Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nektek hogy indult el ez a...

Nektek hogy indult el ez a "Vega /Vegán leszek dolog?

Figyelt kérdés

Én már évek óta gondolkodtam rajta hogy vega leszek.

Most jutottam el arra a pontra hogy undorodom a hústól, nem tudom miért,valahogy mindig jobban szerettem a zöldségeket.


Néztem videókat állatok levágásáról, lenyúzásáról, bevallom nagyon rossz nézni. Kutya macska, ló jobban megérint, és tudom hogy nem ennék olyan ételt, akkor disznót csirkét stb miért eszek? Hisz ugyan úgy állatok.


Nem tudom hogy kezdjek neki, kipróbáltam a Vega ételeket, fokozatosan építsem ki a húst az étrendemből? Hogyan lehetne pótolni a húsban lévő tápanyagokat?


Párom utalja az olyan vega /vegánokat akik megakarják változtatni a világot, és aki húst eszik az rossz ember stb.Már már antivegán,de azt mondta őt nem zavarja ez, csak ha nem akarom őt meggyőzni erről.



2020. febr. 26. 20:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ezek nem csak húsban vannak.

Fehérje: tojás, tejtermék, plusz emellett körülbelül hatmillióféle növény (hüvelyesek, magvak, stb)

Folát: előbb ajánlanak zöldségeket, mint bármi állati eredetűt.

Vas: olajos magvak, hüvelyesek, quinola, tojás, tejtermékek, többféle gomba, spenót.

B-12: tej, tejtermékek, tojás

Zsírsavak: avokádó, olajos magvak, olíva, stb, konkrétan növényeket ajánlanak főleg (plusz még halat esetleg)

Glicin: tejtermékek

L-arginin: szója, olajos magvak

Metionin: tojás, tej, hüvelyesek, olajos magvak

Omega-3: olajos magvak és azok olajai, esetleg kel, spenót stb.


De tényleg, ezek nagyrésze megvan a tejben, tojásban. Továbbra is arra vagyok kíváncsi, mi az ami CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a húsban van.

2020. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
74%

Húst azért esznek, mert önmagában a húsfogyasztás természetes jelenség egy mindenevő fajnál, nem igazán volt eddig ok a történelem során, hogy az emberiség fajszinten leszokjon róla.

Plusz EGYSZERŰBB bevinni a megfelelő tápanyagokat, de ez messze nem jelenti azt, hogy csak hússal lehetséges.

Plusz ízlés, megszokás.

2020. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
27%
Az ember nem mindenevő... ez csak egy hibás tudás, amit belénkplántálnak általános iskolában... pedig se a fogazatunk se a belrendazerünk nem olyan, mint akármelyik mindenevő fajé... ellenben pontosan olyan, mint a gyümölcsevő főemlősöké... ok 1-1 bogár, larva ilyesmi nekik is le lecsúszik... de egy pl nyuszi nyersen, eszközhasználat nélküli elfogyasztására teljesen alkalmattlanok vagyunk... egy tehénről meg ne is beszéljünk. Puszta kézzel még megfogni se tudnánk... még csapatban sem.
2020. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
87%

"Ne hogy már azt mondjátok nem kell pótolni, akkor az emberek miért esznek húst?

És azzal érvelnek hogy kell a tápanyag es a vitamin."


Az emberek azért esznek húst, mert egyrészt megszokták, másrészt sokan szeretik, harmadrészt meg, mert elterjedt ez a hiedelem, hogy húst "kell" enni.


Az meg, hogy mivel érvelnek, nem jelent semmit, attól még lehet téves!


Egyedül a B12 az, ami esetleg pótlásra szorul, semmi más nem!

2020. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
22%
Nincs egy darab lyukas vagy rossz fogam, megsem tudnék beleharapni és kiszakítani egy darabot egy nyusziból, a bőrén nem jutnék át foggal... tudom, mert életem folyaman nyúztam meg egy párezer darabot.
2020. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, miért lett törölve a válaszom. Az ember szervileg visszafejlődött az eszközhasználattal párhuzamosan, az állkapcsunk és a fogazatunk lényegében csak csökevénye annak, ami régen volt, az eszközök előtt.

Nem igazán értem, hogy ebben a kijelentésben mi szabályszegő.


Mindenesetre még egy film ajándékba, kérdező, ha értesz angolul, akkor érdekes lehet megnézni, vegetáriánus, vegán élsportolókról szól, nem úgy néznek ki, mint akik tápanyaghiányosak:

https://www.youtube.com/watch?v=XPW062dkWWE

Igen, vannak nehézségei egy ilyen étrendnek, de nem lehetetlen feladat.

2020. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Aki a #22-es válaszomat lepontozta, kifejtené, hogy mi a problémája azzal, amit írtam? Köszönöm
2020. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
22%

" Az ember szervileg visszafejlődött az eszközhasználattal párhuzamosan, az állkapcsunk és a fogazatunk lényegében csak csökevénye annak, ami régen volt, az eszközök előtt."


A tudomány mai állasa szerunt kb 315000 evvel ezelőt jelent meg a mai modern ember, mig az eszközhasználat csak 80-50.000 évvel ezelőtt... tehát nem párhuzamosan csökevényesedtünk az eszközhasználattal, hanem rohadt sokáig nem használtunk semmit, hanem ettük a faról a gyümölcsöt, meg fogdostuk a bogarakat... meg közben a fütykösünket... :D

2020. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
69%

#28

Pontosan, meg is lehet nézni, hogy nézett ki az ember pár tízezer évvel ezelőtt, amikor még nem használt mindenhez finom, precíz eszközöket. Vannak leletek, és többször is rekreálták az akkori ember testét. Az állkapocs lényegesen erőteljesebb volt, sokkal alkalmasabb a hús marcangolására, mint a mostani.

2020. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Gombanyo12 válasza:
46%

A gombában több fehérje van mint a húsban.

Keress a neten húspótló ételeket, és gyakorló vegánokat kérdezz. Nem vagyok sem vega, sem vegán de egészségi okokból azt javasolták nekem, hogy ne egyek vöröshúst. Könnyű szívvel betartom. Halat, csirkét, zöldségeket ehetek. A csiperke gomba feje (a felső bőre és szára nélkül) nyersen is fogyasztható és nagyon finom.

2020. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!