Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egyszerre eszik meg az...

Ha egyszerre eszik meg az ember többezer kaloriát az is ugyanugy hasznosul és hizlal, mintha több részletben enné meg?

Figyelt kérdés
Kb másfél órán keresztül csak tömi magába az ételt(méz,dio,vajas kenyér,kakaó,keksz,májkrém..) lehetségest ezt a bélpoklos gyomrot valahogy összeszükiteni? Ha igen hogy?
2018. ápr. 5. 01:17
 1/7 Miss Endzsi ***** válasza:
29%
1kg plusz olyan 11 ezer kalória. Ember legyen a talpán,aki ezt egy nap megeszi rendszeresen. Egy nap alatt pedig nem fog felkúszni 1 kiló, még ha ennyit ennél se. De egy hétre beosztva a plusz kalória már meglátszik.
2018. ápr. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Bocsi első de te ezt a 11000 kalóriát honnan a jó égből szedted? Pontosan sajnos én sem tudom de 7000 kalóriát szoktak mondani vagy 9000 a fogyókúra logikájából úgy tapasztalom hogy inkább olyan 7-8 ezer mert napi 1000 kcal mínuszba vagyok és egy hét alatt fogyok 1 kilót.
2018. ápr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanúgy hasznosul. Az emésztés folyamata pont ugyanúgy működik, mennyiségtől függetlenül.
2018. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ.

Ha egész nap csak ez az egy telizaba van, más étkezés nincs, az károsabb lehet, mintha több étkezés mellett van egy ilyen kiadósabb is.

Összeszűkíteni úgy lehet, hogy nincs telizaba, hanem sokszor keveset kell enni.

2018. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Többezer kalória még hasznosul. Az ilyen egy nap alatt 10-15 ezer kcal az, ami állítólag már nem megy, de van is benne logika, nincs idő felszívódni mindennek, ahogy átrobog a sok-sok étel a bélcsatornán (gondolom, nem mindegy, mennyire tömény az étel), talán a szervezet sem tud feldolgozni ilyen tempóban...

De 3-4000 kcalt esznek rendszeresen emberek egy étkezésre, az OK.


Nem tudom, minek összeszűkíteni a gyomrot, illetve nem hiszem, hogy lehet. A gyomor tágul, olyan szerv.

A túlevés más okokból van szerintem.

De ha neked valamiért térfogat alapú a jóllakásod (nekem nem, maroknyi étellel is jóllakom és 2 kiló után, feszülő gyomorral is éhezem, ha a tápanyag OK, illetve nem OK. gondolom, ez a normális, hisz nem szoktak az emberek egy kis levessel vagy egy halom salátával jóllakni), akkor egyél kisebb kalóriasűrűségű ételeket... Sokunknak az inkább kontraproduktív.


Nekem egyébként napi egy evésnél "szűkül össze" a gyomrom (érzésre kicsit olyan, de tuti nem szűkül össze, csak haramabb jóllakom) és szűnik meg a bélpoklosság (bár az inkább vacsorakor van, amit ügyesen kihagyok napi egy evésnél). Ez tipikus ennél a stílusnál, az emberek nagy része alig tud eleget enni és könnyedén fogy (igaz, éhesek az elején, én soha, az első naptól jó. miért is hagytam abba, eh... önsorsrontás, bizonyára). Nálam ez azért fura, mert több étkezésnél nagyobb az ebédem, mint amikor csak ebédem van, mégis kicsit éhes maradok tőle.

Fura dolgok ezek.


A "bélpoklosságot" az étrend is okozhatja. A fentivel én sem állnék jól, de én tápanyagdús, rendes, laktató ételeket eszem, amiket nem zabálok fel és maradok kielégületlen, mint a mézes-vajas kenyérrel (ami persze finom, de nekem nem rendes étel, hatalmas mennyiségben sem). Normális ételeket egyél, akkor is, ha normális ember vagy, aki eszik vagy háromszor naponta...

2018. ápr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem
2018. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9000kcal zsír =1kg (ha ez pl disznózsír)

7000kcal mínusz, az = -1kg, mivel a te szöveteid közt víz is van...

Amúgy, ha megeszel egyszerre hírtelen többezek kalóriát, úgy, hogy ehhez nem vagy hozzászokva, nagyon súlyosan rosszul lehetsz, de halálesetre is volt már példa.

Egyébként, ha kibírod, nem fog minden hasznosulni, valószínűleg sokminden részletesen emésztve fog távozni az output-on.

2018. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!