Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tehéntej a jobb vagy a Rizstej?

Givememoneygirl kérdése:

Tehéntej a jobb vagy a Rizstej?

Figyelt kérdés
Mind tudjuk hogy a tehéntej remek "erőforrás" tartalmaz fehérjét, kalciumot stb és aránylag laktató. Na de ez kis bociknak van, fejlődő szervezetnek és nagyon sokaknál kialakul a laktózérzékenység. Ezzel szemben a Rizstej nem tartalmazza a tejcukrot, vitamint sem a fehérjét (minimális) de szénhidrátot igen. Most melyik kedvezőbb mint a mindennapokban mint a diétában ? (kókusztejet most hagyjuk )

2016. okt. 31. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A rizstej elveszti a vitaminokat, a főzés során, de aminosavakban és ásványi anyagokban tényleg gazdag. Egyes kutatások, ellenjavallják a (tehén)tej rendszeres fogyasztását, felnőttkorban.
2016. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, én nem vagyok tejpárti, de a bolti rizstejeket sem tartom egészséges opciónak. Sem a zab- vagy szójatejet. A legtöbb bolti "tejpótlóban" elég sok az adalékanyag, amiket jobbnak látok kerülni, ezzel szemben a hasznos tápanyagtartalmuk kevés, hiába turbózzák fel őket szintetikus vitaminokkal, természetes, tápláló élelmiszernek nem nevezhetők.
2016. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a rizstejet házilag készíteném el. A bolti számomra drága..és otthon tudom mit teszek bele. Bár lehet nem ugyan az a hatás, íz
2016. okt. 31. 21:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha házi rizstejet iszol, attól bizonyára semmi bajod nem lesz (a tej nagyon sok embernek nem jó, akkor sem, ha orvosilag nem érzékeny rá), de persze tápanyag nem lesz benne szinte semmi. Ez nem gond, a víz is jobb szerintem, mint a tej, a tápanyagokat majd megeszed a normál ételeiddel. Rengeteg fehérjeforrás van s azért a kálcium sem csak a tejben van.

Sok helyen egyáltalán nem szokás tejet inni, mert pl. a népesség zöme nem is bírja, még sincs gondjuk a kálciummal, beviszik másból.

Egyetlen ételcsoport sincs, amit kihagyva ne lehetne egészségesen élni.

2016. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!