Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért jó a vega/vegáknak...

Miért jó a vega/vegáknak húshoz hasonlitó ételeket enni?

Figyelt kérdés

Ha akarnak húst enni, miért nem esznek, állatok miatt stb oké. De ha ránéz egy növényi húsra vagy szejtánra, vagy virslire, és meg is eszi, nem kapja el a undor?

Miért örülnek meg Facebook csoportokba a vegák vegánok, jaj abba a boltba lehet kapni húsnak kinéző ételt....

Álszentség



2020. márc. 4. 00:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

#11

Fene tudja, mint írtam, számomra pont azért jók ezek a növénykolbászok, szójavirslik és társai, mert finomak, ellentétben az igazival.

Mindazonáltal nem értem, miért lenne álszentség, hogy valaki szereti a húst és vágyik rá hogy ehesse, de nem teszi, hanem inkább utánozza valamivel... Az erkölcsök az emberi lénynél felülírhatják az ösztönöket, de nem tüntetik el őket. Senkitől nem várható, hogy az ízlelőbimbói undorodva álljanak a jövőben a baconhöz, csak azért mert az illető sajnálja a sertéseket.

2020. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ez egy szép válasz.
2020. márc. 4. 13:44
 13/24 anonim ***** válasza:
17%

"Azért nem kellett meghalnia állatnak."


Ha senki nem enne húst az az állat meg sem született volna, akik meg ebből élnek - állattartás, feldolgozás - munka nélkül maradnának.

2020. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%

#14

Miért lenne baj, ha meg se született volna? Nem kellene leélni azt a pár hónapos, szenvedéssel teli, kilátástalan, életnek nevezett létezését? És ez azért volna rossz, mert.......?

Azok meg, akik ebből élnek, szerintem jobban meglennének egészségügyi és pszichés problémák nélkül is más munkahelyen szerintem. Ismerek pár embert, aki dolgozott ipari állattartásban, valahogy egyikük se hiányolja azt a munkát, miután lelépett onnan - és akkor Magyarországon még egészen jó a helyzete a munkásoknak ebben az ágazatban. Ha valaki nem foglalkozik az állatokkal, akkor már csak az emberek iránti empátiánál fogva is felháborítónak "kellene" látnia az ilyen helyeket, ezt az ipart. Itt nem arról van szó, hogy szegény állatoknak rossz, de amúgy meg mindenki másnak hű de jó...

2020. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
inkább maradjanak munkanélküliek az állatokon élik ki a szadizmusukat.
2020. márc. 4. 14:28
 16/24 A kérdező kommentje:
Ez tény hogy nem élne ha mi mem tenyésztenénk, de jobb neki au hogy él aztán kinszenvedéssel, a karámba vagy meghal, vagy megtermékenyítik folyamatosan, bezárják olyan helyre ahol meg se tud fordulni, aztán elerktosokkal, vagy szöget kap az agyába és meghal, az jobb? Van vaddisznó, vadkacsa,vad kecske is el van a hegyekben, marha el él a mezőn kis olban elbújik este, közbe lehet tőle tejet venni az engem nem zavar, csak az ahogy bánnak az állatokkal.
2020. márc. 4. 14:31
 17/24 A kérdező kommentje:

Ezek csak tények.

Nem vagyok megszállott hírnők mindnenki legyen vega. Hisz felborítanánk a táplálékláncot, nem tudnám elkélzelni milyen lenne ha mindenki vega lenne.

Pontosan ti meg húsevők azzal érveltek hogy mert finom, de azt észre lehetne venni hogy évek során egyre több húst fogyasztanak, főleg Amerikában, túl vagyunk népesedve, egyre több területet igényel,üvegházhatás stb. És már nem az a fontos hogyan élnek az állatok, tele nyomják antibiotikumokkal, növekedőszerekkel amittől járni se tud, génmódosítják őket. Itt csak a gyorsaság számít, és a profit.

2020. márc. 4. 14:43
 18/24 A kérdező kommentje:
2020. márc. 4. 14:45
 19/24 A kérdező kommentje:
2020. márc. 4. 14:46
 20/24 anonim ***** válasza:
27%

"Az a baj hogy nézd meg az állatok takarmányozását szóját is adnak nekik főleg a nem szabadban tartott állatoknál.Meg más gabona féléket más féléket.20 kiló gabona féle kell 1kilogram marha hús elő állításához. Amiket meg szabadban tartanak azoknak meg legelő kell. És ezért is irtják az erdőket. pl: Brazíliában."


Ez teljesen egyéni. A marhát nem szeretem. Minden mást pedig csak háztájit eszek. És nem etetnek szójás takarmánnyal.


A pálmaolajjal kapcsolatban meg: tudatosan kerülöm, semmit nem eszek, amiben van.

2020. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!