Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ez okozhat gondot vegetáriánus...

Ez okozhat gondot vegetáriánus vendég esetében?

Figyelt kérdés

Sosem volt vegetáriánus vendégem, de most tesóm barátnője jön hozzánk. Ő semmilyen húst nem eszik meg és úgy tudom, tojást sem.

Fasírtot csinálok. Nekünk húsból, neki tökből. Amikor fűszereztem, véletlenül a húsos után a tököset kevertem. Tehát húsos kézzel. Férjem azt mondta ne szóljak róla, de lehet bármi baja tőle?

A másik, hogy süthetem ugyanabban az olajban? Tegnap ebben sütöttem a rántott húst. Természetesen átszűrtem.


2020. ápr. 20. 09:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
60%
#8. voltam. Bocs, most nézem újra, véletlen nyúltál a másik keverékbe. Szerintem ne törődj ezzel.
2020. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%
Ha én vega lennék, lennék annyira intelligens, hogy nem akarnám, hogy miattam fáradjanak. De ez én vagyok...
2020. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"Férjem azt mondta ne szóljak róla"


Ne fogadjatok vendéget. Egyrészt ez tiszteletlenség a másikkal szemben, másrészt nem tudhatod, hogy mi az oka, hogy nem eszik húst. Én pl. súlyosan allergiás vagyok több élelmiszerre, többek között a disznóhúsra. Nagyon nem örülnék, ha alaki véletlenül disznóhúsos kézzel keverné be a pulykafasírtomat.

Ha neked problémát okoz "tisztán" főzni a különleges igényűnek, akkor ezt meg kell világosan beszélni előre, és nem ebédre hívni a vendéget.

2020. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Ha én vega lennék, lennék annyira intelligens, hogy nem akarnám, hogy miattam fáradjanak."


Ezzel én is így vagyok, nem is megyek vendégségben ebédre, de a kérdésből nem derült ki, hogy mi volt az előzmény.

Érdeme lett volna előre tisztázni a dolgot, hiszen kérdező azt sem tudja pontosan, hogy akit vendégségbe vár, az vegetáriánus vagy vegán-e.

2020. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%
én amiatt aggódnék, hogyha húsos kézzel tegnap keverted be azt a vegafasirtot, az tele van mára baktériumokkal
2020. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
Itt most nem is a vega nem vega kérdésről van szó, hanem arról minek hivtok vendéget ha nehezedre esik főzni valamit, meg egyén köretet , vigyen magával. Tudtommal nem kötelező vendéget hívni , ha én athivok valakit akkor azt akarom , hogy jól érezze magát ,és ennek megfelelően főzök . Pofamrol sulne le a bor , ha meghivnék valakit aztán aztan odavetném neki, hogy egyen köretet
2020. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Először is, nem hívtam meg őket. Tegnap tesóm ideszólt délután, hogy átjönnének bemutatni a barátnőjét, mert a lány másik városban él és most a távoktatás miatt a szüleinél lakik.

Mondták hogy délben jönnének, mert délelőtt anyuhoz mennek. Marhára kellemetlen volt az egész, mert kész tények elé állítottak.

Egy csomag tököt találtam a fagyasztóban, hirtelen eszembe sem jutott más csak a fasírt, amit amúgyis szoktam csinálni, nekünk meg a mai menü fasírt lett volna különben is.

Nem direkt nyúlkáltam egyikből a másikba, a gyerek szólt valamiért, odamentem, megnéztem és véletlenül a tökösbe nyúltam utána. Figyelmetlen voltam, ezt aláírom. Az olajjal csak gyorsítani akartam, de igazatok van, külön sütöttem ki, másik olajban.

Egyébként ma kevertem mindkettőt. Ha tegnapot írtam valahol, bár visszaolvasva nem találom, akkor azt elírtam.

Egyébként mindenki megnyugodhat, csináltam végül egy zöldséges tésztát. És megkérdeztem tesómat, a nyomokban tojással nincs problémája.

2020. ápr. 20. 11:05
 18/31 anonim ***** válasza:
66%

Ha mar ennyire feszulsz a dolgon, akkor nem egyszerubb megkerdezni, hogy mennyire elvetemulten vega az illeto (?)


Valojaban pedig nem is kellene tudnod, hogy kinek milyen "hasfajasa" van az etkezes teruleten.


Persze ha a kedveben szeretnel jarni, akkor meg igen is tarts be minden odavonatkozo elvarast.

2020. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

azért a "nem lesz semmi baja tőle" nem minden esetben igaz. van ismerősöm, aki a legkevesebb hús vagy zsír meghánytatja. nem tehet róla, nem örül neki, de max annyit tud tenni, hogy nem eszik húst. húgom mindig megérzi, ha húsos olajban volt kisütve a vega kajája, és megfosatja. úgyhogy nem játék ez, van akinek komoly kellemetlenséget okoz a hús/zsír.

amúgy szerintem a gombafasírt sokkal jobb. a gombát lereszeled, besózod, kinyomod belőle a vizet, innentől úgy ízesíted, mint a húsosat, mehet bele a tojás is (ha azt eszik a lány), zsemlemorzsa (mert a gomba vizesebb, nem tart úgy össze, mint a hús). olajat természetesen újat kell használnod. előbb süsd ki a vegát a tiszta olajban, utána a húsosat (gondolom titeket nem zavar, mi sült előtte az olajban).

2020. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, ha nem akarod,hogy átmenjenek nemet kell mondani és ennyi .

Nem bejelentjük,hogy megyünk valahova,hanem megkérdezzük van e kedve a másiknak hozzá,hogy átmenjünk. Teljesen érthető ,hogy rossz szájízzel mész így bele a közös ebédbe .

2020. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!