Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha egy vegán is jön a vendégsé...

Ha egy vegán is jön a vendégségbe attól még csinálhatok angolosan steaket?

Figyelt kérdés
Holnap egy családi összejövetel lesz és jön egy nagy elkötelezett vegán táplálkozásunk ismerős is én a steaket nagyon jól tudom csinálni, ezért úgy gondoltam steaket fogok csinálni, persze ennek a vendégnek külön valami vegán étel kitalálok majd attól még
2019. szept. 1. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Persze. Amúgy sem szoktam vegánokkal foglalkozni. 1 ember miatt nehogy már ne csináld azt amit szeretnél. A vegán meg így is megkapja a külön kaját.
2019. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

Miért ne csinálhatn? Vegánként nekem tökmindegy hogy éppen steaket vagy egyéb döglött tetemet eszel-e, a te egészséged bánja nem a miénk.

Na meg ha aznap nem is húst ennél akkor is tisztában van vele mindenki hogy kesobb azt fogsz szóval azzal nem keltesz jobb benyomást ha nem húsos ételt készítesz magadnak.

2019. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"a te egészséged bánja nem a miénk."

Hát valószínűleg sokáig fogok élni mint ahogy nagyszüleim akik mind sok húst ettek és majdnem 95 évig éltek átlagban egészségben, semmi bajuk nem volt.

2019. szept. 1. 22:00
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

"te egészséged bánja nem a miénk."

Mekkorát tévedsz. A vegánság a legkárosabb minden divat fa*ság közül.

2019. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hagyjátok a 63 százalékos egy troll aki szerint akik teljes növényi értékű táplálkozáson vannak azok 100 évig élnek és semmi krónikus betegségük nem lesz...
2019. szept. 1. 22:35
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Én meg ismerek egy idős embert, aki 95 éves koráig élt, pedig mindennap megivott 2-3 felest, elszívott egy doboz cigit, és megevett egy fél szalonnát.

Hajrá!

2019. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Simán. Ő megkapja a kis saját vegán ennivalóját, ha meg puffog, kötözzétek ki, és tömjetek egy szelet húst a szájába.
2019. szept. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Azt hittem, ez normális kérdés lesz, azért mertem rákattintani, de látom, hogy csak provokálás megy itt is.
2019. szept. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Bármennyire is hihetetlen, a vegánok sem mind egyformák. Van, akit nem érdekel, hogy mások mit esznek, amíg az ő elveit tiszteletben tartják. Vannak, akiket zavar a véres steak látványa, mert csak az állat szenvedését látják benne, vagy undorodnak tőle.

Ha valakit vendégségbe hívsz, feltételezem ismered annyira, hogy tudd, őt zavarja-e. Ha nem, kérdezz rá, vagy kérdezd meg valamelyik közvetlen családtagját.


Vendégek meghívásánál szerintem alap, hogy nem hívsz meg olyat, akinek nem tudod/nem akarod tiszteletben tartani az igényeit. Minek fáradozni, ha aztán rosszul érzi magát? Nem kell mindennek az ő kedve szerint történni, de ha az ismerősödet nagyon érzékenyen érinti a steak látványa, és te csakazértis azt csinálsz, az neked és a többi vendégnek is kellemetlen lesz.

A legjobb, ha megbeszéled vele, hogy ő mit enne szívesen és mi az, amit mások tányérján sem képes elfogadni. Aztán kössetek kompromisszumot.

2019. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha neki lesz külön kaja, akkor nem értem, miért ne csinálhatnál a többieknek steaket.

Írom ezt úgy, hogy én is a vegánt választanám a kettő közül, mert én személy szerint undorítónak találom a steaket, de nem értem, hogy attól más miért ne ehetné, ha szereti....

2019. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!