Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nektek hogy indult el ez a...

Nektek hogy indult el ez a "Vega /Vegán leszek dolog?

Figyelt kérdés

Én már évek óta gondolkodtam rajta hogy vega leszek.

Most jutottam el arra a pontra hogy undorodom a hústól, nem tudom miért,valahogy mindig jobban szerettem a zöldségeket.


Néztem videókat állatok levágásáról, lenyúzásáról, bevallom nagyon rossz nézni. Kutya macska, ló jobban megérint, és tudom hogy nem ennék olyan ételt, akkor disznót csirkét stb miért eszek? Hisz ugyan úgy állatok.


Nem tudom hogy kezdjek neki, kipróbáltam a Vega ételeket, fokozatosan építsem ki a húst az étrendemből? Hogyan lehetne pótolni a húsban lévő tápanyagokat?


Párom utalja az olyan vega /vegánokat akik megakarják változtatni a világot, és aki húst eszik az rossz ember stb.Már már antivegán,de azt mondta őt nem zavarja ez, csak ha nem akarom őt meggyőzni erről.



2020. febr. 26. 20:07
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
100%

B12 vitamint kell pótolni, minden más felvehető növényekből. Egyél hüvelyeseket, magvakat, gabonákat, zöld leveleseket (spenót, sóska, kel, stb), és a vas, kálcium, fehérje rendben lesz.

És de, át lehet állni egyik napról a masikra. Én vegán, cukormentes, gluténmentes böjtöt tartok a nagyböjt ideje alatt már nem először, ilyenkor 45 napra hagyom el ezeket az élelmiszereket, és nincs fokozatosság, felkészülés. Húshagyó kedden hamburgerezek és tejcsokit tolok, hamvazószerdától pedig zöldségeken élek. Ha pedig másfél hónapra el tudom így hagyni, akkor onnan úgy érzem, hogy akár évekig is folytatni már nem nagy váltás. Szóval szerintem igenis lehet úgy csinálni, hogy egyszer csak úgy kelsz, hogy mától nem eszel több húst.

2020. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
65%

1. Az, hogy TE húsmentesen akarsz étkezni, a te magánügyed, meg lehet csinálni egyik napról a másikra, ha komolyan gondold.

2. A PÁRODAT azonban nem érdemes és nem is szabad gyözködni, mert NEKI is joga van AZT enni, amit akar.

3. A videók többsége viszont vagy direkt beállított provokáció, vagy régi, sok éves felvétel. Ezeknek nem sok köze van a valósághoz. (Ettöl függetlenül az IPARI állattartást én sem tartom jogosnak)


Én kb két éve döntöttem el, hogy nem eszem húst, tejtermékeket, tojást, de föleg egészségügyi okokból. (Annak ellenére, hogy NEM undorodom egyiktöl sem).

Egyszerüen abbagytam - meglepö módon sokkal kevésbé nehéz, mint fokozatosan leállni)

Nem eszek semmiféle vega/vegán készítményt, nyers zöldségeket, gabonákat, liszteket, hüvelyeseket veszek a boltban és magam készítem el az ételeket ezekböl.

Nagyon sok új és kifejezetten jó ízü ételt fedeztem fel, és egyszerüen nem jut eszembe a régi életmódora visszaállni, pedig semmi sem akadályozna benne.

A húsban semmi olyan tápanyag sincs, amit PÓTOLNI kellene, többféle növényi fehérjét kell fogyasztani és akkor mindent megkap a szervezet, ami kell neki. (Egyedül a B12 az, amit esetleg pótolni kell, de ez a húsevöknél is probléma, mégha nem is reklámozzák).

Nekem eddig erre sincs szükségem, illetve amit még emlegetnek, az a vashiány, ez sem lépett fel nálam, söt sokkal jobbak, mint elött.

Amióta átálltam, az évenkénti orvosi teljes ellenörzés szerint minden, de minden értékem jobb lett, a vérnyomástól kezdve a koleszterinig, kb 20 évvel fiatalabb embernek megfelelöek.


Szóval NEKEM jobb ez a módszer, ha gondolod, próbáld ki te is, de senkit ne akarj meggyözni, mert az az, ami miatt a legtöbb ember elutasít.

2020. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%

Sose szerettem a húst, kisgyerek koromtól igyekeztem minél jobban elkerülni hogy ennem kelljen, nem éreztem soha finomnak, az állaga is elég undorító számomra. De nálunk az volt a rendszer, hogy ez van, ezt kell megenni, nem lehetett válogatni.

Mikor elköltöztem a szüleimtől koleszba, akkor egyből megpróbáltam végre kiiktatni az étrendemből, de nem volt olyan egyszerű, anyukám minden hétvégén csomagolt húsos kaját legalább 3-4 napra, húsos kaja volt könnyen elérhető, stb. Szóval ott volt egy próbálkozásom, aztán visszaestem.

