Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánként karácsonykor bűnözhe...

Vegánként karácsonykor bűnözhetek?

Figyelt kérdés
Vegán vagyok főleg az állatok védelme miatt de most hazamegyek karácsonykor szüleimhez és imádom a halat és anyum halászleve verhetetlen.. Sajnos ezt helyettesíteni nem lehet, probáltam ilyen algákkal helyettesíteni a halat de nagyon nem olyan volt..
2019. dec. 9. 07:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Azt csinálsz amit akarsz.

De te nem vagy vegán.

2019. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
1. De az vagyok, 2 éve nem eszek és nem ettem semmi állati eredetűt (ok lehet egy napig nem leszek vegán de utána megint..)
2019. dec. 9. 07:58
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem vagy vegán.

A vegánság elsősorban a gondolkodásmódban nyilvánul meg, és csak aztán a tettekben. Nincs olyan, hogy most 1 napra megszakitod a vegánságot.

Fogyókúrában, diétában lehet csalónap, az oké.

De értékrendbeli kérdésekben nem, például állatvédő vagyok, de egy napig szünetet tartok és felveszek egy nyerbundát? Vagy mohamedán vagyok, tartom a Ramadamot, de most anyukám nagyon finom halászlét főz, ezért szüneteltetem egy napig a muzulmán hitem?

Nem hangzik nevetségesen?

2019. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
6%

A vegánok esznek halat tudtommal az nem számít húsnak. Nővérem is csak azt eszik. Meg úgyis rengeteg a hal azokat nem kell megvédeni nem olyanok mint a fókák :D

És ez nem olyan mint a böjt, hogy ünnepnapokon ehetsz csak. xD

2019. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
A gyenge idegzetű vérvegánok biztos meglincselnének érte. :)
2019. dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

De ha a kérdező tényleg vegán lenne, akkor nem inkább az foglalkoztatná, hogy a halat, amiből a halászlé készült, milyen körülmények között tartották?

De ahogy látom neki ez a kérdés, vegánként, fel sem merült.

2019. dec. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
Igen, a szeretet ünnepén szabad állatokat mészárolni, elvégre nagyon finomak!!
2019. dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

“(ok lehet egy napig nem leszek vegán de utána megint..)”


:DDDD ilyen nincs. Vagy vegán vagy, vagy nem. De ezek szerint nem. Ha én egy napig vegánként étkezem, akkor azon a napon mondhatom, hogy én vegán vagyok?


Gondolom te is csak azért nem eszel állati eredetű ételeket, mint sokan, mert “divat” lett vegánnak lenni. Ha az lennél fel sem merülne benned hogy halászlevet egyél :)

2019. dec. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Pont az ilyen kérdések miatt érzem úgy, hogy a vegetarianizmus és a vegán életmód, nem tartozik az Ételek,italok kategóriába, ez hit kérdése, lelki elköteleződés, életmód változtatás. Igazán nem arról szól, hogy mit ebédelsz, vagy vacsorára ennél egy kis halat! Egyél bármit amit megkívánsz, de hangoztatsd, hogy vegán vagy. Az ember nem a szavaival, hanem a tetteivel bizonyít!
2019. dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%
Ezt dönts el te magad ,nem kell ehhez kérdés ki írni,ez nem szavazás.
2019. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!