Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Néhány vegán miért nem eszik...

Néhány vegán miért nem eszik gombát?

Figyelt kérdés

Én is vegán vagyok, viszont gombát fogyasztók?

Más vegánoknak mi lehet a bajuk vele? Ezt nem értem...


2019. okt. 23. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Mert egyesek szerint a gomba nem igazán növény, közelebb áll az állati létformához. Talán ezért.
2019. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Mert a vegánok közt is van olyan, aki egyszerűen nem szereti a gombát. Mint pl. én. Ha nem lennék vegán, akkor sem enném meg.
2019. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is inkább az az oka, hogy nem szeretik. Nagyon sokan nem szeretik a gombát. Mondjuk nem is értem, én pl. imádom minden formájában. Nem hiszem, hogy összefügg a vegánsággal. Inkább ízlés dolga lehet.
2019. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem


De talán azért, mert nem növény (meg nem is állat, szóval mindegy)

2019. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se eszek gombát, pedig még csak vegán se vagyok.

Van olyan, hogy valaki nem szeret x ételt.

2019. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

Igazából én úgy hallottam, hogy valakinek nem fér bele a vegánságba és azért nem eszi, nem pedig azért mert nem szereti. Én ezt nem értem.

2019. okt. 24. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Akkor én sem értem. A gomba inkább növény, mint állat. Gombafonalakkal szaporodik, nem vagyok biológus, nem is nagyon olvastam utána, és már fiatal sem vagyok, régen tanultam biológiát. Fogalmam sincs, miért pont a gomba az, amit hiába szeret egy vegán, de mégsem eszi meg. 1-es választ elolvastam, meg is értettem, de nálam ez akkor is egy hatalmas kérdés marad a vegánok részéről. Valaki közülük leírhatná, hogy miért eszi meg pl. a karfiolt (csak egy random példa), de a gombát nem.
2019. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"A gomba inkább növény, mint állat"


A gomba se nem növény, se nem állat. Gomba. Az élőlények nem csak növényekből és állatokból állnak. Ott vannak még pl az amőbák vagy a baktériumok is. Meg a gombák.

2019. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség, belefèr a vegàn szemléletbe.

Viszont sokan nem szeretik, én 20 évig nem mertem megkóstolni, mert az egyik barátom elmesélte milyen volt mérges gombát ennie. Simán féltem és taszított.

Sokan nem is szeretik.

De amúgy vegàn.

2019. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!