Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Át lehet úgy térni vegán...

Át lehet úgy térni vegán táplálkozásra hogy valaki sajt függő?

Figyelt kérdés

Jelenleg vegetáriánus vagyok. Olvastam több helyről hogy mennyire jó a vegán táplálkozás, mind egészségre, mind környezetvédelmi okból, meg az állattenyésztés elleni cselekedett lenne ez a filozófia.

Viszont sajt függő vagyok, imádom a sajtot, olasz sajtok, francia kék sajtok, imádom őket, annyira jó a textúrájuk, ízük, minden...


2019. okt. 4. 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
A kérdésnek semmi értelme. Te döntöd el, hogy mi a fontosabb neked, és mi nem tudhatjuk, hogyan döntesz. Ha a vegánság annyira fontos neked, hogy félre tudod tenni érte a sajtevéssel járó pillanatnyi élvezetet, akkor semmi akadálya, hogy az legyél. Ha elfogadod a vegánság elleni érvként, hogy te szereted a sajtot, és ez elég neked, akkor nem leszel vegán. A te dolgod, mi nem tudjuk eldönteni.
2019. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Vannak növényi sajtok
2019. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

At lehet, esetleg ugy hogy fokozatosan eszel kevesebbet, talan ugy konnyebb ha egybol nem tudod letenni.


Viszont egy biztos, a sajtok egeszsegre gyakorolt hatasa nem valami jo, tele vannak allati telitett zsirokkal amik nem egeszsegesek.

2019. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13. Na ezzel viszont nem értek egyet, hogy egészségtelen lenne, mert pont, ahol nagyon sokáig élnek ott eszik a legtöbb sajtokat. Gondolok itt a mediterrán vidékre franciákra olaszokra, Szicíliában, spanyolokra. Ezek mind mind nagyon sok sajtot esznek parmezán, camambert és ezek pont zsíros sajtok és legtovább szinte ott élnek az emberek. Szerintem a telített zsírokat sokáig félreértelmezték most már sok vita kezd lenni e közül. Viszont az állatvédelmi és környezetvédelmi okokkal teljesen egyetértek
2019. okt. 6. 10:42
 15/18 anonim ***** válasza:

"Gondolok itt a mediterrán vidékre franciákra olaszokra, Szicíliában, spanyolokra. Ezek mind mind nagyon sok sajtot esznek parmezán, camembert és ezek pont zsíros sajtok és legtovább szinte ott élnek az emberek."


Igen ám, csak nem a sajtok miatt, hanem a mediterrán diéta általánosságban több friss zöldséget, gyümölcsöt, könnyedebb ételeket és történetesen disznózsír-szalonna helyett pl. olivaolajat tartalmazó jellege miatt.

A keménysajtokban lévő zsír nagyon sokszor hasonlóan viselkedik, mint a halott állatokból nyert zsír, de mivel nem esznek azért ebből (sem) túlzottan sokat azon a vidéken, ezért az étrendben az összhatása mégsem olyan perdöntő.

2019. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

de mivel nem esznek azért ebből (sem) túlzottan sokat azon a vidéken, ezért az étrendben az összhatása mégsem olyan perdöntő.


Sokat jártam pl Olaszországba, ahol rengeteg volt a nagyon öreg mamma, viszont igenis sokat ettek az állati zsírokból, pl voltak ilyen tálak, ahol sokféle zsíros sajt volt, illetve mortadella ami szintén zsíros vagy gondoljuk a sonkákra ahol szép zsír réteg van, ami szépen ez is ki volt téve. De az tény hogy rengeteg zöldséget és gyümölcsöt ettek.

De ott a francia paradoxon is amire még mindig nem nagyon tudják az okot a tudósok hogy pl csak vajat használnak a franciák mégis sokáig élnek, állítólag a bor az oka, de ez is azért vitatott még

2019. okt. 6. 23:05
 17/18 A kérdező kommentje:
Ja meg az olasz nemzeti étel az osso bucco ami lényegében velős csont....
2019. okt. 6. 23:06
 18/18 anonim ***** válasza:

Lehet sok mindent sokféleképpen magyarázni; viszont én nem a bonyolításnak vagyok a híve.

Mint írtam, mindez a mediterrán diéta egészségesebb jellegéből adódik, ami a telített, halott állatokból származó zsírokat messze nem olyan mértékben tartalmazza, mint az átlagos közép-európai vagy észak-amerikai étrend.

Ennyi erővel azt is bele lehetne magyarázni, hogy Japánban a halfogyasztás miatt élnek egyes vidékeken tényleg nagyon sokáig az emberek, ám annak nincsen jelentősége, illetve nem olyan mértékben befolyásolja mindezt, mint sokan gondolják.

2019. okt. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!