Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez okozhat gondot vegetáriánus...

Ez okozhat gondot vegetáriánus vendég esetében?

Figyelt kérdés

Sosem volt vegetáriánus vendégem, de most tesóm barátnője jön hozzánk. Ő semmilyen húst nem eszik meg és úgy tudom, tojást sem.

Fasírtot csinálok. Nekünk húsból, neki tökből. Amikor fűszereztem, véletlenül a húsos után a tököset kevertem. Tehát húsos kézzel. Férjem azt mondta ne szóljak róla, de lehet bármi baja tőle?

A másik, hogy süthetem ugyanabban az olajban? Tegnap ebben sütöttem a rántott húst. Természetesen átszűrtem.


2020. ápr. 20. 09:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
46%

Elvileg még ugyanabban az edényben se sütheted, hiába mosogatod el. Olyan háztartásban, ahol van vegetáriánus vagy vegán, külön vannak olyan edények, amiket húsos ételekhez soha nem használnak.


Ha gondot okoz neked olyan embereknek kaját csinálni, akik más szokások szerint esznek, mint te, akkor nem kell meghívni őket, vagy ha nem te hívtad meg őket, akkor ne te főzz rájuk!

2020. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk azért mielőtt agyon savazzuk a kérdezőt, tényleg jó lett volna tudni a szitut. Mi pl. már jártunk úgy, hogy először azt mondták a meghívottak közül, hogy nem jön el a vegetáriánus, aztán az esemény napján úgy döntött még is eljön. Meg olyan is volt a családban már nem egyszer, hogy megfőztem magunknak a kaját két főre, aztán váratlanul beállítottak. És még egy példa, mikor meghívtunk egy házaspárt, két főt egy eléggé extra kajára, és a végén hatodmagukkal állítottak ide. Szóval azért a vendégek is tudnak meglepetést okozni. Nem tudni ez most milyen szitu.

De hogy ne térjünk el a tárgytól: Van egy barátnőm ,akinek vega a férje. Nekem bevallotta, hogy van mikor már a tudta tele van a kétfelé főzéssel, (főleg két kisgyerek mellett) és megesik, mikor összekeverednek dolgok, pl. olyan serpenyőben süti a vega kaját amiben előtte hús sütött. Nem direkt, de néha eltéveszti.

Egyébként meg vega ne is egyen étteremben ha nem muszáj, mert tuti hogy ott még inkább tojnak rá.

2020. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Béla211 ***** válasza:
85%

Te jó ég szegény kérdezőt be dobtak a melyvizbe probal megfelelni és egyből lelett oltva.

Mikor írták neki hogy süse másik olajba egyből mondta hogy jó.

Én mondjuk ha van csinálnék másik adagot. Nem hazudnék neki. És akkor majd ő eldönti hogy ezt elnézi e vagy sem.

De azért valami tartalmasabb salátát összedobnék. Ha nincsen másik adag tök. Konzerv babol egy mustaros salátát

2020. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Én vega vagyok (még csak fél éve), szoktam csinálni magamnak rántott paprikát és céklát, páromnak rántott húst. Természetesen az olajban először a paprikát és a céklát sütöm ki, utána a húst. Az első időkben volt olyan hogy véletlenül kimaradt 1 paprika vagy cékla, de akkor még úgy voltam hogy nembaj, kisütöm a hús után. Hát mit ne mondjak, nagyon érezhető volt rajta a hús íz. Simán észre lehet venni.
2020. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
14%
Legdrasztikusabb megoldas: szolj a tesodnak, hogy szakitson a baratnojevel addigra :) (es meg tobb is jut Nektek) :D
2020. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%

A keverés szerintem nem gáz.

Használt olajban sütni szerintem undorító szokás, függetlenül attól hogy milyen étel készül benne. Vendégeknek pláne nem lenne képem így sütni.

2020. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most olvastam vissza a teljes sztorit.

Párszor volt, hogy hozzánk is "véletlenül" pont délre állított be valaki, miután kéretlenül meghívatta magát, én nem izgattam magam, ha épp volt itthon valami aprósüti, pogácsa akkor megkínáltam azzal, meg gyümölcslével és kész. :)

Ne hagyd rákényszeríteni magadra az ilyeneket.

2020. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom én is az vagyok és nem nagyon örülnék neki
2020. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, aktuális-e még, de talán a jövőben valakinek segít, amit írok. Ha mindenképpen a húsos olajat szeretnéd felhasználni, a vega fasírtot nyugodtan sütheted sütőben is. Elég egy kevés olajjal megkenni mindkét oldalát. Vagy serpenyőben ugyanígy, nem bő olajban. Így akár egyszerre is készülhet a húsossal, mert egyikkel sem kell folyamatosan foglalkozni, és gyorsabb is.


Szerintem kedves, hogy megpróbálsz a lány kedvében járni. Sokan egyáltalán nem figyelnek olyasmire, hogy a hús ne érintkezzen a vega étellel. Én értékelném a próbálkozást is. Ha nem allergiás, akkor ne áruld el, hogy véletlen hibáztál, viszont legközelebb figyelj erre.

2020. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat. Külön olajban sütöttem és végül szóltam róla, hogy belenyúltak a húsos után. Hogy ha ez gond, akkor inkább egyén tésztát. Nem zavarta vagy legalábbis nem mutatta, mert evett belőle.

Még meg is köszönte, hogy külön neki készítettem ételt, mikor ilyen hirtelen jelentették be magukat. De valóban, legközelebb jobban figyelek és annyit tanultam belőle, hogy mindig tartok a fagyasztóban valamit, amiből tudok neki főzni (sajnos a fagyasztóban zömmel húst tartunk, zöldségből főleg frisset veszek). És kicsit jobban utánaolvasok majd a témának.

2020. ápr. 23. 03:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!