Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van olyan "növényi tej" amely...

Van olyan "növényi tej" amely finomabb a 2,8%-3,5%-os tehéntejnél?

Figyelt kérdés

Vagy ezeket úgy kell elképzelni hogy ízre kb mint a 0,1% tehéntej.

Főleg teába szoktam tenni a tejet



2020. aug. 15. 07:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
A tehéntejnél egyik se lesz "finomabb", teljesen más az ízük, ne is várd, hogy hasonló legyen. Illetve növényi tejek között is nagyon sok különbség van, én próbáltam már kókusztejet, mandulatejet, kesutejet, szójatejet. Az utóbbi vált be nekem, van hogy magában is iszom, nem csak kávéban. Szerintem te is próbálj ki minél többfélét, hiszen nem tudhatod, hogy melyik lesz a kedvenced. Amit én nagyon szeretek még, az az alpros vanília ízű szójaital, na az nekem veri a mizós madártejet :D
2020. aug. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
72%
milor fog már kikopni ezt a blődség a köztudatból, hogy a bolti tej valójában nem is tej,sosem látott tehenet? Szanalom, hogy 2020-ban is képes valaki ilyet leírni. Bár azon nem lepődök meg, ha olyan írja, aki forratlanul issza a házi tejet, na az egyszerűen a butaság felső határa, nem kell hozza nagy ész
2020. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
26%
Az ízüktől hányingerem van és némelyiknek az állagától is.
2020. aug. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
78%

Nem mondtam, hogy nem látott a bolti tej tehenet.


Azt mondtam, hogy nagyon különbözik a friss, kezeletlen ("valódi") tejtől.


Nem tudom, a kérdező komolyan mondja-e, hogy nem fogyaszt nyers tojást sem. Tehát akkor ő például nem eszik néger kockát sem?


Ha szerintek komoly kockázata van, a nyers tej fogyasztásának, akkor gondolom a fáról szedett gyümölcsöt sem eszitek meg hőkezelés nélkül. Házi kolbászt esztek?


Nekem mindegy, még egyszer hangsúlyozom, én az egyik válaszolóval ellentétben nem gyűlölködni akarok, csak néhány tévképzetet eloszlatni. (Az élelmiszer iparban sok van.)


Lehet lepontozni.

2020. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Vissza a kérdéshez: az hogy 'finomabb'-e, az szubjektív vélemény, esetleg azt lehet keresni, hogy melyik hasonlít a legjobban az állati tejhez.

Én kávéba, teába szójatejet szeretek (nem vagyok vegán, se tejérzékeny, de nekem valahogy nagyon ízlik és kifejezetten tejállaga van)

Állagban még a zabtej passzol nekem italba, a többi növényi tejnek sokszor túlságosan vizes az állaga számomra.

Házi készítési növényi tejjel szokott még finom lenni (nekem) mert akkor azt tudom egy kicsit sűrűbbre készíteni.

2020. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%
Tudomanyos velemeny szerinthez nyugodtan hozzatehetned, hogy a mai felfogas szerint ... mert azert ne felejtsuk el, hogy joparezer eve fogyasztja nyersen a tejet az ember (es az allat is).
2020. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze ahhoz, hogy a friss tej elalljon honapokig es evekig ... ahhoz tenyleg kell tudomany, de a friss tejhez nem.
2020. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Szóval itt azért tisztázni kellene egyet-mást. A forralás sokkal magasabb hőfokon történik, mint a pasztörizálás. Tehát, ha hiszed, ha nem, elpusztítja a kórokozókat benne. Viszont megváltoztatja az ízét.


Nekünk évekig hoztak faluról naponta tejet, felfőztem, a férjem csak azt szerette, és naponta megivott egy liternyit. Én nem szeretem a felfőtt tejet, nekem bejön a pasztörizált dobozos.


Hogy neked perverz a nyers tojás fogyasztás, hát ettől kissé kiakadtam.

Nagymama korú vagyok, egy életen keresztül kevertem a házi majonézt legalább hetente. Régebb nem is volt bolti, most már van, de nem szeretem, mert nekem túl savas. Sűrűn készítek tiramisut, nagy kedvenc. És most tettem be a hűtőbe egy nagy adag málna habot, ami képzeld, felvert nyers tojásfehérjével készül. Az utolsó tegnapelött fogyott el. Kihasználjuk a málna szezont.

2020. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
67%
#12 Ajánlom figyelmedbe a Hogyan Készült ( How it's made? ) című sorozatból a dobozos tejről szóló részt. Talán majd rájössz hogy tényleg semmi köze adobizosnak a házihoz.
2020. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, mert a tehénből nem dobozba fejik.:) Túl kicsi a lyuk.


A környezetemben tejtermelők élnek. Elég sokan. Naponta kétszer fejnek Egy részéből tejfölt, tejszínt, túrót, vajat, sajtot készítenek. Saját részükre, és a direkt megrendelőiknek. Egy részéből feltöltik a piaci automatákat. Ezen még én is csodálkozom, hogy naponta kiürülnek.


A maradékot eladják a begyűjtő központoknak. Na, ebből a maradékból kerül a dobozos tej a boltok polcaira pasztörözött, vagy UHT formában.


De most tényleg? Szerinted miből lesz a dobozos tej?

2020. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!