Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nincs a Mekiben vegetári...

Miért nincs a Mekiben vegetáriánus/vega szendvics?

Figyelt kérdés

Ugye a KFC és a Burger King is behozta a vega burgert a nyáron. Az utóbbi majonéz nélkül vegan is.

A KFC ugyan csak vega, de rögtön több opciót kínál. A KFC, akiknek a védjegyük a csirke.

Erre a meki? Semmi, jön az újabb májas burger és semmi hír vega opcióról. Miért nem tudnak haladni a korral és foglalkozni a megnövekedett igényekkel? Más országokban van már, így csak be kéne hozni.

Valaki esetleg tudja a magyarázatot?



Légyszi a trollok kíméljenek. Olvastam már 1000x,hogy aki nem eszik húst ne akarjon hamburgert enni. Meg hogy a meki szemét kaja meg az igaziban since hús haha. Meg hülye vegàk menjenek legelni stb.. Ezeken a kommentekem lépjünk már túl légyszíves.


2019. okt. 4. 06:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

"De egyre nagyobb igény van a húsmentes dolgokra már"

Kiváncsi vagyok vannak e számok erről az állítólagos igényről (a Burgertől és a KFC-től is hogy mennyire fogynak ezek a burgerek ténylegesen). Nem rád pikkelek csak attól mert mindenhol erről lehet olvasni még nem feltétlenül jelenti hogy annyival többen akarnak úgy élni.

2019. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
10# igen. Az edesburit is most hozták be Magyarországra nagy keggyel. Kb 5 éve ettem már a mekiben édes burit, csak épp nyugat-Európàban.. Több fajta vega burijuk is van nyugaton és a beyond is tesztelés alatt van.
2019. okt. 4. 08:37
 13/20 A kérdező kommentje:
A Subwaynél is van több fajta vega és vegàn szendvics is. Ugyan itthon nemsokan szeretik az ára miatt, de ők is tudnak haladni a korral...
2019. okt. 4. 08:38
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Berlinben élek, itt kétféle vegaburger is van a Mekiben.
2019. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Gluténmentes sincs minden mekiben, hiába hirdetik, melóból szoktunk néha kiugrani vacsizni, ha nagyon nincs idő másra, mert úgy jön össze minden.

Kollegina akart kérni valamelyik nap, ugye az appban is ott a kupon rá, és az volt a válasz, hogy X mekiben van legközelebb (kb kétszer átszállva bő félórányira bp belvárosban is...)

2019. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Alapból létezik náluk is a koncepció. Itt Skóciában pl van külön vega választék is.

De azért a franchise nem azt jelenti hogy minden országban meg kell egyezzen a választék. Valamennyire mindig a helyi igényekhez igazodnak. Magyarországon nyilván úgy ítélték hogy ott egyelőre nem lenne rá elég kereslet hogy megérje bevezetni.

2019. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%

A Burger Kinget és a KFC-t is a profit érdekli, ugyanígy, ahogy a Mekit. Ha nem lenne kereslet a vega burgerekre, ők sem hozták volna be hozzánk. Vagy megszűnt volna az első hónap után, amikor kiderült, hogy bukás.


Egy ekkora vállalat nem úgy működik, hogy ha nincs szükség valamire (ami egyébként profitot termelne), mert anélkül is megélnek, akkor elutasítják a plusz bevételt, és meghagyják az ötletet a konkurenciának. Mindig a maximumot akarják kihozni az üzletből. A Meki egyelőre más téren próbálkozik, de a fogyasztók igényein múlik, hogy mit vezetnek be. Ha a vega burgerekre továbbra is ekkora igény van, szerintem 1-2 éven belül ők is bemutatják a sajátjukat.


Ahogy már írták, a kínálat országonként eltérő, így nem arról van szó, hogy a Mekiben még soha, sehol nem volt vega burger. Egyszerűen nálunk eddig úgy ítélték, hogy nem éri meg, de nagy esély van rá, hogy ez hamarosan megváltozik.

2019. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

"Ahogy már írták, a kínálat országonként eltérő, így nem arról van szó, hogy a Mekiben még soha, sehol nem volt vega burger. Egyszerűen nálunk eddig úgy ítélték, hogy nem éri meg, de nagy esély van rá, hogy ez hamarosan megváltozik."


Nekem eddig inkább úgy tűnt, hogy a McDonalds itt K-Európában a lehető leginkább a trendek után kullog és csak a profitmaximalizálás érdekli.

Valahogy mindenhol máshol jobban törődnek a vevők ízlésével és potenciális igényeivel, mint náluk.

Kb. mint valami filmgyártó óriáscég, aki semmiféle bizonytalanságot nem vállal, csak a bevált receptek szerint készít filmeket.


Ám ha jobban megnézed az egész magyar társadalom ilyen, színleg majmolja az amerikai és nyugati trendeket, de valójában nem igazán tud velük mit kezdeni; nagyon lassan szivárognak át a dolgok.

2019. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

17# de pont erről írok, hogyha gyakorlatilag az összes konkurenciája bevezette, akkor ők hogyhogy nem?

A Burger King és a KFC azért elég komoly vetélytársa. Ha szerintük van rá igény, akkor a meki szerint miért nincs?

Nekem ez annyira fura, minden tele van vega/vegàn dolgokkal(a multik is, tesco, lidl, aldi, spar stb), csak nekik nincs eszükbe.

Én a helyükbe limitáltként dobnám ki. Ha lenne rá kereslet, akkor maradna állandó. Azt megèrtem, hogy mondjuk éttermenként napi 2 eladott burgerert nem éri meg. De nehezen tudom elképzelni, hogy senki se venné.

Nekem a húsevő barátaim, családtagjaim is szoktak vega kaját enni. A burger kinges dolgot is megkostoltak kívàncsisàgbòl (bár nem lett a legjobb).

2019. okt. 7. 08:14
 20/20 anonim ***** válasza:
46%
Engem is dühít, hogy nálunk miért nincs, amikor külföldön már van. Ha jó minőségű, akkor lenne rá igény. Gondolhatnának a klímaváltozásra is.
2019. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!