Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van olyan hogy valaki a...

Van olyan hogy valaki a legnagyobb odafigyelés mellett sem bírja a vegán táplálkozást?

Figyelt kérdés
Tehát gyenge lesz tőle vagy puffadni kezd vagy nem érzi jól magát még a vitaminok ellenére sem.
2019. szept. 30. 06:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Van, bár szerintem ez inkább fejben dől el... férjemnél vettem észre, hogy amikor zöldséges/tésztás ételt csináltam neki húspótlóval, és tudott róla (ő kezdeményezte a dolgot amúgy), mindig nyavajgott, h hát ő éhes maradt, ez mégse olyan jó buli, “nyúltáp”... stb., de amikor nem mondtam el neki, h tofus/szejtános/tempeh-es kaját tol éppen húsos helyett, akkor semmi baja nem volt... szal nála egyértelműen placebo ez a hús-téma, csak akkor lakik jól, ha azt hiszi, h húst eszik.
2019. szept. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1. Nyilván az egy dolog, de arra gondolok hogy úgy sem működik a dolog hogy fejben eldöntötte
2019. szept. 30. 07:17
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Nekem van olyan futótársam, aki etikai alapon lett vegán, tehát nem arról volt szó, hogy nem szerette a húst, vagy undorodott tőle, csak így tartotta helyesnek.

Amúgy egészséges fiatal (30 év körüli) nő volt akkoriban.

Nagyon sok problémája lett, sokat fájt a gyomra, puffadt, hasmenése volt, gyenge volt, már a közepes (15-20 km) terepfutásokat sem bírta. Hiába szedte a szükséges táplálékkiegészítőket (nem tudom pontosan, mint, B vitaminokat, vasat, multit), a laborértékei pocsékok voltak, vashiányos vérszegény volt. Fáradtnak érezte magát, folyton aludt volna.

Végül az orvos tanácsára először elkezdett fehérjeturmixot fogyasztani, aztán visszaépítette az étrendjébe a tojást, és a csirkehúst, de ez utóbbit csak 2x eszi hetente. Marhahúst sohase szerette, a sertésnek a szagától undorodik, így maradt a csirke. Ja, és halat is eszik.

Nekem elvi alapon semmiféle táplálkozással nincs bajom, mindenki maga döntse el, mit akar enni. Én pl. nem eszem semmilyen gabonafélét, még rizst sem, mert nem érzem jól magam utána. De szerintem nem minden táplálkozás jó mindenkinek. Az ő szervezetének ez nem felelt meg.

2019. szept. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
De pont ezt mondom, h fejben eldöntötte, ő kezdeményezte a dolgot, ő döntött úgy, h akkor mostantól mellőzi a húst az étrendjéből... mégsem jött be neki, állandóan éhes maradt, csak akkor nem, amikor “átvertem”, és azt hitte, igazi húst kapott. Pedig ő fejben eldöntötte.
2019. szept. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

CSAK AKKOR nem bírja valaki, ha nem megfelelöen állítja össze az étrendet, azaz nincs benne elég - és többféle - fehérje, túl kevés az összkalória, zsír és/vagy szénhidrátmentesen vagy nagyon lecsökkentve táplálkozik.

MEgfelelö összetétel mellett nem lesz gyenge töle senki, puffadni meg akkor fog, ha nem rágja meg rendesen az ételt, van túl nyersen eszik sok mindent. Megfelelöen elkészítve, jól füszerezve (NEM a méregerös paprikára gondolok, hanem olyan zöldsfüszerekre, amik segítik az emésztést) semmi baja sem lehet senkinek, kivéve, ha valamiféle allergiája vagy intoleranciája van - de ez akkor is megvan, ha valaki mindenevö.

A másik meg az említett "fejben döl el" téma, rengetegen azt hiszik, az állati élelmiszerekben van olyasmi, ami a növényiben nincs. Ami energiát ad - nem lesz töle "gyenge" - azok a zsiradekok meg a széhidrátok, ha ezekböl elegendö mennyiséget fogyasztanak, akkor megvan a kellö energia, azaz nem lehet gyönge - kivéve, ha bemeséli magának.

2019. szept. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5. Akkor szerinted minden ember egyformán működik?
2019. szept. 30. 07:43
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
A vegánság divat. A hívei fanatikusak. Egészségtelen. akkor is, ha a hús hiányát valamilyen mesterségesen előállított étrend kiegészítővel pótolja.
2019. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7. Ebből is látszik a radikalizmusuk hogy azt mondják hogy mindenkinek jó, minden szervezet alkalmas erre a táplálkozás formára. Tehát olyan van hogy valaki nem bírja a húst és állati fehérjéket de olyan nincs hogy valaki a csak növényi táplálkozást nem bírja..
2019. szept. 30. 08:38
 9/17 A kérdező kommentje:
És ha valaki nem jól érzi magát emiatt akkor biztos nem jól válogatja össze a tápanyagokat de ha egy profi vegán dietetikus összeválogatja az ételeket és utána is rosszul van akkor biztos beképzeli meg tudatosan nem akarja stb.
2019. szept. 30. 08:47
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Én elvből nem törődöm vele. Akinek jó, tegye, akinek nem, azt hagyja békén. Ettem vegán levest, nem is egyszer, kifejezetten undorító és ehetetlen volt.
2019. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!