Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van olyan "növényi tej" amely...

Van olyan "növényi tej" amely finomabb a 2,8%-3,5%-os tehéntejnél?

Figyelt kérdés

Vagy ezeket úgy kell elképzelni hogy ízre kb mint a 0,1% tehéntej.

Főleg teába szoktam tenni a tejet



2020. aug. 15. 07:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
16%
Tejpor, tejsavó, növényi zsírok
2020. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kinek mi a finom, az teljesen szubjektív. Én nem szeretem a tehéntej ízét, tehát nekem egy házi mandulatejes kávé sokkal finomabb. Ettől még lehet, hogy neked nem.


Nemrég volt egy kérdés arról, hogy ki melyil növényi tejet szereti. Ha megnézed a válaszokat láthatod, hogy ahány ember, annyi ízlés. Amelyik valakinek ihatatlan, az másnak a kedvence.


Néhány helyen lehet kapni kisebb kiszerelésű dobozos növényi tejeket. Ha kísérletezni szeretnél, próbáld ki ezekkel. Dm-ben pl. láttam már fél litereset, de biztos van, aki meg tudja mondani, hol keresd. Én csak ajánlani tudom, hogy kóstolj meg néhány félét. Ha nyitott vagy az új ízekre, és nem tehéntejet vársz, akkor nem veszíthetsz vele.

2020. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

21-es


Tejpor? A tejport a tejből készítik elég komplex technikával. Azért annyira drága. Visszafele nincs semmi értelme.

2020. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az Alpro szójateje valamennyire hasonlít a laktózmentes tehéntejre.
2020. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik növényi ital jobb, mint a boltban kapható "tehén"tej, amiknek egyébként nincs sokkal több köze a tehénhez, mint a növényi italoknak.
2020. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvenc növényi "tejem" az Alpro kókuszos mandulatej, szerintem az kifejezetten finom.
2020. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
18%
#26 jelentve
2020. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27%
#28 jelentve
2020. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell ismerni a növényi italokat, mert azoknak más az ízük, az állaguk és máshogy viselkednek főzéskor is. Nekem kávéba leginkább a zab- és szójatej vált be mert ízre édeskés akár a tehéntej és a sűrűsége is megfelelő.
2020. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a forralt házi tejet próbáld ki egyszer, szerintem nagyon finom. Elég neki a forralás tényleg, ami veszélyes kórokozó lehet a tejben, az elpusztul tőle. Kóstoltam már "tehénmeleg" nyerstejet is, érdekes volt, de azért körültekintően választottam ki, hogy hol. A nyerstej legnagyobb veszélye a tbc fertőzés, ha jól tudom. De forralva finomabb.
2020. aug. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!