Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez okozhat gondot vegetáriánus...

Ez okozhat gondot vegetáriánus vendég esetében?

Figyelt kérdés

Sosem volt vegetáriánus vendégem, de most tesóm barátnője jön hozzánk. Ő semmilyen húst nem eszik meg és úgy tudom, tojást sem.

Fasírtot csinálok. Nekünk húsból, neki tökből. Amikor fűszereztem, véletlenül a húsos után a tököset kevertem. Tehát húsos kézzel. Férjem azt mondta ne szóljak róla, de lehet bármi baja tőle?

A másik, hogy süthetem ugyanabban az olajban? Tegnap ebben sütöttem a rántott húst. Természetesen átszűrtem.


2020. ápr. 20. 09:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
igen gond és tiszta olajban kéne sütni
2020. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Az olajnak semmi baja. Tegnap sütöttem benne 3 szelet csirkemellet. Ennyi után nyilván nem öntöm ki.
2020. ápr. 20. 10:07
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Hát, én nem szólnék, hogy mit mi után kevertem. Beteg biztosan nem lesz tőle, ez egy döntés, hogy valaki nem eszik húst, nem valami allergia.

Viszont olajból tisztát használnék, illetve semmiképpen se olyat, amiben előtte húst sütöttem. Annak érződhet az íze, és ő ezt nem szereti. Mivel vendég, tekintettel lennék rá. Új olajban kisütném a vega fasírtot, és utána a húsokat, akár a rántotthúsos olaj felhasználásával is.

2020. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Okés, akkor az övét tisztában sütöm.
2020. ápr. 20. 10:12
 5/31 anonim ***** válasza:
45%

Hát én a helyedben, ahogy hozzáállsz, inkább szólnék szerencsétlennek, hogy hozzon magának kaját, mert te nem vagy hajlandó odafigyelni arra, hogy mit teszel elé... -_-

És nem, a húsleves akkor sem vega, ha kiemelted belőle a csirkefarhátat, csak szólok.

2020. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, jó akkor hozzon. Igyekszem nagyon, de még sosem volt olyan vendégem, akinek nem volt jó az az étel, amit mi eszünk. Tegnap délután szóltak, próbálok abból kihozni valamit, ami itthon van, tekintve, hogy boltba ritkán megyünk.

De ha olyan a hozzáállása, mint neked, akkor majd eszik a salátából, nem tudok mit kitalálni hirtelen. Vagy eszik karfiol levest. Nincs benne csirkefarhát.

2020. ápr. 20. 10:18
 7/31 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van a férjednek. Ne szólj.

Semmi baja nem lesz.

2020. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%

Semmibe nem tart másik olajjal megsütni a vegán fasírtot. Ha semmi baja az olajnak, azt meg tedd félre magadnak új sütéshez későbbre. Ezt nem értem, hogy húsos kézzel keverted a tökös fasírtot. Én nem vagyok vegán, de mindig kezet mosok miután nyers húshoz nyúlok.

A vegetáriánusok és a vegánok elvből nem viselik azt sem, ha hússal érintkezik bármi. Persze, megteheted, hogy nem szólsz semmit, csak kérdés, hogy a lelkedben hogy intézed el, hogy átverted. Egészségügyileg nem lesz baja tőle. (főleg ha nem tudja)

2020. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%

Hidd el, egy vegetarianus millioszor jobban orulne par szem fott krumplinak magaban, mint husos kezzel megkevert, husos olajban kisutott tokfasirtnak.

Nem ertem, miert annyira nehez tiszteletben tartani a masikat?

Ezzel az erovel , abbol a tokbol 10 perc alatt keszithettel volna egy “stew”-t (nem tudom mi a neve magyaruk, leginkabb porkoltnek tudnam leforditani), egy kis hagyma, paprika ( lenyegeben porkolt alap), ra a tok, meg esetleg valami zoldseg (barmi ami otthon van: lencse/bab/sargaborso/ paprika, paradicsom barmi), es ezt talalni egy adag fott rizzsel vagy barmi massal amit amugy is a fasirthoz keszitenel magatoknak.

Tudod nem a husos kezzel van a legnagyobb baj, hanem a tiszteletlenseggel

Es a megjatszott primitiv/ egyszeri gondolkodassal lsd: jooo van az neki ugy! Ugy se tudja meg!

2020. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
33%
Talán hozzá kellene szoknia a vendégnek, hogy nem kellene kinyalatni a valagát. Tesóm barátnője allergiás. Na az egy különleges eset, amire fel szoktam készülni. De holmi hülye hóbortért biztos nem főzögetek külön. Egyen köretet.
2020. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!