Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok általában...

A vegetáriánusok általában miért vékonyak? Lehet fogyni attól ha valaki nem eszi meg a húst? O. o

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

1. A vegetáriánusok NEM vékonyak általában - ez csak egy téveszme -, ugyanúgy vannak köztük normál alkatúak, söt kifejezetten kövérek is.

2. Attól, hogy valaki nem eszik húst, nem fog fogyni, legfeljebb, ha a hús-nem-evés miatt kiesett kalóriákat nem pótolja máshonnan.

2019. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a tapasztalatom, hogy a vegetariánusok legtöbbje amúgy is "zöld", sportos alkat, állatbarát, természetjáró. Szóval ők 3 csokis fánk helyett inkább esznek egy répát.
2019. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem tapasztalom olyan mértékben, de két magyarázatot tudnék elképzelni:

- amit az egyik előző is írt, hogy "zöldebbek"

- a vega/vegán táplálkozás helyből több odafigyelést igényel, jó esetben ezt úgy műveli valaki, hogy a tápanyagokra odafigyelve, tudatosan választja meg az ételeit, márpedig a tudatos ételválasztás sokat nyoma a latba, ha jó formát szeretne valaki - aztán nyilván ha úgy vega, hogy minden nap rántott sajtot eszik krumplival, akkor nem fog fogyni, de talán ilyen étrendnél az ember hajlamos jobban igyekezni a kiegyensúlyozottságra

2019. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%

Valaki lehet vega azáltal is, hogy egész nap sült burgonyát fal, de vékony nyilván nem lesz.


Viszont ha valaki tudja, hogy állítsa össze a porcióit, az húson sem fog elhízni.

2019. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint a vegyestáplálkozásban, a rejtély itt is a helyesen megválasztott étrenden alapszik.

Én kb. 40 éve nem eszek húst jóízűen és mióta rájöttem hogy nem muszáj ennem, kb. 10 éve vega vagyok, de tejet nem bírom, sajtot néha eszem, de csak trapista jellegűt..

Férjem is vegetáriánus, ő tejet, sajtot, joghurtot szokott enni. Főzni általában növényi alapon szoktam.

Gyerek közétkeztetésben ha akarják megeszik a húst, itthon húsos dolgot ritkán szoktam, akkor esznek - de nem nagy húsevők.

Nálunk rengeteg zöldség-gyümölcs fogy, napi 2,5 kg simán, olajos magvak, gabonák. Nem vagyok híve a lisztes dolgoknak, bár nagyon finomak, eszünk is - de mértékkel.

Lehet hús nélkül élni édes és sós tésztákkal de egy idő után a szervezet biztosan jelezne.

2019. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még előbbi hsz. vagyok. A húsos ételekben rengeteg a zsír, lassan szívódik fel a szervezetben, lassan halad végig a bélrendszeren. Lehet hogy a növényi táplálkozásban többszöri étkezés van, de tele van jó rosttal és zsíradék csak annyi van amivel én leöntöm ha akarom.
2019. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek gondold végig, hogy mit kérdeztél...

Nem egy étel miatt fogsz fogyni,nem is kettő vagy három vagy bármi csodatabletta/gél stb...minden egy KOMPLEX FOLYAMAT. EGY salátától nem lett senki vèkonyabb...de EGY szelet tortától sem lett senki egyből elhízott. Inkább egyél mindenből de mértékkel.

Egyetértek az előző hozzászólókkal...nem a hús hiánya miatt leszel vékony.

Kalória deficit+mozgás.Ennyi az egész.Persze a minőségi alvás és a mentális is nagyon fontos...

2019. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vega vagyok, hanem vegán, de válaszolok a kérdésre.

Mielőtt vegán lettem, abszolút nem figyeltem oda a táplálkozásra, sütikéket ettem, pizzát, hamburgert, húst, tésztát, rizst, krumplit, hagyományos magyar ételeket, szerettem a szaftos, zsíros ételeket, sajtokat, ezek mind kalóriadús ételek. Zöldséget, gyümölcsöt, rostot alig ettem, télen szinte egyáltalán nem. Sosem voltam sovány, de a súlyom minden évben gyarapodott. Persze próbálkoztam diétákkal, de mind kudarcba fulladt. Nem ismertem recepteket, a diéta nálam unalmas salátákat jelentett, ízetlen párolt zöldséget, párolt csirkemellet, barna rizzzsel, ami hamar nagyon unalmassá vált.


Amikor vegán lettem, hónapokig recepteket kutattam, megismertem nagyon sok felhasználási módját a zöldségeknek, hüvelyeseknek, satöbbinek. A sütikék automatikusan kiestek, mert nem vegánok, csomó zsíros étel kiesett, gyors kaják, nasik és ételrendelések kiestek, mert nem vegánok, helyettük sokkal többet kellett főznöm magamra. 11 kilót fogytam minden megerőltetés nélkül az első pár hónapban, de sajnos még így is maradt rajtam 15-20 kg felesleg. Dióhéjban: az ételeimben nagyon sok a rost, többnyire teljes értékű szénhidrátokat eszem, sok zöldséggel, kevés gyümölccsel, ez önmagában nagyon sokat számít fogyás szempontjából.


Sajnos egyre több vegán nasit fedeztem fel, az olajos magvakat imádom, némely étel annyira finom, hogy nem tudok ellenállni, szóval vegánként is lehet ám "bűnözni", és a vegán pizza ugyanúgy hízlalni fog, de ha ezek mellett többnyire egészségesen eszel, nem fogsz visszahízni. Én nagyon hízékony voltam, úgy gondoltam, még a levegő is hízlal, de vegán étkezéssel számomra bebizonyosodott, hogy ez nem igaz. Teljesen megváltozott az emésztésem, a 11 kg mínusz óta igaz, hogy nagyon nehezen fogyok, de nagyon nehezen is hízok.

2019. okt. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vegán vagyok és dagadt. :)
2019. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:
56%

Önmagában attól nem lehet fogyni, hogy valaki nem eszik húst.

Én ismerek nem sovány vegetáriánust.

Egészséges embernél ez kalóriabevitel kérdése.

2019. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!