Aztán amikor saját lakásba költöztem, teljes állásban kezdtem dolgozni, és önfenntartó lettem, akkor végre kiiktathattam a húst egyik napról a másikra. Azóta nem ettem, és nem is hiányzik, végre a saját ízlésemnek tetsző ételeket ehetem, nekem ez inkább felszabadító, mint korlátozó. :)

Igazából csak időközben jött be plusz indoknak a meggyőződés - környezetvédelem és állatvédelem.

Utóbbinál egyébként nekem nem is feltétlenül az a bajom, hogy "a hús gyilkosság", mert hiszek a táplálékláncban, természetes jelenség hogy az ember megeszi az állatok húsát... az viszont már nem normális és nem természetes jelenség, hogy milliárdszámra tartjuk a túltenyésztett életképtelen állatokat, amiket nem nekik való takarmányon és gyógyszeren tartunk lényegében gyárakban felháborító körülmények között, futószalagon ölik őket, hogy utána megvehesse az ember a teszkóban a csomagolt tarját... ebben semmi természetes nincs. A táplálékláncnak része az esély is, az őznek van esélye elfutni a farkas elől ha elég gyors (de még a puskával vadászó ember elől is van esélye elfutni), de ezek a gyárak semmi esélyt nem adnak. Vadat, háztáji húst még lehetséges hogy talán ennék is kis mennyiségben, ha úgy alapból szeretném a húst, azokban még van némi normalitás.

A másik okom pedig az, hogy én magam nem érzem úgy, hogy képes lennék egy állat életét kioltani, innentől tisztességtelennek érzem, hogy ha más megcsinálja a piszkos munkát, akkor utána én azért boldogan betömöm...

A többi kérdésre:

Ha csak simán vega akarsz lenni, akkor nincs szükség külön pótlásra, fogyassz tojást és tejterméket, azokban van minden ami a húsban is (sőt). Ha vegán akarsz lenni, akkor az már komolyabb falat, ott jobban oda kell figyelni, B12 vitamin pl. csak mesterségesen vihető be, és több tápanyag (pl fehérje, d-vitamin, vas) is odafigyelést igényel. Lehetséges teljes értékű, tápláló vegán étrendet összeállítani, de energiába kerül.

A párom nekem se vega, semmiféle problémát nem okoz ez a kapcsolatunkban, ő nem erőlteti rám a húst, én nem erőltetem rá a tofut, egyébként meg szoktunk beszélgetni a témáról, foglalkozunk vele, nem csak ignoráljuk.

2020. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó előtti nem terveztem senkit győzködnk, páromat se. ;)

Azt hogy nem kell pótolni az pedig hülyeség.


Nekem is részben betegség miatt, nem ihatok tejet) csak növényit) és vöröshúst, glutént,tofut stb, ami emeli az ösztrogén - szintet, plusz a bélendometriózisnak nem tesz jót. De ez csak másodlagos.

Köszönöm a válaszokat.

2020. febr. 27. 08:51
 15/37 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! :)

Vega szeretnék lenni.

2020. febr. 27. 08:54
 16/37 anonim ***** válasza:
34%

"Azt hogy nem kell pótolni az pedig hülyeség."


NEM, NEM HÜLYESÉG!!!!!

Sem az orvosok szerint nem kell, sem senki más szerint, kivéve egy pár megrögzött húsevöt, illetve vega/vegánellenes embereket.


De ha ennyire nem vagy képben, akkor nem is érdemes egyelöre erölködni az átállással, mert igen nagy a belsö ellenállás a témával kapcsolatosan.

2020. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
45%

"Azt hogy nem kell pótolni az pedig hülyeség."

Miért, szerinted milyen tápanyag van a húsban, ami csak és kizárólag a húsban van, semmi másban? Tényleg kíváncsi vagyok.

2020. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
65%

2013ban épp a havi nagy bevásárlasomon voltam, mikor beálltam a sorba, az előttem lévő kb velem egykorú srác, csak epp 70kg-al könnyebb, de ugyan úgy megpakolt kosarát nézegettem, és egyszer csak feltűnt, hogy basszus, nincs a kosarában se hús, se tej, se olaj, se zsír... de látszott, hogy legalább 1-2 hétre vásárol ő is... hát beszédbe elegyedtem vele... még aznap a teljes aznap vásárolt kajámat odaadtam egy helyi rászoruló családnak, en pedig bevásároltam úgy, ahogy a sraccal dumáltunk... ennek már 7eve, közel 80kg-al könyebb vagyok azóta, 1-2alkalommal ettem húst, karacsonyi ebéd ilyenek, de az etrendem 99%-ban csak növényi.

Nalam nem volt semmi etikai dolog, én meg öltem is rengeteg allatot azert, hogy megegyem, nem őket sajnálom, nem azért lettem növényi étrendű, egyszerű kíváncsiság volt az elején, mostanra pedig színtiszta meggyőződés.

2020. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Fehérje,Folát, Vas, B-12, telített savak, Kreatin, Omega-3.
2020. febr. 27. 09:54
 20/37 A kérdező kommentje:

Ne hogy már azt mondjátok nem kell pótolni, akkor az emberek miért esznek húst?

És azzal érvelnek hogy kell a tápanyag es a vitamin.

2020. febr. 27. 09:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!