Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is van aki idén nem a...

Más is van aki idén nem a megszokott menüsort fogja készíteni karácsonykor? Hanem teljesen mást?

Figyelt kérdés

Nincs halászlé, mákos guba, kalács, hólabda zserbó, húsleves, se linzer, se pörkölt, se sült kacsacomb lilakáposztával.

Hanem valami egybesült marha, tengeri halételek, reform köretek. Új sütik.

Jó lehet ez a megújulás, vagy a szokásos ételek amitől karácsony a karácsony,


2019. dec. 6. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a mákosguba az, ami minden évben van, a többit variáljuk.

Ezt megtartottuk, mert nekünk tetszik, és ennyi hagyomány böven elég.

A megszokott agyonzabálós, minden csicsog a zsírban nem az esetünk.

2019. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Mi még csak pár éve élünk külön a vőlegényemmel, de soha nem készítem a klasszikus karácsonyi menüt. Végülis, ki kezdte ezt el, hogy mi legyen a karácsonyi menü? Szerintem ezt senki sem mondhatja ki, minden család más. Mi másképp alakítottuk ki. Nincs helyes vagy helytelen étel, akár karácsony van, akár nincs.
2019. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi ezekből ha csak egyet is megfőzünk, egy kuktányit, az 2 hétig kitart.:)

Különben húsos káposzta szokott ez lenni, de nem ettől karácsony a karácsony.

Az utóbbi években már sütit, pogácsát nem csinálunk, nagyon jó cukrászdánk van, 2 főre max. 1-2000 Ft-ból 4-5 napra feltankolunk aprósüteményt.

2019. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is minden évben újdonságok vannak. Párom mindig szülinapomra befizet valamilyen gasztro workshopra onnan szerzem az ötleteket. Egyetlen egy dolog ami nem változik és mindig csinálok az a mákos gőzgombóc, ezt gyermekkoromban mamám csinálta karácsonykor, sajnos már nincs velünk, de a receptje megmaradt, így ezzel mindig rá emlékezem miközben készítem és eszem 🙂


Mint mondtam minden évben megyek ilyen főzős kurzusra, és egy pár éve ez megy, hogy amilyen nemzetiségű a kurzus, olyan nemzeti tradicionális karácsonyi kaját is főzök, most pl spanyol volt, szóval valami spanyolos lesz..

Így a gyerekek is ismerkednek más kultúrával

2019. dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4: Ez tök jópofa, hol tartanak ilyen kurzusokat?
2019. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a felsoroltak közül egyik se szokott lenni, csak mézeskalács. Én mindig rántott gombát szoktam csinálni karácsonykor, mert nálunk az a legnépszerűbb, ennek ellenére ritkán készül, mivel nem szeretek olajban sütni.
2019. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#4es vagyok, Budapesten, különféle éttermekben vagy oktató központokban. A bónusz brigadon szokta venni nekem, ott beírod a keresőbe tuti kidob párat
2019. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7: Hát ez nagyon érdekes, sose láttam még ilyet hirdetni, majd figyelek.:)
2019. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Most pl ezt néztem ki :)

2019. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen, mi nem szoktunk hagyományos ételeket készíteni. Egy-egy étel szokott lenni mindig, mint a mákos guba és a mézeskalács. Időnként váltogatjuk a menüt. Általában angolos vonalon mozgunk. Például Wellinton bélszín, zöldségköret. Nigella karácsonyi tortája, amit imádunk. Valójában nagyon gazdag ízvilágú és gyorsan elkészíthető. Egy fazékba beleszórod a hozzávalókat, összemelegíted és megsütöd. Kifacsart narancslé, krémlikőr, vaj, mandulaliszt és aszalványok a főbb alapanyagok. Rá lehet keresni a neten.
2019. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!