenért meghal valaki, amit használsz. Ha csak azt veszed, hogy aratás közben hány állatot darálnak le a mezőn (nem szándékosan), akkor már meghalt valaki azért, hogy enni tudj.


Én "csak" vegetáriánus vagyok, de nem eszem pl.tojást sem (nem szeretem). Sütikbe viszont kell sokszor. És nem találtam semmit amivel helyettesíteni tudom és beszerezhető a sarki boltban.


Nálunk napi 1 liter tej alsó hangon elfogy. Próbálkoztam a növényi tejekkel, de kávéba borzalmas szar íze van és 400-600 forint literje, amíg a sima tejet megkapom 160-ért.


Borzasztó nehéz vegánnak lenni, akkor is, ha sok minden mellette szól. Nyilván próbálkozom, ha tojást veszek az sem ketreces pl, de nagyon nincs könnyű dolga annak, aki nem eszik húst.


Pálmaolaj is nagyon sok mindenben van, vegán csokit meg ha megölnek sem találok a boltban. Múltkor vegán gumicukrot láttam, annak nagyon megörültem.


Csak olyan szépségápolási termékeket veszek amik vegánok (ezzel könnyebb dolgom van), de nagyon nem egyszerű az élet így.


Te pl.hol vásárolsz be?

2019. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Szóval csinálsz valamit, aminek nem ismered a hatásait, és most érveket keresel, hogy azt mondhasd, amit csinálsz, az jó.
2019. júl. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

#2: én pont emiatt tartom álszentnek azokat a vegánokat, akik fröcsögnek a húsevőkre, hogy gyilkosok.

A szóját kihagytad a felsorolásból. A szója miatt irtják ki ugyanis a legtöbb erdőt. És igen, tudom, hogy nagy része takarmányozásra megy, de szójából készül a legtöbb vegán húspótló készítmény is.


Tehát ha a vegán eszik gabonát, szóját, vagy bármit, amiben pálmaolaj van, ugyanúgy szárad állat halála a lelkén, csak más formában.

Mi legalább vállaljuk...

És nem mindegy, hogy olyan csirkét eszek, amit direkt ezért tenyésztettek, vagy pedig ritka állatokat darálnak be élve aratáskor, illetve vesznek oda az erdőtüzekben.

2019. júl. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

4! Igen, ezért mondom, hogy 100% vegánság tulajdonképpen nem is létezik.

Én mondjuk nem szoktam fröcsögni a húsevőkre, meg megtéríteni sem szeretnék senkit, nekem mindegy ki mit eszik. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy sosem szerettem túlzottan a húst, így könnyen lemondtam róla.


Egyébként a szójával kapcsolatban igazad van.


Mondjuk vegaként is szárad a lelkemel állatok halála, mert a macskáim húsevők, tehát nekik nyilván megveszem azt, ami kell. Ahogy a kutyának is.



Bár ismertem (nagyon múlt időben) olyan embert, aki vegán kajával etette az állatait...

2019. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

A vegánság nem környezetkímélő és nem is fenntartható.

ha valakinek a kajálásban első szempont a környezetvédelem, akkor más megoldások sokkal jobbak erre.

2019. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem igazán értelek titeket. fogalmatok sincs, hogy hogyan intézem az életemet. ki mondta hogy fröcsögök a húsevőkre pl? az egész családom az, és főzök nekik húsos ételeket. én nem érzem a kérdésemet sértőnek a húsevőkre nézve, ti mégis nekem álltok. van itt bárki aki komolyan választ adna a kérdésemre? vegán vagyok, mert rosszul érint a tudat, hogy az állatok amikből eszek a vágóhídon, félelemmel haltam meg. és nem indokokat keresek- természetesen tudok mindent ami ahhoz kell, hogy egy ilyen döntést hozzak. megtennétek, hogy kerestek valakit aki rosszindulatú, és azon töltitek ki a feszültségeteket?
2019. júl. 15. 22:58
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

hatod vagyok. Én a kérdésre válaszoltam. A vegánságnak nem sok köze van a környezetvédelemhez, mert ha összességében nézzük, nem környezetkímélő.

Persze vannak olyan elemei, amik jók, például a nagyüzemi állattartás felszámolásával teljesen egyetértek, mert kegyetlen, pazarló, sok vegyszert használ, vízszennyezés, hormonok a tejgyártásban, antibiotikum, stb. Ezekkel esetleg lehet érvelni.

2019. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy egy kicsit paranoiás? Ki a franc támadott szerinted? Ketten beszélgettünk a témáról egy másik hozzászólóval, semmi köze nem volt hozzád. Olvasd át talán még egyszer...
2019. júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de nem támadt rád senki. Feltették egy kérdést, amire válaszoltunk, és reagálunk a másikéra. Egy szóval sem írtam, hogy te fröcsögsz. Az általánosságban vonatkozott azokra, akik fröcsögnek. Nem csak érveket kértél a vegánság mellett.

Te kérdezted: mi köze van a környezetvédelemhez? Leírtuk. Igen, ez van

Erdőket irtanak ki a szója ültetvények és a pálmaolaj miatt, ez utóbbi miatt naponta 6-13 orángután pusztul el.

Aratáskor a gabonaföldeken gyakran darálnak be élve teljes madárfészkeket, de olyan is van, hogy egy elfektetett őzgida kerül a gép alá. Le lehet pontozni, de ez az igazság!

2019. júl. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!