Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez a vegánság nincs egy...

Ez a vegánság nincs egy kicsit túltolva, túlhisztizve?

Figyelt kérdés
Van egy haverom aki vegán volt és mára már vegetáriánus lett, de valóban húst nem eszik mást mindent. Szerinte eléggé túl van tolva és van benne hiszti is.
2019. okt. 18. 07:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

#2

Én speciel hasznosnak ítéltem a válaszod, de ne várj a kérdésedre itt senkitől sem választ!

Elsősorban nem csak azok pontoznak, akik a posztra írtak, hanem vannak aberráltak, akik végigszaladnak a válaszokon és mindenkit leminősítenek, mert ez nekik valamilyen mentális ferdület miatt jó, de tőlük nem fogsz kapni indoklást.

Javaslom, hogy a jövőben ne izgasson téged (sem) a hasznos, nem hasznos egy anonim közegben, ahol ha megkérdezi valaki, hogy mit reggeliztél azt is "nem hasznosnak" pontozza valaki.

Vagy a kedvencem az utóbbi napokban, hogy valaki megkérdezte, hogy van e mezei poloska (büdös bogár) felétek és majdnem egyformán szívott aki felé volt és aki felé meg nem.

Engedd el a témát és tojjál a pontozásra!

2019. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

#11

Köszi! Nem húzom fel magam rajta, csak szerintem ez abszolúte olyan téma, amin lehet kulturáltan vitázni, érveket hozni mindkét oldal mellett & ellen.

Az szomorít el mindig, hogy vitakultúra nincs az emberekben, se online, se élőben, se névvel, se anonim módon... csak a dedó megy. :(

2019. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem mindkét oldalról túlhisztizik egyesek, és mivel ők a leghangosabbak, kellemetlen lesz az egész téma. Én eszem húst, de nem minden nap.

Ha valaki vega vagy vegán ételt főz nekem mert ő így eszik, jóízűen megeszem. Magamnak is szoktam hús nélkül főzni, néha nem is direkt, csak megkívánom a gombapörköltet vagy fasírt helyett sajtot sütök a főzelékre.

Értetlenül állok azok előtt a húsevő-társaim előtt, akik elvből nem hajlandóak vegán ételt enni, merthogy hús nélkül nincs élet, pláne azok előtt akik igyekeznek trükközéssel rávenni a vegán ismerőseiket hogy állati eredetű dolgokat egyenek.

Szintén nem látom értelmét a vegán aktivizmus azon ágának, amikor békésen étkező húsevőket zaklatnak akár ismeretlenül, hogy nézzen haldokló bocikról képeket evés közben.

Annyira egyszerű lenne ha mindenki azt enne amit akarna és nem a másik szapulásával foglalkozna. És az interneten kívül annyi ismerősöm van a skála különböző pontjain akinek ez sikerül is.

2019. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy vagyok vele míg nem akar valaki " megtéríteni " addig engem nem zavar a dolog, nem mellesleg ahogy már említve is lett, a való életben nem is nagyon találkoztam még ilyen helyzettel, inkább csak itt látni az adok-kapok dolgot.
2019. okt. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Én is ismerek olyanokat, akik túl komolyan veszik, vagy olyanokat, akik pont emiatt ábrándultak ki a vegánságból, de szerintem minden szubkultúrában vannak szélsőséges harsány emberek.

Én nem vagyok vegán, de pl. a testvérem igen, és ő pl. totál lesz-rja, ki mit eszik vagy visel.

2019. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!