Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit fog sütni és főzni...

Ki mit fog sütni és főzni karácsonykor? 24. én és 25. én?

Figyelt kérdés
2019. nov. 28. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén szólva így november végén még eszembe se jutott ezen gondolkozni. Annyi biztos, hogy nem lesz 6 féle kaja és nem szakadunk bele a készülődésbe.
2019. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé, libapecsenye, töltött húsok, töltöttkáposzta, sütemények, mindent amitől újévig csak poszorgunk. Én így szeretem a karácsonyt.
2019. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ohh nálunk két hete jöttek haza látogatóba nővéremék és hát náluk központi téma a kaja szóval mi is már alaposan átbeszéltük :)


Mi 24-én főzünk halászlevet, harcsapaprikást túrós csuszával, Cordon Bleu-t és egy Jamie Oliver féle egész pulykát akar anyám sütni. Desszert az kókuszkocka, mákos-diós bejgli és zserbó lesz. Ja és nagymamám süt pogácsát.

25-én barátom családjához megyünk, ott nemtudom mi lesz a kaja de az tuti, hogy mindenmentes lesz mert "sógornőm" refluxos

2019. nov. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Karárcsonykor sem fogok több kaját csinálni, mint egy sima vasárnapon, nem vagyunk nagyétkűek és ünnepekkor sem tudunk többet enni, mint máskor.
2019. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste vacsorára szokás szerint lazac lesz, az elkészítési mód még kérdéses, süti tekintetében biztos a zserbó, bejgli, illetve a somlói.

Másnap valószínűleg töltött káposzta lesz.

2019. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Töltetkáposzta, halászlé (szegedi), mákos/diós bejgli, linzer, rántót hús rántót hal, sült hús, hústorta, és köretnek sült krumpli, rizs, francia saláta, tejfölös kukorica
2019. nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig ugyanazokat készítjük el ilyenkor:

- főtt étel: 24. rántott hal + rizs vagy krumpli.

- sütemények: mákos és diós beiglik, mézeskalács, diós linzer, gesztenyés falatka. Ezek mellé még egy valamit szoktunk sütni, amilyet abban az évben épp kigondolunk. Még nem tudom, mi lesz az.

2019. nov. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Rántott hal, göngyölt csirkemell, krumplipüré, franciasaláta.

Gesztenyekrémleves és kevés húsleves.

Tiramisu, házi trüffelek.

Töltött káposztát apósom csinál egy kondérral, azt ott eszünk és onnan hozunk.

2 ünnepköztre is ki akarok találni valami jót, mert az egyik barátnőm nálunk lesz 3 napot.

Süteményeket nem nagyon akarok idén enni, de megyünk vendégségbe, beigli ilyenek biztos lesz mindenhol, én

ezért nem is sütök, bőven elég, hogy ott zabálok. :(


26N

2019. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó! Végre valaki, aki tudja hogy kell leírni a beiglit! Köszi, ez jól esett. Mondjuk alaptalan az örömöm, mert a legutolsó szabályozás óta a bejgli is szabályos forma. (Itt megjegyezném, hogy a helyesírás ellenőrző valamiért csak ezt fogadja el.)


Hogy válaszoljak a kérdésre: Még nem döntöttem, de lesz minden, ami szem-szájnak ingere. A töltött húsokat különösen szeretjük, az biztosan lesz.

2019. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Köszi, elég nyelvtan náci vagyok :D

Elovastam már olyan 4000 könyvet életemben, ragad az emberre a helyesírás.

2019. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!