Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit jelent, hogy nyomokban...

Mit jelent, hogy nyomokban tartalmazhat halat és dió féléket?

Figyelt kérdés
Egy sajtos szedvicset vettem, és vegetáriánus vagyok ha megeszem az maradok? Köszönöm a válaszod!

2020. aug. 5. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Azt jelenti, hogy ahol a termeket csomagoltak, ott halas es magvas dolgokat is csomagolnak.


Ettol meg vega maradsz.

2020. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
92%

Azt jelenti hogy olyan gyárban van előállítva ami halas és diós ételeket is termel.

És igen attól még vegetáriánus maradsz ^^

2020. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg olyan helyen készült a szendvics ahol a gyárban még dolgoznak egyéb hozzávalókkal, pl. hal és dió, így nyomokban tartamazhatja ezeket az összetevőket, pusztán azért mert egy légtérben volt velük.
2020. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Azoknak szól, akik szuperérzékenyek ezekre az összetevőkre. Ők már ilyet sem fogyaszthatnak, mert komoly problémájuk lehet tőle! Te ettől nem leszel beteg!
2020. aug. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Vegetáriánus igen de ez már nem vegán.
2020. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Könyörgöm, ha félsz attól hogy vega maradsz-e vagy sem, mert olyan üzemben csomagoltak valamit ahol mást is csomagolnak, akkor inkább ne is egyél gyárban csomagolt terméket.

A vegetariánus és vegán étrend nem arról szól hogy ha akár nyomokban is tartalmaz húst, vagy állati eredetű dolgot az étel akkor akár bele is halhat az illető. Ez egy választott, ideológián alapuló életforma. Ha neked ennyi belefér akkor belefér. Ha nem, akkor nem. Döntsd el te magad.

2020. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
A sajt miatt nem
2020. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

6-os: remélem, nem hiszed, hogy aki vega/vegán az nem lehet beteg az állati termékektöl?

Egy csomó ember nem bírja az állati termékeke (pl. nekem egy-egy alkalom után három napig folyamatos hasmenésem van, ezért is eszem csak növényi ételeket), de ha valaki csak egyszerüen nem eszik egy ideig ezelböl, akkor utána igen sok esetben kifejezetten rosszul lesz töle!

2020. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem hiszem, de nem is erről szólt a kérdés, tehát nem értem mi a probléma. Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy ha valaki egy ideig nem fogyaszt húst, tejet, tojást, akármit, akkor elszokik tőle a szervezete. Bele attól nem fog halni, különben nem ilyen formában lett volna kiírva a kérdés. Ha pedig rosszul lenne ilyenektől, akkor azt már valószínűleg pontosan jól tudná.

A kérdező arra akart választ találni, hogy ilyen termék fogyasztása után vega marad-e vagy sem, amire tudtára adtam, hogy definiálja magának a vegaság foglamát hogy abba mi fér bele és mi nem. Mivel a vega és vegán étrend nem szükségszerű, így egy ilyen kérdés eredendően bugyuta. Mindenki eldönti magának mit hogy szeretne csinálni.

Tehát pontosan mi is a probléma ezzel?

2020. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is ez inkább azoknak szól, akik allergiásak ezekre a dolgokra, lehet hogy valakinek már ennyitől is baja lenne ha pl. allergiás a dióra. De egyébként elvileg nincsenek benne az ételedben az említett hozzávalók, csak az üzemben dolgoznak azokkal is.


#5

A sajtos szendvis amúgy se lenne vegán, de nem is gond mert a kérdező nem is írta hogy vegán lenne. Szóval hogy jön ez ide? :D

2020. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!