Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek is kevesebb ember...

Szerintetek is kevesebb ember enne húst, ha magànak kellene az àllattal végeznie?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy példàul a pasim soha többet nem enne húst,ha innentől kezdve neki kéne végeznie a tyúkkal vagy a tehénnel. Szerintetek ez nem igazsàgtalansàg igy megenni Őket,hogy leveszed a polcról? Ha valóban nem sajnàljàk a húsevők az àllatokat,akkor miért nem végzig el ők a piszkos munkàt? Kinek mi errol a velemenye?

2019. okt. 26. 17:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
77%
ez a fórum nem egy online vigyorgó bocs.
2019. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
88%
Mindenből kevesebbet ennék, ha nekem kéne megtermelni 😄
2019. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

Biztos vannak ilyen emberek, de az ismerősi körömben sokan megtették és megteszik, pedig még annyira vidékiek sem vagyunk. Mivel táplálékunk, azért tartom, hát levágom. Nem kínzom, nem kergetem seggrészegen az udvarban a nagykéssel, hanem lecsapom a fejét, lesokkoltatom a böllérrel, stb és feldolgozom, mert azt eszi a család. De a legtöbb esetben természetesen leveszem a polcról, mivel sajnos korlátozottak a lehetőségek az állattartásra.


A munkámnak egy jó része is állatokhoz kapcsolódik, gyakran ezeket is megöljük. Nyilván sajnálom őket, de hozzátartozik az életünkhöz, úgyhogy el tudok vonatkoztatni.

2019. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
70%
Az ember vadász,az is marad.Ha oda kerül a sor,megteszed.
2019. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%

Én nem vágnám le, de a boltban hajlandó vagyok megvenni. Van olyan ismerősöm is, aki csak olyan húst hajlandó megenni, aminek a formájáról már nem jut eszébe az adott állat (pl.: gyros ok, csirkeszárny nem). Városi vagyok :-)


Kertes házas részen lakunk, pár zöldséget hobbiból azért nevelünk. Akár csirkét is tarthatnánk, de akkor az csak tojna, és a végelgyengülés végezne vele.


Hogy igazáságtalan-e? Kicsit annak érzem. De nagyobb távlatból tekintve a Föld életközösségét, már nem érzem problémának. Az emberiség nem húsfogyasztással összefüggő környezetpusztítása sokkal jelentősebb, mint a húsfogyasztással összefüggő. Attól is állatok pusztulnak el. Az, hogy egy csirke saját kezű megölését szubjektíve rosszabbnak éljük meg erkölcsi értelemben, mint tíz transzatlanti repülőutat, egy hiba az emberi pszichében, amit racionális gondolkodással felül lehet bírálni.


Ezért én a transzatlanti (és mindenféle) repülőutakon, az autóhasználaton, a fűtésen, légkondicionáláson spórolok, ugyanakkor a húsfogyasztásban is mértéket tartok és figyelembe veszem az egyes húsfajták környezetterhelésének különbségét.

2019. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
59%
sok vegán tudnhatná mennyi állat élőhelye pusztul el a kávéföldek miatt.. azt mégis isszák literszámra.
2019. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
65%
kakaó csoki ue és még sorolhatnám
2019. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, amikor gyermek voltam, a csirkepaprikás receptje úgy kezdődött, hogy kimész az udvarra és megfogsz egy csirkét.


Akkoriban nem vették le a polcról a csirkecombot, ott növekedett az a comb a hátsó udvaron. A karácsonyi pulyka is.


A kolbász, sonka, szalonna meg a disznó ólban.


Aztán változott a világ, most már levehetem a polcról. A kenyeret is a péktől veszem, nem magam sütöm, mint nagyanyám. A vajat sem én köpülöm, ilyen kis kockákban, becsomagolva leveszem a polcról. Mi a fenéért végezném el én a piszkos munkát, ha megtehetem, hogy ne tegyem?


Az ágyneműmet sem én varrom, pedig nagyanyám még maga varrta. Sőt, a párnát a húslevesbe kerülő tyúk tollából töltötte fel.


Mennyire igazságtalan manapság az IKEÁ-ból megvásárolni a párnát...


Aztán mennyire igazságtalan, hogy buszra, vonatra, repülőre ülsz, hogy meglátogasd a nagyit, ahelyett, hogy gyalogolnál néhány hetet.

2019. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor ott voltam, amikor a szüleim baromfit vagy sertést vágtak,de nem biztos hogy meg tudnám csinálni, az egész befogás meg minden...
2019. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
46%
Mivel logisztikailag megoldhatatlan lenne, hogy így ennyi ember húshoz jusson, így igen, sokkal kevesebben ennék.
2019. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!