Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen érvek szólhatnak a...

Milyen érvek szólhatnak a vegánság mellett és ellen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 11. 19:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

A vegánság MELLETT: olvass utána, MIT JELENT a vegán életmód! (Csak röviden, ez állatvédelemre alapuló életmód, és ezért elutasít mindenféle állati terméket, nemcsak élelmiszereket, hanem egyebeket is)

ELLENE csak annyi szól, hogy megfelelöen felkészülve lehet csak úgy megoldani az étkezést, hoyg ne legyen hiánybetegség belöle. (Meg a másik, hogy nagyon irritáló az eröszakosan térítgetö vegán ember - de ez nem a vegánság elleni érv, csak az adott emberre vonatkozik!)

2019. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
56%
Ellene: nem ehetsz húst és, pedig az finom.
2019. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
28%
Mellette: nem ehetsz hús, így nem leszel folyamatosan beteg (ugyanis én ezért lettem az!)
2019. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
43%

#3

En sem vagyok állandóan beteg pedig eszek húst. :)

Én lennék vegán, de gyenge vagyok hozzá. Szeretem a húst így nem tudnék róla lemondani. De minden tiszteletem a vegánoké.

2019. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
56%

A 3-as vagyok: nem azt írtam , hogy a hústól mindenki beteg, hanem hogy én az voltam.

Mielött belevágtam, és is azt hittem, nem fog menni, de amikor rájöttem, mennyivel jobban vagyok (a mindennapos fájdalmak meg egyéb kellemetlenségek megszüntek), akkor maradtam emellett.

Idöközben már ott tartok, hogy nem tudnám elképzelni, hogy eszek húst, mégha nem is elvi okokból!

2019. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Megértem, ha valaki jobban érzi magát attól, hogy nem eszik állatokat lelkiismereti okból, így is lehet egészségesen táplálkozni.


Viszont jellemzően pont a jobbmódú városi emberek körében divatos, akik sokkal több anyagi javat fogyasztanak, így életmódjuk jóval nagyobb környezeti terheléssel jár, mint pl. falusi szegényebb embereké.



Az ilyenek a kozmetikumok, gyógyszerek nagy fogyasztói, így rájuk is esik annyi elpusztított állat, mit amennyit mások meg megesznek.

2019. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mit jelent, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire kezdhető ki a "nincs jogunk legyilkolni/a saját érdekeink szerint kizsákmányolni az állatokat" elv, illetve lehetséges-e mindig, minden körülmények között igazodni ahhoz következetesen. Mert olyat pl. még nem hallottam senki szájából, hogy az állatkísérleteknek köszönhető tudományos felfedezések annyira szörnyűek volnának; csomó vegán meg van lőve, ha pedzegetni kezdik neki ezt a témát.

Persze ez már nem ételek, italok kategória, de nem tudom, hová máshová passzolt volna jobban a kérdés.

2019. máj. 11. 20:00
 8/37 anonim ***** válasza:
68%

"Megértem, ha valaki jobban érzi magát attól, hogy nem eszik állatokat lelkiismereti okból, így is lehet egészségesen táplálkozni.

Viszont jellemzően pont a jobbmódú városi emberek körében divatos, akik sokkal több anyagi javat fogyasztanak, így életmódjuk jóval nagyobb környezeti terheléssel jár, mint pl. falusi szegényebb embereké.

Az ilyenek a kozmetikumok, gyógyszerek nagy fogyasztói, így rájuk is esik annyi elpusztított állat, mit amennyit mások meg megesznek."


A vegán életmódba az sem fér bele, ha állatokon tesztelt kozmetikumokat használnak, nem CSAK az evésröl van szó. Aki komolyan vegán, az nem használ börböl készült tárgyakat, állati eredetü textíliákat (gyapjú, selyem), szóval ez sokkal bövebb téma, mint amit gondolsz.

Másrészt a vegán étrend sokkal olcsóbb, mint a hagyományos mindenevö, ugyanis az tévhit, hogy VENNI kell vegán cuccokat, nem kell, egyszerü növényi élelmiszerek (zöldségek, gabonák, olajos magok) tökéletesen megfelelnek. (Nekem, amióta elhagytam az állati eredetü élelmiszereket, a havi kajapénzem 2/3-ára csökkent, mivel évek óta vezetem, mit és mennyiért veszek)

2019. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%

"Mert olyat pl. még nem hallottam senki szájából, hogy az állatkísérleteknek köszönhető tudományos felfedezések annyira szörnyűek volnának; csomó vegán meg van lőve, ha pedzegetni kezdik neki ezt a témát."


Azok vannak "meglöve", akik nem tájékozottak. A vegánok mindenféle állatkísérletet elítélnek, és tiltakozna ellenük. Viszont a múltat nem tudják megváltoztatni, azaz arra semmi befolyásuk, ami régebben történt, az ellen tiltakozni értelmetlen dolog lenne.

2019. máj. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
69%
Aki elitéli az állatkísérleteket, az remélem nem vesz semmit a gyógyszertárba, se fejfájáscsillapítót, se vitamint. Mert hogy minden engedélyezett gyógyszer, amit lehet kani 5 szintű állatkísérleten megy végig
2019. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!